Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pátek  17. ledna 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
190+191
Dne 18.2.2006 vypravila vozovna na linku 4-3 tramvajové soupravy typu T3(SU),které na této lince jsou vzácné!
zobrazení: 1651
známka: 3.00


Poslední komentáře

 • Mix Parlay Mix Parlay Terpercaya Mix Parlay agen resmi Mix Parlay Link alternatif Mix Parlay Daf . . . (Plzeň, zavádí v tramvajích dětský koutek)
 • The content of the article is but you need some improvement in your website goes with Escorts in Jai . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I am overwhelmed by your post with such a nice topic. Usually, <a href="http://www.jaipuresc . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • A fantastic article you shared to us. Thanks for all the great information which you have told to us . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This website definitely has all of the information and facts. Thank you for sharing this article. I . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is such a great article I have read today. For more fun, I would like to share something good . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I would like to thank you for this high level and informative article . This article is very infor . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I really happy found this website eventually. Really informative and inoperative, Thanks for the pos . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Monitoring médií >> Jako kdyby Židenicemi vedla dálnice...
  Monitoring médií

  Jako kdyby Židenicemi vedla dálnice...

  (Mladá fronta DNES 22.3.2006 - Michal Kašpárek)

  Vydáno dne 23. 03. 2006 (3003 přečtení)
  Brno-Židenice - V Dělnickém domě bylo včera v podvečer horko. Na dvě stě Židenických se přišlo zeptat odborníků, co vše se v jejich čtvrti změní po přesunu nádraží.

  Nejvíc znepokojených dotazů směřovalo na novou podobu železničního náspu. Ten se podle Ladislava Dorazila ze společnosti Moravia Consult Olomouc změní. Už nebude u země rozšířený a opěrné stěny povedou od kolejí kolmo k zemi.

  Publikum jásalo, že na mnoha místech vyrostou protihlukové bariéry. Pak se ozvali majitelé domů u trati, kteří měli strach, že přes stěny nic neuvidí. Nejvíce jimi otřásl někdejší architekt Milan Pospíchal: „Na ulici Klíny bude samotný násep vysoký skoro sedm metrů a bariéra tři metry, to znamená, že trať bude dosahovat výšky hřebenů střech,“ pohrozil.

  „To je jako kdyby přes Židenice vedla dálnice,“ popsal jeden z přítomných své manželce.

  Specialisté se vykroutili i z otázky, proč někde trať nepovede na pilířích, díky nimž by čtvrť byla průchodnější a vzdušnější.

  Další stavební úpravy prezentované experty si už vysloužily kladné reakce. Miroslav Polák ze společnosti SUDOP ukázal vizualizace nového uzlu hromadné dopravy u černovického nádraží.

  Změn se dočká i židenické nádraží, nástupiště budou mezi Bubeníčkovou a Lazaretní ulicí a cestující pak budou moci využívat také nový podchod.

  Mosty ve čtvrti budou podle Dorazila při přestavbě železničního uzlu vybaveny antivibračními rohožemi a vlaky prý nebudou okolními domy tolik třást.

  „Usilujeme o to, aby v Židenicích pod železnicí přibyl alespoň jeden průchod pro pěší, přinejmenším v ulici Petrůvky,“ doplnil starosta Židenic Josef Veselý (KDU-ČSL). Brzy podle něho bude možné prohlédnout si projekty tratí na radnici, na veřejnosti přístupném počítači.

  Dostalo se i na úsměvné dotazy. „Mám dva třicetileté syny a potřebuju vědět, jestli se můžou ženit, nebo jestli mají kvůli té železnici čekat až do šedesáti,“ ptala se rozhořčeně paní, kterou zajímalo, jestli nebude její dům kvůli rozšíření trati stržen.

  Myslíte si, že dojde k odsunu nádraží v Brně?

  Určiě se odsune (Počet hlasů: 33)
  (23.08 %)

  Budou velké snahy, ale nakonec k tomu nedojde (Počet hlasů: 89)
  (62.24 %)

  Zůstane v původní poloze (Počet hlasů: 8)
  (5.59 %)

  Vaše starosti bych tak chtěl(a) mít ... (Počet hlasů: 13)
  (9.09 %)  Celkem hlasovalo: 143
  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: Mladá fronta DNES 22.3.2006 - Michal Kašpárek|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt