Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pondělí  14. října 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
810.152
Noční idylka v Litoměřicích na horním nádraží 26.1.2006.
zobrazení: 1266
známka: 2.56


Poslední komentáře

 • Body massage gives you ultimate relief to your body.i would like to recommend each and everyone go f . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Solaris Gecko, tramvaj z Bolechowa)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Bezprašné EKOBUSY ve zdravém městě Prostějov)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nová tramvaj na obzoru)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nový typ tramvaje v Plzni)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nová stoprocentně nízkopodlažní tramvaj ŠKODA ForCity)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (V Opavě ožila historická tramvaj)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Zlín má dva nové trolejbusy, přivezl je kamion na podvalníku)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Doprava obecně >> Články >> Integrované dopravní systémy >> Hranice, vlak pojede od změny jen večer ...
  Integrované dopravní systémy

  Hranice, vlak pojede od změny jen večer ...

  Vydáno dne 31. 03. 2006 (4076 přečtení)

  Hranice v Čechách, foto Hupi Karlovarský kraj už nechce přispívat na železnici mezi Aší a Hranicemi. Znamená to zrušení dvou spojů, večerní osobní vlak by naopak měl jezdit po celý týden.  HRANICE/AŠ - Jízdní řád na trati mezi Aší a Hranicemi se bude opět měnit. Tamní občané tak budou odkázáni jen na autobusy či vlastní auta. Ještě vloni v listopadu se přitom Karlovarský kraj zavázal, že bude ranní a odpolední spoj dotovat. Po čtyřech měsících je ale všechno jinak. "Jedná se o změnu vyvolanou návrhem redukce jízdních řádů Českých drah," uvedla mluvčí Karlovarského kraje Andrea Bocková. "Město Hranice zaslalo požadavek na rozšíření dopravní obslužnosti na trati 148 Cheb – Hranice v Čechách. Jedná se o rozšíření provozu vlakových spojů v pátek a v neděli. Vzhledem ke stavu vyjednávání o uzavření smlouvy o závazku veřejné služby s dopravcem a související redukcí jízdních řádů, je jakékoliv další navyšování dopravního výkonu na úseku Aš – Hranice vyloučeno. Dlouhodobá sledování navíc opakovaně svědčí o neuspokojivém využití spojů, které lze za dostatečné označit jen v ojedinělých případech," dodala mluvčí. Změna jízdního řádu začne podle vyjádření mluvčího Českých drah Aleše Ondrůje platit už od 28. května letošního roku. "Ranní a odpolední spoje budou zrušeny, pokud si je kraj neobjedná," upřesnil Ondrůj.

  "Bojím se, že zrušení ranního a odpoledního spoje povede mezi hranickými občany k protestům," zdůraznil starosta Hranic František Jurčák. Už předešlá změna jízdního řádu vedla k protestům hranických občanů. "Rozložení spojů nebylo ideální, zvlášť staří lidé, kteří jezdí například do Chebu k lékaři, měli velké problémy, aby stihli zpáteční spoj," připomněl hranický občan René Wölfel.

  Na sklonku loňského roku se dokonce uvažovalo o zavedení takzvaného nulového grafikonu, tedy o zrušení všech spojů. Mezi Aší a Hranicemi k podobné situaci došlo už v roce 1998, kdy vlaky mezi zmíněnými městy přestaly jezdit. Obnovení spojení se Hraničtí dočkali až po roce.

   

  Co dodat? Dění kolem této trati sleduji dost bedlivě. Díky tomu mám dojem, že existuje významný zájem trať zlikvidovat za každou cenu. Boj zastánců železnice na Trojmezí tak trochu připomíná boj s několikahlavým drakem, kterému useknuté hlavy průběžně dorůstají. Přitom v čí prospech se řídí ti, kteří o problému rozhodují? V prospěch obyvatel kraje nebo v domělý prospěch autobusového dopravce? Přitom kdyby „se chtělo“, tak by zde mohl vzniknout špičkový opravdový IDS, kde by i autobusy mohly mít velký prostor, který by dopravní obslužnosti pomáhal a ne ji likvidoval. Jenže to by asi byl Legislativní problém


  Jste pro nahrazení železniční dopravy autobusy mezi Aší a Hranicemi v Čechách?

  Ano, jsem pro nahrazení železnice autobusy (Počet hlasů: 10)
  (8.55 %)

  Ne, železnice zde musí zůstat (Počet hlasů: 102)
  (87.18 %)

  Nevím (Počet hlasů: 4)
  (3.42 %)

  Je mi to jedno (Počet hlasů: 1)
  (0.85 %)  Celkem hlasovalo: 117
  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  | Autor: Tomáš Mykl |
  | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj: Týdeník Chebsko - Michal Houdek |
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt