Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Úterý  7. července 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Budyně nad Ohří
17.května 2008 - Budyně nad Ohří a řada 830
zobrazení: 891
známka: 1.00


Vyhledávání


Motto:
Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
kdy díky našemu nezájmu zanikne.

Doprava obecně >> Články >> Obce, státní správa >> Jak to bude s přeložkou silnice I/13?
Obce, státní správa

Jak to bude s přeložkou silnice I/13?

Vydáno dne 16. 01. 2007 (3376 přečtení)
Několikrát jsme přinesli informaci o tom, že existuje úvaha o využití tělesa dnes provozované železniční tratě 132 mezi Děčínem a Jílovým u Děčína pro potřeby přeložky I/13 jako dálničního přivaděče. Dopravní web požádal město Děčín o vyjádření. Celou naší korespondenci přinášíme v nezkrácené podobě.

Vážení přátelé,

na našem Dopravním webu (www.dopravni.net) jsme přinesli zprávu, že v současné době probíhají jednání o výstavbě přeložky silnice I/13, která by měla být trasována po tělese dosud provozované železniční trati č. 132 Děčín - Oldřichov u Děčína. Za naše čtenáře bych Vám rád položil otázku, jaký je k této záležitosti postoj města Děčína a v jakém časovém horizontu by náhrada měla přijít v úvahu. Pokud by nedošlo k výstavbě zmiňované přeložky I/13 v trase železnice, byl by provoz na trati zachován a nebo se ve výhledu uvažuje o zastavení, respektive neobjednání železniční dopravy v každém případě? Popřípadě by naše čtenáře jistě potěšily další informace, které byste nám mohli poskytnout.

Předem děkuji za odpověď.

S přátelským pozdravem
Ing. Tomáš Mykl, šéfredaktor dopravního webu

www.dopravni.net


A nyní je na řadě odpověď:
Ne, opravdu se nevloudil tiskařský šotek a odpověď nevymazal. Odpověď totiž nepřišla …

Nezbývá nám tedy, než se pustit do hledání odpovědi tak říkajíc na vlastní triko.

„Počátky snahy o přeložku vznikaly ještě za hluboké totality, někdy kolem r.1980. Vzhledem k tomu, že se jedná o frekventovanou silnici I. třídy (I/13), všechny úvahy o její modernizaci směřovaly na její vedení mimo obce. Projektoval to kdysi mimo jiné. Ing. Budínský z bývalého KPÚ Ústí nad Labem. Problém vždy byl až v samotném Děčíně, kde její vedení mezi zástavbou a železniční tratí 132 nebylo realizovatelné“,.říká jeden z dopravních inženýrů z Děčínska. S výstavbou dálnice se přivaděč opět neřešil a to patrně ze stejných důvodů. Nicméně v 80. letech nikdy nepřišlo na pořad dne rušení železnice a náhrada silnicí.

Současná situace se jeví poněkud nepřehledně. Pro její poznání bude asi nejvhodnější prostudovat stránky občanského sdružení EKO Horní Oldřichov. Zatím mám coby relativně nezávislý pozorovatel pocit, že zastánci myšlenky stavby silnice na tělese trati byli trochu překvapeni reakcemi občanů. Přesto mám obavy, aby řešení nebylo jen odročeno a „vhodnou“ konstrukcí jízdního řádu nebyly odpuzeni i poslední cestující na trati a pak – po logických problémech v centru Děčína – nebude varianta likvidace trati jediným rychle přijatelným řešením, místo toho, aby se hledalo systémové řešení... Nekomunikace Magistrátu města Děčína s Dopravním webem myšlenku kabinetního jednání zatím jen podporuje.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: Tomáš Mykl |
| Počet komentářů: 17 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

RSS feed Bezptičnyj produkt