Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Sobota  4. července 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Oděsa - Ukrajina
Jízdenka na tramvaj z netu.
zobrazení: 972
známka: 2.14


Vyhledávání


Motto:
Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
kdy díky našemu nezájmu zanikne.

Železnice >> Tratě >> Smutná realita tratě 144 Nové Sedlo - Krásný Jez
Tratě

Smutná realita tratě 144 Nové Sedlo - Krásný Jez

Vydáno dne 26. 10. 2006 (4408 přečtení)

V předchozích týdnech jsme se na stránkách našeho webu zabývali tratí 144 Nové Sedlo - Krásný Jez. Situace ohledně majetkových vztahů a dalšího využití tratě se zatím nezměnila, ani SŽDC neodpověděla na náš dotaz. Zato jeden z našich spolupracovníků si udělal pěší výlet a celý úsek z Lokte do Krásného Jezu prošel a zdokumentoval.Trať z Nového Sedla do Krásného Jezu měří 18 km. Z toho 3 km do Lokte je provozováno, zde problém není. V tomto úseku je dokonce plné traťové a staniční zabezpečovací zařízení s rychlostní návěstní soustavou.


Z Lokte do Krásného Jezu, kde je zastavena doprava, je situace samozřejmě mnohem horší. V současné době probíhají opravy tunelu, mostu a zastávky Loket předměstí, protože od nového grafikonu budou vlaky jezdit až do této zastávky. Oprava této 0,8km dlouhé části s mostem přes řeku Ohře, silnici a tunelem bude dle vyjádření SŽDC stát zhruba 2,8 milionu Kč.


Z našeho pohledu sporný úsek měřící 14 km, který SŽDC neudržuje, a tvrdí, že jeho oprava by stála 200-250 milionů, je ve stavu místy tristním. Celkem na 2-3 km chybí jedna nebo obě kolejnice, na dalším zhruba 1 km chybí šrouby a další upevňovací materiál. Samotné 4 tunely vypadají dobře, bude potřeba sanovat opěrné zdi. Stejně jako u 3 kamenných viaduktů. Na 3 místech došlo k sesuvu svahu na trať, toto bude nutné odtěžit a svah zpevnit. V nedobrém stavu jsou budovy zastávek a stanic.

Náš laický odhad, vycházející z toho, že 5-6 km tratě vypadá velmi dobře, a je i bez větších náletových dřevin, avšak na dalších částech tratě bude práce víc, nám dávají odhad nutné ceny pro zajištění bezpečného provozu na trati zhruba ve výši 70-75 milionů korun.


Tato částka se však může každým dnem zvyšovat, neboť náš spolupracovník na několika místech našel nařezané koleje, evidentně připravené na odvoz samozvanými "takyúdržbáři". Z tohoto důvodu podal autor článku Policii ČR oznámení o chystaném trestném činu a o podezření na trestný čin. S výsledky tohoto šetření vás budeme opět informovat.
[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
| Autor: Miloslav Zítka | Počet komentářů: 24 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

RSS feed Bezptičnyj produkt