Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pondělí  14. října 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Jednokolejka na Koterovské
V říjnu 2008 se prováděla rekonstrukce svršku a zastávek Habrmannova na Koterovské ulici.
zobrazení: 1375
známka: 1.75


Poslední komentáře

 • Body massage gives you ultimate relief to your body.i would like to recommend each and everyone go f . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Solaris Gecko, tramvaj z Bolechowa)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Bezprašné EKOBUSY ve zdravém městě Prostějov)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nová tramvaj na obzoru)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nový typ tramvaje v Plzni)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nová stoprocentně nízkopodlažní tramvaj ŠKODA ForCity)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (V Opavě ožila historická tramvaj)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Zlín má dva nové trolejbusy, přivezl je kamion na podvalníku)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Tratě >> Smutná realita tratě 144 Nové Sedlo - Krásný Jez
  Tratě

  Smutná realita tratě 144 Nové Sedlo - Krásný Jez

  Vydáno dne 26. 10. 2006 (4223 přečtení)

  V předchozích týdnech jsme se na stránkách našeho webu zabývali tratí 144 Nové Sedlo - Krásný Jez. Situace ohledně majetkových vztahů a dalšího využití tratě se zatím nezměnila, ani SŽDC neodpověděla na náš dotaz. Zato jeden z našich spolupracovníků si udělal pěší výlet a celý úsek z Lokte do Krásného Jezu prošel a zdokumentoval.  Trať z Nového Sedla do Krásného Jezu měří 18 km. Z toho 3 km do Lokte je provozováno, zde problém není. V tomto úseku je dokonce plné traťové a staniční zabezpečovací zařízení s rychlostní návěstní soustavou.


  Z Lokte do Krásného Jezu, kde je zastavena doprava, je situace samozřejmě mnohem horší. V současné době probíhají opravy tunelu, mostu a zastávky Loket předměstí, protože od nového grafikonu budou vlaky jezdit až do této zastávky. Oprava této 0,8km dlouhé části s mostem přes řeku Ohře, silnici a tunelem bude dle vyjádření SŽDC stát zhruba 2,8 milionu Kč.


  Z našeho pohledu sporný úsek měřící 14 km, který SŽDC neudržuje, a tvrdí, že jeho oprava by stála 200-250 milionů, je ve stavu místy tristním. Celkem na 2-3 km chybí jedna nebo obě kolejnice, na dalším zhruba 1 km chybí šrouby a další upevňovací materiál. Samotné 4 tunely vypadají dobře, bude potřeba sanovat opěrné zdi. Stejně jako u 3 kamenných viaduktů. Na 3 místech došlo k sesuvu svahu na trať, toto bude nutné odtěžit a svah zpevnit. V nedobrém stavu jsou budovy zastávek a stanic.

  Náš laický odhad, vycházející z toho, že 5-6 km tratě vypadá velmi dobře, a je i bez větších náletových dřevin, avšak na dalších částech tratě bude práce víc, nám dávají odhad nutné ceny pro zajištění bezpečného provozu na trati zhruba ve výši 70-75 milionů korun.


  Tato částka se však může každým dnem zvyšovat, neboť náš spolupracovník na několika místech našel nařezané koleje, evidentně připravené na odvoz samozvanými "takyúdržbáři". Z tohoto důvodu podal autor článku Policii ČR oznámení o chystaném trestném činu a o podezření na trestný čin. S výsledky tohoto šetření vás budeme opět informovat.
  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
  | Autor: Miloslav Zítka | Počet komentářů: 24 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt