Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pondělí  20. května 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
TT Hlubočepy - Barrandov 3. 5. 2006
Linka č. 20 stoupá po estakádě u ulice K Barrandovu, aby v zápětí zastavila v zastávce Geologická (směr z centra).
zobrazení: 1497
známka: 2.67


Poslední komentáře

 • thanks for your post:) (Magazín Dopravního webu)
 • tarif chirurgie esthetique chirurgie esthetique lifting mammaire abdominoplastie chirurgie . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Městská hororová doprava)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Liberec - Blízká budoucnost vozového parku autobusů)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Vlaky bez průvodčích)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Městská hororová doprava)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Gruzie, Tbilisi)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Příbramští jezdí novou linkou)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Doprava obecně >> Články >> Obce, státní správa >> Sbohem Masaryčko, já už musím jíti
  Obce, státní správa

  Sbohem Masaryčko, já už musím jíti

  Vydáno dne 05. 08. 2008 (2681 přečtení)
  Vlaky na Společném nádraží5. srpen 2008 vstoupí do historie pražské dopravy. Ten den radní Magistrátu hlavního města Prahy rozhodli, že místo Masarykova nádraží chtějí vybudovat nové městské centrum. Schválili proto změny územního plánu, díky nimž bude možné stavět na místě, kudy nyní vedou koleje. Definitivně rozhodnou o zániku nádraží zastupitelé, kteří budou o návrhu jednat v polovině září.

  Změny čekají zřejmě také Nákladové nádraží Žižkov a Smíchovské nádraží, kde se počítá s likvidací Společného nádraží, cestujícím spíše známým jako Praha Smíchov - Severní nástupiště.

  Likvidovaná železniční zařízení v Praze

  Na místě bývalých nádraží by radní Martin Langmajer (ODS) preferoval byty před mrtvými zónami s administrativními budovami. Na Masarykově nádraží zůstanou podle Langmajera historické železniční budovy, které jsou památkově chráněné. Rozhodně tam nebude železniční muzeum, které tam plánovalo Národní technické muzeum. S Masarykovým nádražím už město pro vlaky nepočítá. Všechny vlaky budou podle Langmajera místo něj jezdit na Hlavní nádraží. Hlavním důvodem podle něj je to, že nádraží je slepé a že lokomotivy se proto musejí přepřahat. Přitom skutečností je to, že právě na Masarykovo nádraží jezdí většinou tzv. vratné soupravy, které mohou pokračovat bez objíždění soupravy. Navíc je celé nádraží 100% bezbarierové a umístěné přímo v centru hlavního města, pár desítek metrů od známých Příkopů. To, že se jedná o nejstarší nádraží v Praze, je už jen taková malá třešnička na dortu.

  Masaryčka
  Na Masarykově nádraží opravdu většina vlaků nemá problémy s objížděním souprav
  Foto Tomáš Mykl

  S redukcí Společného nádraží na Smíchově se však počítalo. Projednáváno bylo zrušení nadbytečných kolejí pod Radlickou ulicí. Jenže co čert nechtěl, do dokumentu „ŽST Praha Smíchov - postradatelnost zařízení“ z 25.6.2008 se kromě mnoha projednaných položek objevil odstaveček „Ověřit, zda nebude nutné požádat MD o rozhodnutí na zrušení provozu dráhy (kolejiště tzv. Buštěhradské dráhy v prostoru žst., včetně tzv. Severního nádraží a příslušné koleje na Železniční most)“. Jen tak mimochodem, zrušení spojky na železniční most by logicky znamenalo nemožnost napojení tzv. Pražského Semmeringu ze Smíchova do Hostivic, což by mělo velice negativní vliv na nákladní dopravu v oblasti Hostivic a Kladna.

  Praha - Společné nádraží
  Tato část Společného nádraží byla nedávno rekonstruována
  Foto Tomáš Mykl

  Největším paradoxem je, že kromě Nákladového nádraží Žižkov mají být postiženy obě varianty ukončení Buštěhradské dráhy v Praze. Takže se dočkáme definitivního odpískání Rychlodráhy na letiště a do Kladna? Shodou okolností památkově chráněné ústřední dílny Buštěhradské dráhy v Praze - Bubnech padly nedávno.

  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
  | Autor: Tomáš Mykl |
  | Počet komentářů: 28 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj: Novinky.cz |
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt