Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pondělí  14. října 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
vyčkávající dvojče
751 161 + 092 čekají ve Vojkovicích na soupravu, kterou odvezou zpátky do Chomutova.
zobrazení: 1287
známka: 2.67


Poslední komentáře

 • Body massage gives you ultimate relief to your body.i would like to recommend each and everyone go f . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Solaris Gecko, tramvaj z Bolechowa)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Bezprašné EKOBUSY ve zdravém městě Prostějov)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nová tramvaj na obzoru)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nový typ tramvaje v Plzni)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nová stoprocentně nízkopodlažní tramvaj ŠKODA ForCity)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (V Opavě ožila historická tramvaj)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Zlín má dva nové trolejbusy, přivezl je kamion na podvalníku)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Články >> Veolia Transport reaguje na výroky Ministerstva dopravy ČR
  Články

  Veolia Transport reaguje na výroky Ministerstva dopravy ČR

  Vydáno dne 22. 08. 2007 (2301 přečtení)
  Společnost Veolia Transport Česká republika předala 15. srpna 2007 Ministerstvu dopravy nabídku na provozování tří dálkových spojů meziregionálních linek, a to na tratích Praha hl. n. - Turnov - Tanvald, Nymburk - Česká Lípa - Rumburk a Liberec - Ústí nad Labem. Tyto spoje v současnosti zajišťují vlaky Českých drah. Předmětem nabídky je nasazení moderních železničních jednotek, které by měly zabezpečit rychlejší, kvalitnější a bezpečnější dopravu, a dle Veolie též budou znamenat nižší cenu pro cestující i pro objednatele dopravy.
  Veolia Transport


  Ministerstvo dopravy zatím na nabídku reagovalo pouze prostřednictvím médií. Mluvčí ministerstva Karel Hanzelka uvedl, že žádné termíny výběrových řízení na tratě nejsou určeny, ačkoli je úřad liberalizaci železniční dopravy nakloněn. Ministerstvo podle jeho slov čeká na nový zákon o veřejné dopravě, který by měl začít platit od ledna 2009, přesto nevylučuje, že ministerstvo tendry vypíše ještě před účinností zákona. Podle mluvčího je také důvodem, proč dosud nebyly tendry vypsány, restrukturalizace Českých drah - respektive záměr oddělení nákladní dopravy a přechod tvorby jízdního řádu pod Správu železniční dopravní cesty.

  V následujících odstavcích uvádíme oficiální odpověď společnosti Veolia Transport ČR na výroky mluvčího ministerstva dopravy v médiích.

  Postoj ministerstva dopravy, ve kterém uvádí, že „čeká na existenci zákona o veřejné dopravě“ a ve kterém zpochybňuje stanovení termínu dalších výběrových řízení, je v přímém rozporu se sdělením ministra dopravy Ing. Aleše Řebíčka. Ten v dopise ze dne 4. 12. 2006 adresovaném generálnímu řediteli společnosti Veolia Transport ČR Ing. Petru Moravcovi sdělil, že „Ministerstvo dopravy... je připraveno vyhlásit v průběhu roku 2007 zadávací řízení na výběr dopravce na zvolených linkách dálkové drážní dopravy pro jízdní řád platný v období 2008/09.“

  Tím, že se ministerstvo dopravy nyní distancuje od transparentního a nediskriminačního způsobu výběru dopravce, dále zpochybňuje závěry jednání ze dne 19. 12. 2006, na kterém vrcholní zástupci ministerstva (poradce ministra, nyní náměstek ministra, Ing. Emanuel Šíp, a vrchní ředitel sekce, nyní náměstek ministra, Ing. Petr Šlégr) připustili „stav, kdy dojde v II-III/2007 k vyhlášení zakázky a koncem VI/2007 budou otevírány obálky a urychleně provedeno jejich vyhodnocení“ (viz. zápis z jednání, bod 6).

  Vztah mezi liberalizací dálkové dopravy a transformací Českých drah, který mluvčí ministerstva dopravy zmiňuje, je zcela opačný: současné monopolní postavení Českých drah na trhu dálkové objednávané dopravy přirozeně podvazuje a ohrožuje úspěšné dokončení transformačního procesu.

  Z výše uvedených důvodů považujeme postoj ministerstva dopravy v oblasti objednávky výkonů v dálkové železniční dopravě za nekonzistentní. Požadujeme, aby ministerstvo dopravy přijalo veškerá opatření pro urychlenou nápravu neudržitelných poměrů ve věci zadávání zakázek veřejné služby v dálkové železniční dopravě a zabezpečilo transparentní a nediskriminační podmínky při výběru dopravce.


  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  | Autor: Tomáš Mykl |
  | Počet komentářů: 13 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj: Tisková zpráva Veolia Transport |
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt