Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pondělí  14. října 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
První hodiny stanice Depo Hostivař
Pohled z vagónu metra do okolí pár desítek metrů (cca 150 m) poté co vlak opustil stanici metra Depo Hostivař ve směru Dejvická.
zobrazení: 1619
známka: 2.14


Poslední komentáře

 • Body massage gives you ultimate relief to your body.i would like to recommend each and everyone go f . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Solaris Gecko, tramvaj z Bolechowa)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Bezprašné EKOBUSY ve zdravém městě Prostějov)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nová tramvaj na obzoru)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nový typ tramvaje v Plzni)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nová stoprocentně nízkopodlažní tramvaj ŠKODA ForCity)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (V Opavě ožila historická tramvaj)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Zlín má dva nové trolejbusy, přivezl je kamion na podvalníku)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Monitoring médií >> Zruší kraje osobní vlaky? Ukáže sčítání cestujících
  Monitoring médií

  Zruší kraje osobní vlaky? Ukáže sčítání cestujících

  (Boleslavský deník - Jan Laštovička)

  Vydáno dne 10. 08. 2006 (2226 přečtení)
  Osud vlaků na trati Bakov – Dolní Bousov – Kopidlno ovlivní měření Českých drah
  Osobním vlakům na trati mezi Středočeským a Královéhradeckým krajem hrozí zrušení. Jejich osud ovlivní v září svým rozhodnutím zastupitelé Královéhradeckého kraje.


  Uvolní Královéhradecký kraj dostatek peněz na zachování regionální dopravy na železniční trati Bakov – Dolní Bousov – Kopidlno? Krajští zastupitelé o tom mají rozhodnout v září. Jedním z důležitých aspektů v jejich rozhodování určitě bude měření počtu cestujících, které České dráhy naplánovaly na tento pátek. „Je to standardní celosíťové měření, které děláme třikrát ročně. Nekoná se jen na trati Bakov – Dolní Bousov – Kopidlno, ale na všech tratích,“ ujistil mluvčí Českých drah Aleš Ondrůj.

  S tím ale nesouhlasí zastupitel Kopidlna pro oblast dopravy Ladislav Komárek. „V srpnu se toto měření nikdy nekonalo, vždycky bývalo jen dvakrát ročně,“ tvrdí Komárek. Předseda Odborového sdružení železničářů na Mladoboleslavsku Libor Šimůnek je zase přesvědčen, že výsledek měření bude klíčový pro rozhodování královéhradeckých zastupitelů. „Toto rozsáhlé sčítání cestujících se má uskutečnit na všech vlacích na této trati,“ řekl Šimůnek. Ondrůj prozatím odhadl, že v každém vlaku jezdí 20 až 25 lidí.

  Mluvčí Středočeského kraje Martin Kupka už dříve uvedl, že Krajský úřad Středočeského kraje preferuje na této trati železniční dopravu. Peníze je na ni ochoten opět dát, ale pouze za předpokladu, že tak učiní i Královéhradecký kraj. Jenže všechno se zdražuje, takže i zachování stávající dopravní obslužnosti by pro kraj znamenalo navýšení nákladů.

  „Obce na této trati jsou pro zachování všech sedmi párů vlaků. Přitom ale docela reálně hrozí, že přestanou jezdit všechny vlaky! V zásobě mám tedy připraven návrh na omezení vlaků ze sedmi párů na pět, což by byl v tomto případě přijatelný kompromis,“ uvedl Komárek. To, jak se v září zastupitelé Královéhradeckého kraje dohodnou, se projeví v jízdním řádu drah od poloviny prosince.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: Boleslavský deník - Jan Laštovička|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt