Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pondělí  14. října 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
704 542 a 740 517
přeprava trafa na vlačce ETZ Plzeň Doudlevce v lednu 2010
zobrazení: 1977
známka: 1.67


Poslední komentáře

 • Body massage gives you ultimate relief to your body.i would like to recommend each and everyone go f . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Solaris Gecko, tramvaj z Bolechowa)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Bezprašné EKOBUSY ve zdravém městě Prostějov)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nová tramvaj na obzoru)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nový typ tramvaje v Plzni)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nová stoprocentně nízkopodlažní tramvaj ŠKODA ForCity)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (V Opavě ožila historická tramvaj)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Zlín má dva nové trolejbusy, přivezl je kamion na podvalníku)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Monitoring médií >> Z Bakova do Kopidlna bude jezdit méně vlaků
  Monitoring médií

  Z Bakova do Kopidlna bude jezdit méně vlaků

  (Boleslavský deník - Jan Laštovička)

  Vydáno dne 12. 10. 2006 (2255 přečtení)
  Místo sedmi párů vlaků jen šest. Tak dopadl boj za zachování osobní vlakové dopravy na trati Bakov nad Jizerou – Dolní Bousov – Kopidlno. Navíc nebudou vyjíždět jako doposud z Bakova nad Jizerou i s Kopidlna najednou, ale mezi oběma městy bude „pendlovat“ jen jediný motorový vagón.

  Cestující jásají. „Je to úspěch, ve který jsme už málem ani nevěřili,“ tvrdí.

  „Oproti hrůze, která mohla nastat, je to velmi přijatelné řešení,“ oddechl si předseda Odborového sdružení železničářů na Mladoboleslavsku Libor Šimůnek. Reálná totiž byla hrozba zrušení všech sedmi párů vlaků.

  Hrozba zrušení osobních vlaků visela ve vzduchu kvůli tomu, že se stále nemohly dohodnout dva kraje - Středočeský a Královéhradecký. „Je to relativně dobré rozhodnutí,“ je spokojen zastupitel Kopidlna Ladislav Komárek. Pro Královéhradecký kraj znamená úsporu pět set tisíc korun ročně.

  Podle mluvčího Středočeského kraje jsou však změny na trati Bakov – Kopidlno složitější. Zrušen prý bude jen sobotní večerní spoj z Bakova v 19.18 hodin, v ostatních dnech prý bude vlaků jezdit dokonce více než doposud, ovšem některé budou končit už v Dolním Bousově a nebudou pokračovat až do Královéhradeckého kraje. „Například na trati Dolní Bousov – Bakov přibudou ve všední dny k pěti spojům další dva a jeden školní,“ tvrdí Kupka.

  Zda Středočeský kraj nahradí chybějící sobotní spoj autobusy, ještě neví. „Pokud obce projeví zájem, jsme připraveni jednat o náhradě autobusy,“ ujistil Kupka. Tento spoj ale není příliš vytížen. Toto schválené omezení osobní vlakové dopravy se na trati projeví zhruba od poloviny prosince, kdy se budou měnit jízdní řády.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: Boleslavský deník - Jan Laštovička|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt