Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Úterý  19. listopadu 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Solaris Urbino 12
1
zobrazení: 1350
známka: 2.73


Poslední komentáře

 • <a href="https://www.printer-offline.com/"p rinter offline</a> (Nový tunel v síti ČD a tak dále ...)
 • Body massage gives you ultimate relief to your body.i would like to recommend each and everyone go f . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Best Attitude Whatsapp Status, Best Attitude Quotes for Whatsapp & Facebook, status hindi Attitu . . . (Holanďané vstupují na český dopravní trh)
 • Cool Whatsapp Status love status in hindi : After New Year Wishes & Hurt Status, Today We are s . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • Get hair style inspiration. No matter what your hair type is, we can help you to find the right hair . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • Hairstyles & Cuts for Women. Bob Inspiration for Your Big Chop. Bobs are hot, okay. Fall Hair Sh . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • He doesn’t care about the words he uses and this movie has amazingly resonated with the US audience . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Latest news from Indonesia including<a href="https://kumparan.com/topic/berita-terki ni/&quo . . . (Dálnice na kolejích)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Doprava obecně >> Články >> Plzeňská Škoda chce koupit výrobce v cizině
  Články

  Plzeňská Škoda chce koupit výrobce v cizině

  (Hospodářské noviny - Roman Šitner)

  Vydáno dne 25. 09. 2008 (2977 přečtení)
  Škoda PlzeňVýrobce kolejových vozidel Škoda Transportation má zájem o firmy v Polsku a Maďarsku. V Berlíně se představila tramvaj ForCity

  Plzeňský výrobce kolejových vozidel Škoda Transportation chystá expanzi v zahraničí. Aby měl lepší pozici na zajímavých trzích, chystá akvizice některého z výrobců v Polsku a Maďarsku. "Trh se dnes koncentruje, pokud někoho nekoupíme my, udělá to někdo jiný, navíc v Polsku se firmy už kupují i navzájem," uvedl pro HN obchodní ředitel Škody Transportation Jaromír Jelínek na právě probíhajícím železničním veletrhu Innotrans v Berlíně.

  Zde se plzeňská firma prezentovala novým typem tramvaje ForCity. Podnik nechce promeškat šanci, kterou na trhu díky nové tramvaji nyní má, a proto plánuje i další investice do výroby kolejových vozidel.

  "Tramvaj ForCity je první svého typu na světě a ostatní výrobci nás budou brzy následovat, takže máme tak rok dva, abychom to dokázali prodat," míní Jelínek.

  Díky zakázkám pro Prahu a Rigu se Škoda brzy dostane v Evropě ve výrobě tramvají, s dvacetiprocentním podílem na trhu, do závěsu za velkou trojku Alstom, Bombardier a Siemens.

  Vektra
  Škodovka vyrobila Vektru, která se v provozu velmi osvědčila. Od roku 2005 ale rezne na odstavných kolejích v plzeňské vozovně bez využití...

  "Jednáme také s dopravními podniky v další asi desítce evropských měst," popisuje Jelínek. Hodně si slibují i od tendru v Torontu, kde má Škoda společně s pražskou firmou Inekon stále svou šanci i díky koncepci nové škodovácké tramvaje.

  V akvizicích pokračuje Škoda i v Česku. Po nedávném převzetí pražské společnosti Poll, která se zabývá elektronickými systémy, kupuje Škoda i společnost Movo. Tato plzeňská firma je pokračovatelem zprivatizovaných Železničních opraven a strojíren a zaměřuje se na opravy a modernizace vagonů. Pokud antimonopolní úřad transakci schválí, Škoda dál rozšíří své pole působnosti v oblasti kolejových vozidel.

  Teď navíc získali i řadu odborníků ze zličínského závodu společnosti Siemens, který má v září příštího roku skončit.

  Kapitál potřebný na další expanzi by vlastník mateřské Škody Holding - investiční společnost Appian - mohl získat i vstupem strategického partnera do další firmy holdingu - Škody Power. Podle šéfa holdingu Jiřího Zapletala jde zejména o to, najít partnera, který firmě pomůže na nové trhy.

  Astra
  Ani tramvaje Astra to nemají v Plzni lehké. Údajně pro špatné dodavatelsko-odběratelské vztahy mezi provozovatelem tramvají a výrobcem, zde jezdí tramvaje prakticky bez větší údržby, často ve velmi zuboženém stavu. První vůz č.300 již byl dokonce sešrotován.

  I když v západní Evropě ekonomika zpomaluje a dotýká se to i investic do nákupu kolejových vozidel, Česko v tomto oboru zažívá nebývalý růst. Členové asociace českého železničního průmyslu vykázali v loňském roce s 22 tisíci zaměstnanci tržby za více než 70 miliard korun. To je o šestinu více než před rokem. I tehdy ovšem tržby vzrostly téměř o čtvrtinu. Již zhruba polovinu z této částky tvoří export, a Česko tak opět získává ve světě pozici, kterou začátkem devadesátých let ztratilo.

  "Máme tu spoustu odborníků, kteří se těch 18 let dál vzdělávali, to se ukazuje i tady na veletrhu, kde mají Češi dvě nové lokomotivy a jednu tramvaj," míní ředitel společnosti CZ Loko Josef Bárta. CZ Loko se zaměřuje na rekonstrukce lokomotiv a ve svém stánku na berlínském veletrhu prezentuje zejména fakt, že je jedním z mála odborníků na modernizace československých lokomotiv, které brázdí koleje prakticky celé východní Evropy. O zakázky tak nouzi nemají.

  Poršetra
  V Praze již dnes jezdí desítky tramvají 14T, které jsou známé jako Poršetry. Výrobce dodal výrobek přesně takový, jaký si zákazník přál. Přesto dnes se Škodovka vláčí v tisku za údajně nepovedenou tramvaj.

  V Česku výrobci čekají zejména na nové tendry Českých drah, jež by i díky 12 miliardám, které získaly za převod části svého majetku na Správu železniční dopravní cesty, měly brzy více nakupovat.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: Hospodářské noviny - Roman Šitner|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt