Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pátek  17. ledna 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Jaworzno - Polsko
MHD
zobrazení: 1089
známka: 2.75


Poslední komentáře

 • Mix Parlay Mix Parlay Terpercaya Mix Parlay agen resmi Mix Parlay Link alternatif Mix Parlay Daf . . . (Plzeň, zavádí v tramvajích dětský koutek)
 • The content of the article is but you need some improvement in your website goes with Escorts in Jai . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I am overwhelmed by your post with such a nice topic. Usually, <a href="http://www.jaipuresc . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • A fantastic article you shared to us. Thanks for all the great information which you have told to us . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This website definitely has all of the information and facts. Thank you for sharing this article. I . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is such a great article I have read today. For more fun, I would like to share something good . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I would like to thank you for this high level and informative article . This article is very infor . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I really happy found this website eventually. Really informative and inoperative, Thanks for the pos . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Monitoring médií >> Brno, Hledík teorií o dvou nádražích překvapil
  Monitoring médií

  Brno, Hledík teorií o dvou nádražích překvapil

  (Rovnost - Tereza Strnadová)

  Vydáno dne 31. 08. 2006 (2229 přečtení)
  Částečný přesun nádraží je můj soukromý názor, říká
  Pondělní díl předvolebního seriálu Rovnosti přinesl nečekaný rozruch na brněnské politické scéně. Lídr brněnských občanských demokratů Karel Hledík totiž řekl, že by bylo ideální mít v Brně dvě nádraží. Staré modernizovat a postavit ještě nové pro nákladní dopravu. Podle spoluautora projektu na přesun je to nešťastné řešení.


  Stanovisko lídra ODS Karla Hledíka v pondělím seriálu Rovnosti k přestavbě železničního uzlu Brno udivilo opozici. Zelení žádají vysvětlení. Proč? Hledík by si totiž představoval ideální řešení přestavby nádraží tak, že by nechal osobní železniční dopravu, na kterou navazuje integrovaný systém, na modernizovaném nádraží v centru. Rychlostní dopravu by převedl na nové, odsunuté nádraží.

  „Výroky jsou v rozporu s tím, co propaguje ODS. Budeme požadovat vysvětlení,“ uvedla Jana Drápalová ze Strany zelených. Podle ní jde o dezinformaci před volbami.

  Také sociální demokraty Hledíkův postoj překvapil. „Prosazování varianty přesunu bylo přece prioritou občanských demokratů. Poprvé jsme se setkali s jiným názorem,“ divil se lídr opoziční ČSSD Roman Onderka.

  Straničtí kolegové se od pro ně nového názoru distancují. „Je to názor pana Hledíka, který je tak trošku urbanista. S ODS tento názor nekonzultoval,“ řekl náměstek primátora Radomír Jonáš.

  Karel Hledík se totiž bránil tím, že jen řekl osobní názor. „Popsal jsem to, co považuji za ideální. Není to oficiální verze ODS. Oficiální volební program mluví o kompletním odsun a já to respektuji,“ zopakoval Hledík.

  Podle Jonáše by Hledíkův nápad uvedený do praxe stál asi o patnáct milionů více. „To pochopitelně není přijatelné,“ řekl náměstek.

  Také podle vedoucího projektanta a spoluautora přesunu nádraží Jaroslava Dokoupila by se tím nevyřešilo nic. „O této variantě se nikdy nemluvilo. Neřeší totiž problém zapojení dvou důležitých tratí a k zjednodušení uzlu by nedošlo,“ řekl Dokoupil. Podle něj je fungování dvou nádraží na území Brna nešťastné.

  Politolog Martin Bastl si myslí, že by se názor lídra neměl rozcházet s názorem strany. „Je to neuvážené, nepromyšlené, nabídnout voličům názor, který neladí se stranou,“ řekl Bastl.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: Rovnost - Tereza Strnadová|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt