Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Úterý  7. července 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Jeruzalém - Izrael
MHD
zobrazení: 1276
známka: 3.00


Vyhledávání


Motto:
Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
kdy díky našemu nezájmu zanikne.

Železnice >> Tratě >> Opuštěná železnice se stala rájem sběračů kovů
Tratě

Opuštěná železnice se stala rájem sběračů kovů

(Zdroj: Radek Nohl, Ústecký deník)

Vydáno dne 02. 02. 2008 (4554 přečtení)
Loket - Horní Slavkov z.Telnice - Stačil pouhý měsíc a opuštěnou železniční trať č. 132 z Děčína do Oldřichova u Duchcova na Teplicku si vyhlídli sběrači kovů. U obce Telnice na několika místech autogenem kolejnici rozřezali.

Než si stovky kilogramů těžkou kolej stačili odvézt do sběrny, zarazili krádež železničáři při náhodné kontrole. Na trati mají v březnu a květnu znovu vyjet vlaky. Kvůli zlodějům je doprava na železnici v ohrožení.

Podle ústecké mluvčí policie Veroniky Beranové sběrači kovů nařezali autogenem kolejnici na pěti místech v průběhu posledních čtrnácti dnů. „Na okolí trati nyní dohlíží pořádková a železniční policie,“ dodala Beranová. Po pachatelích, kterým hrozí odnětí svobody až na tři roky, policie pátrá.

Asi dvě stě metrů od železničního mostu nad dálnicí D8 jsou stále koleje nařezány. Železničáři kolejnici zatím provizorně zajistili. Jestli tím zabránili dalšímu nájezdu sběračů kovů se teprve ukáže. Na několika místech si zloději kolejnici označili a připravili na další rozřezání.

Jaroslav Doubrava (KSČM) starosta Telnice se právě tohoto scénáře, kdy bude trať po neobjednání vlaků rozebírána, obával.

„Jenom se potvrdilo to, čeho jsme se báli,“ řekl a jedním dechem dodal: „Jak je možné, že ve sběrnách takové kolejnice přijímají.“

Trať musí kontrolovat

I když vlaky na železnici nejezdí, Správa železniční dopravní cesty koleje náhodně kontroluje. „Železničáři budou muset trať zkontrolovat i před jízdou, kdy vlaky znovu vyjedou,“ sdělil místostarosta Telnice Rudolf Fiala (KSČM).

Vlak zde zatím pojede jen 22. března, 17. a 31. května. O dalších spojích budou radnice jednat.

„Chceme zvýšit turistický ruch. Vlaky proto možná vyjedou i v letní turistické sezóně,“ sdělil Jaroslav Doubrava. Provoz vlaků by měly obce na trati od Krupky po Děčín dotovat z obecních rozpočtů.

Kromě trasy z Děčína do Oldřichova přestaly koncem loňského roku jezdit vlaky také na trati z Čížkovic na Litoměřicku do Obrnic u Mostu.

Podle starosty Třebenic na Litoměřicku Václava Vobořila zde k žádnému rozkrádání trati zatím nedošlo. „Možná je to způsobeno tím, že na trati začaly jezdit nákladní vlaky,“ řekl.

Starostové přilehlých obcí na železniční trase z Čížkovic do Obrnic budou v nejbližších dnech jednat o zajištění vlaků v letní turistické sezóně.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
|Počet komentářů: 7 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj - autor článku: Zdroj: Radek Nohl, Ústecký deník|
Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

RSS feed Bezptičnyj produkt