Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Čtvrtek  14. listopadu 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Solaris Urbino 12
1
zobrazení: 1350
známka: 2.73


Poslední komentáře

 • Body massage gives you ultimate relief to your body.i would like to recommend each and everyone go f . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Best Attitude Whatsapp Status, Best Attitude Quotes for Whatsapp & Facebook, status hindi Attitu . . . (Holanďané vstupují na český dopravní trh)
 • Cool Whatsapp Status love status in hindi : After New Year Wishes & Hurt Status, Today We are s . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • Get hair style inspiration. No matter what your hair type is, we can help you to find the right hair . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • Hairstyles & Cuts for Women. Bob Inspiration for Your Big Chop. Bobs are hot, okay. Fall Hair Sh . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • He doesn’t care about the words he uses and this movie has amazingly resonated with the US audience . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Latest news from Indonesia including<a href="https://kumparan.com/topic/berita-terki ni/&quo . . . (Dálnice na kolejích)
 • When I am at the bar, I usuall­y wear a s­hort dress. I look awesome with attractive out­fit and my . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Doprava obecně >> Články >> Obce, státní správa >> Lokálce z Děčína do Oldřichova hrozí přeměna na silniční obchvat
  Obce, státní správa

  Lokálce z Děčína do Oldřichova hrozí přeměna na silniční obchvat

  (http://www.decin.cz/)

  Vydáno dne 05. 01. 2007 (4569 přečtení)
  Výřez ze studie obchvatu Vlaky na trati z Děčína do Oldřichova u Duchcova mají ustoupit přeložce silnice I/13. Čtyři doposud projednávané varianty obchvatu obce Libouchec, vzhledem k trasování chráněnou krajinnou oblastí, nebyly schváleny. A tak vznikl pátý návrh, který počítá se zrušením tratě číslo 132 a její úplnou likvidací.

  První snahy o výstavbu obchvatu Libouchce začaly téměř před deseti lety. "Měli jsme i varianty s osmikilometrovým tunelem, ale to nebylo jak finančně, tak i bezpečnostně přijatelné," řekl starosta Libouchce Jiří Štěrba. Jak dokládá přiložená interaktivní mapa , obec se nachází na rozhraní chráněných krajinných oblastí České středohoří a Labské pískovce, kterým se plánovaný obchvat nemůže vyhnout. Nejnovější varianta počítající se zrušením místní tratě má proto velké šance na schválení.

  Na železniční trati, která vede z Oldřichova u Duchcova přes Telnici a Libouchec do Děčína, je v současnosti provozováno 6 párů vlaků. Provoz byl v minulosti značně omezen. Milan Franc z odboru dopravy Krajského úřadu míní, že frekvence cestujících na trati rok od roku pozvolna klesá. "Provoz není využíván pro hromadnou dopravu. Denně se ve vlacích vozí jen několik lidí. A to podle mne není hromadná přeprava," obhájil záměr rušení tratě. "Jde o ekologicky a také ekonomicky nejschůdnější variantu," dodal Milan Franc. Zatímco linkové autobusy projíždí přímo centry obcí, vlak má nádraží daleko od obcí. Ústecký kraj ročně dotuje ztrátu z provozu na této trati 15 miliony Kč. Zrušení tratě kraj zamýšlí v horizontu šesti až deseti let. Vlaky se často ruší jen podle ekonomické situace

  Od prvních okamžiků návrhu výstavby obchvatu a rušení tratě ví své i starosta Telnice Jaroslav Doubrava. "Jsem zásadně proti rušení vlaků. Železniční trať je svým způsobem technickým dědictvím. V některých případech se nelze ohlížet jen na ekonomickou stránku situace," uvedl. Domnívá se, že význam železnice po zavedení mýtného opět stoupne a dopravci budou chtít ve větší míře přepravovat náklady pro železnici. "V době, kdy v této lokalitě vznikají nové průmyslové lokality, si myslím, že železnice bude výhodou," dodal. Trať má i významný turistický potenciál, například stanice Jílové u Děčína se nabízí k výletu na nedaleký Děčínský Sněžník. Západní část trati mezi Telnicí a Krupkou prochází poblíž východní části Krušných hor.

  O rušení tratě, vzhledem k počátkům jednání, zatím neví ani České dráhy. Jejich mluvčí sdělil, že nejde o vhodné řešení. "Starostové a kraj by měli hledat jiné alternativy. Svým záměrem by region připravili o formu ekologické dopravy," řekl Aleš Ondrůj. Ústecký kraj zatím ujišťuje, že jde pouze o variantní řešení. Milan Franc z odboru dopravy nastínil, že by bylo možné zbytek tratě využít jako cyklostezku anebo částečně v úseku z Oldřichova do Telnice železniční provoz ponechat. V prosinci 2002 byl v souvislosti s výstavbou dálnice D8 z Ústí nad Labem směrem do Německa uveden do provozu nový železniční most.

  Nový most přes budovanou dálnici D8
  Nový most ...  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 24 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: http://www.decin.cz/|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt