Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Neděle  19. ledna 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Praha 1 - Čechův Most dne 16.2.2008
Na obrázku je pohled na Čechův Most s tramvají linky č. 17 ve směru Sídliště Ďáblice ( směr z centra).
zobrazení: 908
známka: 2.20


Poslední komentáře

 • Mix Parlay Mix Parlay Terpercaya Mix Parlay agen resmi Mix Parlay Link alternatif Mix Parlay Daf . . . (Plzeň, zavádí v tramvajích dětský koutek)
 • The content of the article is but you need some improvement in your website goes with Escorts in Jai . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I am overwhelmed by your post with such a nice topic. Usually, <a href="http://www.jaipuresc . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • A fantastic article you shared to us. Thanks for all the great information which you have told to us . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This website definitely has all of the information and facts. Thank you for sharing this article. I . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is such a great article I have read today. For more fun, I would like to share something good . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I would like to thank you for this high level and informative article . This article is very infor . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I really happy found this website eventually. Really informative and inoperative, Thanks for the pos . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Monitoring médií >> O nádraží se přeli i v Bruselu
  Monitoring médií

  O nádraží se přeli i v Bruselu

  (Regionální mutace| Lidové noviny - Brno)

  Vydáno dne 07. 02. 2006 (1992 přečtení)

  TGV Spor o přesun brněnského hlavního nádraží už vypukl i v Bruselu. Politici, kteří tam ve čtvrtek večer projekt představovali, narazili na podobné protesty jako v Brně. Koalice Nádraží v centru poslala námitky i do sídla Evropské unie a svým tamním partnerům.  Primátor Richard Svoboda včera označil snahu aktivistů za tu, která hodlá zhatit šanci získat evropské prostředky. Podle Svobody chce Brno od Bruselu peníze na nutnou úpravu železničního koridoru, který prochází městem, nikoli na přesun nádraží. „Hlasy nejsou ničím jiným než vyjádřením pocitu, že si o ten příspěvek nemáme v Bruselu říkat,“ vzkázal primátor.

  Aktivisté to však odmítají. „Máme zájem o železnici. Bude-li projekt zahrnovat modernizaci nádraží v centru, má šanci získat větší příspěvek z evropských fondů než stávající rizikový projekt,“ reagovala předsedkyně zastupitelů za Zelené Jana Drápalová. Podle Ondřeje Lišky, který působí jako poradce evropského klubu Zelených, si nynějšími argumenty hledá vedení města obětního beránka, na kterého chce svalit krach projektu.

  „Po Brně vlaky jezdí třicetikilometrovou rychlostí místo sto šedesáti. Proto jsou ty prostředky důležité a proto je potřebujeme,“ řekl hejtman Stanislav Juránek. Odmítl tak Liškovo tvrzení, že prezentace nemohla přinést žádný reálný význam a byla jen trikem na domácí voliče. Požadavek na zhruba šest miliard korun z fondů EU na patnáct kilometrů významného evropského dopravního koridoru je podle hejtmana legitimní.

  Brněnská delegace, stejně jako ministr dopravy Milan Šimonovský, v Bruselu čelila otázkám zástupců neziskových organizací i poslance EU za německé Zelené. Ten naznačoval, že Brno musí být bohaté, když si může dovolit zaplatit tolik za přesun nádraží.


  Myslíte si, že dojde k odsunu nádraží v Brně?

  Určiě se odsune (Počet hlasů: 33)
  (23.08 %)

  Budou velké snahy, ale nakonec k tomu nedojde (Počet hlasů: 89)
  (62.24 %)

  Zůstane v původní poloze (Počet hlasů: 8)
  (5.59 %)

  Vaše starosti bych tak chtěl(a) mít ... (Počet hlasů: 13)
  (9.09 %)  Celkem hlasovalo: 143
  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: Regionální mutace| Lidové noviny - Brno|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt