Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pondělí  14. října 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Jaro
Asi je to tím jarem... Normálně tyhle popelnice řady 842 nemam důvod fotit, ale... Těžní věže dolu Alexander v Ostravě - Kunčičkách za chvíli nemusí být tak fotogenické. S jarem nejen roste vegetace jako střelená, ale kolem trati jak houby po dešti přibývají patky pro stožáry trakčního vedení. Důvodem je nahrazení nezávislých lokomotiv na těžkých přetazích mezi Kunčicemi a hlavním. 7.5.2006.
zobrazení: 2959
známka: 2.67


Poslední komentáře

 • Body massage gives you ultimate relief to your body.i would like to recommend each and everyone go f . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Solaris Gecko, tramvaj z Bolechowa)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Bezprašné EKOBUSY ve zdravém městě Prostějov)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nová tramvaj na obzoru)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nový typ tramvaje v Plzni)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nová stoprocentně nízkopodlažní tramvaj ŠKODA ForCity)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (V Opavě ožila historická tramvaj)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Zlín má dva nové trolejbusy, přivezl je kamion na podvalníku)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Články >> Veolia od prosince do Berouna? Zapomeňte!
  Články

  Veolia od prosince do Berouna? Zapomeňte!

  Vydáno dne 17. 08. 2007 (3464 přečtení)
  07.06.2007 se v mnoha médiích objevila zpráva, že Veolia Transport má zájem provozovat v rámci propagace provozu moderních kolejových vozidel na území ČR od 15.12.2007 pravidelný sobotní spoj na trase Praha hl. n. - Rudná - Beroun. Toto víkendové spojení, s odjezdem v dopoledních a návratem odpoledních hodinách, vedené motorovou jednotkou Siemens Desiro, bude provozováno na podnikatelské riziko dopravce. Ti, jimž se dostal do ruky konečný návrh grafikonu na příští rok, dokonce viděli i konkrétní časovou polohu tohoto spoje.

  V návaznosti na předání nabídky na provozování dálkových vlaků Veolií se v tisku objevila zpráva, že společnost také plánovala, že by už koncem letošního roku každou sobotu jezdila soukromým rychlíkem z německé Žitavy do Prahy a zpět a tento spoj by propojila s víkendovým vlakem na trase Praha-Rudná-Beroun. Tento projekt měl testovat, jak by dálková doprava v praxi fungovala. Nakonec však firma od záměru ustoupila a zamýšlený spoj se neobjeví ani v jízdním řádu.

  Protože se na toto téma následně objevilo několik „zaručených“ zpráv, požádali jsme manažera projektu Veolie Transport Jiřího Schmidta o vyjádření: „Jak společnost Veolia Transport vždy uváděla, u vlaků Zittau – Praha – Beroun a zpět se jednalo pouze o projektový záměr, nikoli projekt. Vedením společnosti bylo v červenci t.r. rozhodnuto o ukončení tohoto záměru. Důvodem je důsledné zaměření na trh železniční dopravy v závazku veřejné služby a ukončení všech komerčních aktivit (v JŘ 2007/2008 tak nebudou vedeny ani dva páry vlaků v trase Zittau-Liberec-Zittau). Vlaky tak nebudou uvedeny v jízdním řádu. Jedná se o klasický případ tvorby konceptů návrhů jízdních řádů, které každoročně obsahují určitý počet vlakových spojů nad rámec finálního objemu dopravního výkonu.“

  Z výše uvedeného tedy vyplývá, že se cestující těšili marně. Z Prahy do Berouna pojedou pohodlněji možná od roku 2009, ovšem dá-li ruka Páně. Z Žitavy, respektive z Varnsdorfu do Prahy sice již několik let jezdí soukromý rychlík společnosti Railtrans s.r.o., jenže ten je orientován na zcela jinou klientelu, než jsou běžní cestující, tak je prakticky nemožné se sním svézt.


  Rychlík Varnsdorf – Praha, který zlé jazyky nazývají Šimralíno


  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
  | Autor: Tomáš Mykl |
  | Počet komentářů: 12 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj: MF Dnes, Ekonomika |
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt