Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Sobota  4. července 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
T3P 254+255
Sníh z přelomu roku v Plzni bohužel roztál fotografie z 8.1.2006 je toho důkazem. T3P 254+255, kterou za nedlouho čeká stání na semaforu u provizorní jednokolejky na mostu U jána.
zobrazení: 1468
známka: 2.25


Vyhledávání


Motto:
Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
kdy díky našemu nezájmu zanikne.

Železnice >> Tratě >> Loketská dráha - vyjádření k trati 144
Tratě

Loketská dráha - vyjádření k trati 144

Vydáno dne 11. 10. 2006 (3266 přečtení)
K problematice trati 144 Nové Sedlo - Krásný Jez jsme se pokusili získat vyjádření SŽDC, odpovědné v této zemi za železniční dopravní cestu.

V pololetní zprávě SŽDC o činnosti jsem našel větu, že jsou všechny tratě, o které se SŽDC stará, provozuschopné. Vzhledem k tomu, že trať 144 evidentně provozuschopná z Lokte dále není, domnívám se, že buď tento oficiální materiál státní organizace SŽDC lže, a nebo se o tuto trať nestará, a pak porušuje zákon, který jí dává za povinnost se o státní majetek starat, samozřejmě s péčí řádného hospodáře, za peníze daňových poplatníků.

Dotaz s žádostí o vysvětlení odešel řediteli SŽDC 1. října, opakovaný dotaz 4. října a do této chvíle, 11. října ráno, se nikdo z této státní instituce neobtěžoval odpovědět. Pokud se mi podaří vyjádření získat, budu vás samozřejmě ihned informovat.

Je s podivem, jaká čísla se objeví v souvislosti s možným obnovením provozu na této trati. Nejsem stavař, ale oficiální zprávy které proběhly v tisku, mluví o tom, že v současné chvíli je opravována část tratě mezi Loktem a Loktem-předměstím, což je zhruba 800 m trati, za náklady 2,7 milionu korun. Je to jeden z nejnáročnějších úseků trati s tunelem, mostem přes řeku Ohře a silnici s nutností vybudovat novou zastávku, když původní budova byla „chytře“ prodána a nelze ji nyní pro účely zastávky použít.

Ještě do včera jsem viděl nejvyšší číslo, kterým se argumentovalo proč nelze trať obnovit, respektive zachovat pro další generace, v hodnotě 200 milionů, ve vyjádření starosty Horního Slavkova se objevuje číslo ještě o 50 milionů vyšší

Připomeňme si, že celý úsek z Lokte do Krásného Jezu má délku zhruba 15 km.Vezmu-li si kalkulačku, pak pokud umíme upravit 800m za 2,7 milionu, pak bychom mohli umět opravit 15km za zhruba 50 milionů korun. Nerozumím tomu, proč se však mluví o částce 5x vyšší.

Věřím tomu, že se k tomuto rozporu vyjádří i někdo fundovanější a budu se těšit na jeho vysvětlení. V opačném případě si mohu myslet, že číslo je nadsazené záměrně.


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: Miloslav Zítka |
| Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Miloslav Zítka |
Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

RSS feed Bezptičnyj produkt