Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Středa  8. července 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
151 001
Naše první reklamní lokomotiva zbuzovala velký zájem hlavně u cestujících a veřejnosti. foto J. Janoušek
zobrazení: 2189
známka: 2.33


Vyhledávání


Motto:
Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
kdy díky našemu nezájmu zanikne.

Doprava obecně >> Články >> Obce, státní správa >> Loketská dráha - vyjádření k trati 144 - politici
Obce, státní správa

Loketská dráha - vyjádření k trati 144 - politici

Vydáno dne 16. 10. 2006 (3135 přečtení)
Začal volební týden. I na Sokolovsku a v obcích kolem tratě 144 budou lidé volit své zastupitele. A v tomto regionu i svého senátora ...

Šest kandidátů ze 7 jsme oslovili se žádostí o vyjádření k této problematice. Na nezávislého kandidáta pana Kanaloše jsme nesehnali spojení. Kandidát ČSSD Novotný měl na stránkách ČSSD uveden nefunkční mail. Odpověděli nám 2 kandidáti - pan Zahradníček kandidující za SNK-ED, Konzervativní stranu a pan Josef Hora kandidující za Hnutí pro harmonický rozvoj obcí a měst, současný starosta Chodova.Kandidátům jsme položili 4 otázky

 1. Jste pro zachování pravidelného železničního provozu?
 2. Jste pro obnovení "rekreačního" provozu s využitím pro turistické účely a "šlapadla"?
 3. Jste pro vybudování cyklostezky na tělese trati?
 4. Máte jiné řešení?

Kandidát za SNK-ED, Konzervativní stranu pan Zahradníček nám odpověděl takto

 1. Ne,protože provoz by byl neekonomický a to nemluvím o investici do rekonstrukce trati, aby byla vůbec provozuschopná
 2. Po zralé úvaze nejsem ani pro tuto jistě turisticky lákavou variantu, ale dávám přednost celoročnímu využití cyklostezky
 3. Ano, naváže na již existující cyklostezky, zachovají se některé zajímavé prvky této tratě - tunely a mosty a při dobré kvalitě povrchu by se tu mohlo jezdit i na in -line bruslích.
 4. Myslím, že cyklostezka je ekonomickým řešením při zachování alespoň některých prvků krásné tratě

Kandidát na senátora pan Josef Hora, současný starosta Chodova, se vyjádřil takto

 1. Protože je trať Chodov - Krásný Jez mojí srdeční záležitostí - jezdil jsem po ní od r.1964 do roku 1968 na průmyslovku do Lokte, byl bych pro zachování pravidelného železničního spojení. I proto, že jsou stále v Horním Slavkově min. 2, spíše však 3 fabriky, který by mohly trať využívat a odlehčit tak silnici, která i přes probíhající rekonstrukce a rozšiřování dnešní hustotě silničního provozu jednoznačně nevyhovuje. Rozumím však tomu, že v dnešní době je mnohdy od přání k realitě hodně hodně daleko - za vším hledej nikoliv ženu, ale peníze !!!
 2. Závěr bodu 1) nahrává odpovědi na tuto otázku. Domnívám se, že kdybychom uměli lépe využít potenciálu Slavkovského lesa, tak rekreační trať je skoro jednou z podmínek, jak tuto část Slavkovského lesa udělat přitažlivou - svezení vláčkem je zážitek pro děti i pro dospělé. A pokud by to nebylo jen svezení, ale byl by zabezpečen program doplněný o další služby - gastronomické speciality, atrakce, mohlo by to být vhodné doplnění našich již dnes turisticky velmi atraktivních míst.
 3. Myslím, že bychom měli nejprve usilovat o zachování trati a teprve po vyčerpání všech možností hledat náhradní využití, kterým cyklostezka na traťovém svršku může být.
 4. Podle mého názoru bychom se měli opravdu snažit, a ne snahu pouze předstírat, zachovat pro další generace to co postavili naši dědové a tátové. Město Chodov je typickým příkladem neúcty k našim předkům a polistopadové vedení města se snaží zachovat a případně dotvořit to, co bylo mnohdy nesmyslně a na poslední chvíli zbouráno. Takže ze zkušenosti vlastní doporučuji hledat cesty, kterým by bylo toto 130 let staré železniční dílo zachováno, využíváno a hýčkáno pro příští generace. Všechna ostatní řešení, byť možná ekonomicky zajímavější, mi nepřipadají vhodná. I v dávné minulosti byla nouze o peníze a přesto se nám zachovalo mnoho architektonických a technických skvostů. Je povinností naší generace se s tímto problémem poprat, nikoliv ho snadněji nechat vyhnít či obejít !!!

Nechci vás nikoho navádět koho volit, je právo každého z vás volit podle svého uvážení. Jen si dovolím malý komentář - zástupci velkých stran zřejmě nepovažují záležitost tratě 144 za důležitou, asi mají větší věci na práci, že si nenašli pár minut na krátké vyjádření. Nebo jim je nestihli jejich početné sekretariáty placené z našich daní připravit?

Osobně si myslím, že pan Hora v bodě 4 shrnul i moje pocity. Takže běžte k volbám, ale dobře si rozmyslete, komu svůj hlas dáváte. Zda těm, kterým jde i o vás, nebo těm, kterým jde jen o peníze ve svůj prospěch


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
| Autor: Miloslav Zítka |
| Počet komentářů: 7 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Miloslav Zítka |
Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

RSS feed Bezptičnyj produkt