Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Sobota  4. července 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Łódź - 2
Tramvaj Konstal 805N v centru Łódźe
zobrazení: 970
známka: 2.75


Vyhledávání


Motto:
Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
kdy díky našemu nezájmu zanikne.

Železnice >> Články >> Dopravní koncepce >> Zastavení osobní dopravy na trati 132
Dopravní koncepce

Zastavení osobní dopravy na trati 132

Vydáno dne 27. 03. 2007 (5555 přečtení)
Kdy dál?Na Dopravním webu jsme přinesli již několik článků různých autorů k problematice tratě 132 a dálničního přivaděče v Děčíně.
Dnes jsme obdrželi od našeho registrovaného čtenáře kopie jeho korespondence s ČD a Ústeckým krajem.


Korespondence našeho čtenáře:

8.3.2007 - Dotaz směřovaný Českým drahám:
Dobrý den,
mám chatu u Jílového u Děčína a jezdím tam z České Lípy vlakem. Končí mi platnost Z karty. Vzhledem k tomu, že si hodlám pořídit In-kartu jen pro tyto cesty, a její platnost je 3 roky, mám dotaz, zda bude do Jílového čím jezdit. V letošním grafikonu došlo k výrazné redukci spojů, mám obavu, aby se v tomto trendu, tak rozšířeném v Ústeckém kraji, nepokračovalo.
Děkuji.


15.3.2007 - Odpověď ČD:
Dobrý den,
na Vaši otázko nejsem, bohužel, schopen odpovědět. Objednávka dopravy v rámci dopravní obslužnosti je v rukou krajů a zda si Ústecký kraj objedná jiný rozsah dopravy se doposud neví. Zkuste se kontaktovat tam.
S pozdravem J.Svoboda

15.3.2007 - Reakce našeho čtenáře:
Dobrý den, pane Svobodo.
Vaší odpovědí jsem tak trochu šokován. Zřejmě odráží přístup některých pracovníků ČD k zákazníkům.
Já samozřejmě vím, kdo objednává dopravu v krajích. Ale také vím, že existuje tříletá smlouva mezi Ústeckým krajem a ČD, takže na rozdíl ode mne Vy k informaci tohoto typu přístup máte.
A já se ptal v souvislosti s produktem ČD, In-kartou, a s tím nemá kraj zhola nic společného, to snad uznáte. Nejsem zákazníkem kraje, ale Vaším.
Zopakuji tedy dotaz ještě jednou - budu moci od dubna tři roky využít In-kartu na trase Česká Lípa - Jílové u Děčína?
Vaši jasnou odpověď (ano-ne) očekávám dnes. Pokud ji nedostanu, budu muset informovat Vaše nadřízené o Vašem přístupu k zákazníkovi.


15.3.2007 - Odpověď ČD:
Vážený pane,

to že je podepsána smlouva s mezi ČD a Ústeckým krajem víte Vy i já. Ovšem zda v příštím jízdním řádu budou i při zachování rozsahu dopravy dodrženy shodné polohy vlaků (jednání o novém JŘ teprve začínají a KÚ provádějí průzkumy) a nebo zda Vám případné nové polohy vlaků budou vyhovovat na dojíždění na trase Česká Lípa - Jílové u Děčína skutečně nejsem schopen říci. Každopádně se domnívám, že In-kartu budete moci v době její platnosti využívat bez omezení, naopak se předpokládá ještě rozšíření jejího použití. A Vaši reakci na přístup k zákazníkovi vzhledem k platné legislativě pro tvorbu, schvalování a zveřejnění JŘ (myšleno nového) nebudu nikterak komentovat. Odkaz na KÚ byl myšlen tak, že on jako objednavatel bude mít dříve představu o tom, jak se smluvně dohodnutá doprava změní co do rozsahu, kapacity a poloh jednotlivých vlaků.

Zároveň Vám sděluji, že o naší vzájemné korespondenci informuji v kopii svého přímého nadřízeného, to je vedoucího oddělení.
S pozdravem J.Svoboda


15.3.2007 - Dotaz našeho čtenáře na odbor dopravy KÚ v Ústí nad Labem:
Dobrý den, pane vedoucí. Velmi nerad Vás obtěžuji, jistě máte práce dost. Ale zaslal jsem na ČD následující dotaz: "Dobrý den,
mám chatu u Jílového u Děčína a jezdím tam z České Lípy vlakem. Končí mi platnost Z karty. Vzhledem k tomu, že si hodlám pořídit In-kartu jen pro tyto cesty, a její platnost je 3 roky, mám dotaz, zda bude do Jílového čím jezdit. V letošním grafikonu došlo k výrazné redukci spojů, mám obavu, aby se v tomto trendu, tak rozšířeném v Ústeckém kraji, nepokračovalo.
Děkuji."


Odpověď mi přišla dnes s tím, že se mám zeptat na kraji.
Prosím tedy o informaci. Děkuji.


26.3.2007 Odpověď na urgenci 22.3.2007 :
Vážený pane ,

pokud Váš dotaz směřoval k celému spojení Česká Lípa – Jílové u Děčína, potom si Vás dovolujeme upozornit, že výhod In-karty budete moci s jistotou využívat jen v úseku Česká Lípa – Děčín. Trať z Děčína do Jílového a dále je ve sledovaných minulých obdobích jednou z nejvíce ztrátových a nejméně využívaných tratí v našem kraji. Samostatnými orgány kraje ještě není rozhodnuto o rozsahu dopravy na příští rok, ale s ohledem na ekonomické skutečnosti dle smlouvy Ústeckého kraje s Českými drahami, a. s., bude na železniční grafikon 2007/2008 (tj. od 9. 12. 2007) odbor dopravy a silničního hospodářství navrhovat Radě Ústeckého kraje neobjednání drážní dopravní obslužnosti na trati 132.

Obsluha údolí Jílovského potoka (z Děčína přes Jílové do Libouchce) je v současné době velmi kvalitně a intenzivně zajišťována autobusovou dopravou (linka 510005), která je vzhledem k blízkosti zastávek k osídlení a liniovému charakteru zástavby cestující veřejností mnohem více vyhledávána a poptávána. Součástí návrhu odboru DS pro zajišťování základní dopravní obslužnosti v tomto území bude posílení frekvence autobusových spojů v kritických časech a vedení některých spojů z Děčína (přes Libouchec a Telnici) až do obce Chlumec, kde bude zajištěna návaznost na linky MHD Teplice (přes Krupku do Teplic) a linky MHD Ústí nad Labem. V návrhu, který bude projednáván s obcemi, předpokládáme též zajištění zmiňovaných přestupů mezi autobusy a vlaky ve stanici Děčín hlavní nádraží. Změna systému obsluhy z drážní dopravy na autobusovou nesmí být důvodem ke ztrátě návazností na meziregionální spojení, zejména vlaky ve stanici Děčín hl.n. Dobrou propagací návazností a prodloužení autobusové linky nebude dle našeho názoru způsobeno ani zhoršení atraktivity území.

Pro Vaše cesty tedy doplňuji, že i v případě neprovozování drážní dopravy na trati 132 bude zajištěna autobusová doprava směrem na Jílové ze zastávek přímo od výpravní budovy železniční stanice Děčín hlavní nádraží. U tratě Česká Lípa – Děčín nepředpokládáme jakékoliv omezení provozu a zůstane tedy zachován dvouhodinový interval osobních vlaků a dvouhodinový interval rychlíků. Časové polohy budou podobné nebo stejné jako v tomto jízdním řádu.

S pozdravem
Ing. Jakub Jeřábek
vedoucí oddělení dopravní obslužnosti
tel.: +420 475 657 527
e-mail: jerabek.j@kr-ustecky.cz

Krajský úřad Ústeckého kraje
Odbor dopravy a silničního hospodářství
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
http://www.kr-ustecky.cz


Myslíte si, že odbory dopravy na úřadech jsou jednostranně orientovány na silniční dopravu?

Určitě ano (Počet hlasů: 568)
(45.70 %)

Nevím, ale působí to tak (Počet hlasů: 272)
(21.88 %)

Jak kdo (Počet hlasů: 188)
(15.12 %)

Určitě ne, tak to vnímají jen příznivci kolejí (Počet hlasů: 215)
(17.30 %)Celkem hlasovalo: 1243
[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: Miloslav Zítka |
| Počet komentářů: 19 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: registrovaný čtenář |
Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

RSS feed Bezptičnyj produkt