Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Středa  22. ledna 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Mariánské Lázně
Jízdenka z trolejbusu #51
zobrazení: 881
známka: 2.40


Poslední komentáře

 • Mix Parlay Mix Parlay Terpercaya Mix Parlay agen resmi Mix Parlay Link alternatif Mix Parlay Daf . . . (Plzeň, zavádí v tramvajích dětský koutek)
 • The content of the article is but you need some improvement in your website goes with Escorts in Jai . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I am overwhelmed by your post with such a nice topic. Usually, <a href="http://www.jaipuresc . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • A fantastic article you shared to us. Thanks for all the great information which you have told to us . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This website definitely has all of the information and facts. Thank you for sharing this article. I . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is such a great article I have read today. For more fun, I would like to share something good . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I would like to thank you for this high level and informative article . This article is very infor . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I really happy found this website eventually. Really informative and inoperative, Thanks for the pos . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Články >> Dopravní koncepce >> Zkušenosti z Německa varují před likvidací lokálek
  Dopravní koncepce

  Zkušenosti z Německa varují před likvidací lokálek

  Vydáno dne 14. 07. 2008 (2713 přečtení)
  Cokoliv kamkoliv 14.7.2008 v Oldřichově u DuchcovaV devadesátých letech minulého století se DB sekce nákladní dopravy (dnes DB Cargo) rozhodlo, že se jim nevyplatí obsluhovat malé zákazníky, a že bude provozovat výhradně ucelené vlaky pro velké společnosti. Díky tomu padly téměř všechny německé lokálky, na kterých byla provozována jen nákladní doprava.

  V druhé polovině devadesátých let značně zesílil tlak z EU na otevření železničního trhu všem dopravcům. Mnohé velké podniky vlastnící rozsáhlé vlečkové systémy s mohutnou základnou vozidel se rozhodly nevyužívat služeb DB, ale přepravovat si své zboží sami. Dosavadní strategie DB začala mít vážné trhliny. Ztráta lukrativních přeprav při absenci malých přepravců způsobila strach o existenci firmy a zapříčinila změnu názoru. Bylo však již pozdě, většina lokálek již byla zrušena a na existujících tratích byly téměř ve všech stanicích zrušeny nákladiště a vlečky. Malým přepravcům již DB Cargo nemá co nabídnout.

  U nás se otevření železničního trhu projevilo stejným způsobem. Některé velké společnosti (OKD Doprava, Unipetrol Doprava) se rozhodly ke stejnému kroku jako jejich kolegové v Německu a vyrazily ze svých vlečkových kolejí „do světa“. Nebezpečí, že i jiní je budou následovat, přimělo ČD Cargo k opačnému náhledu na lokálky a malé přepravce, než tomu bylo za kmenové ČD a.s.

  Celé dvě třetiny zákazníků ČD Carga jsou totiž malí přepravci nakládající na malých vlečkách, či nákladištích po celé sítí našich drah. Tyto zákazníky nejsou schopni obsloužit soukromí železniční dopravci, vozící výhradně ucelené vlaky, ale pouze majoritní dopravce, pokrývající celou síť. Díky tomu má u nás ČD Cargo na tomto poli na železnici monopol a vždy mít bude. Ztrátu těchto zákazníků zrušením lokálek a nákladišť by nešlo nikdy nahradit, stejně jako v Německu.

  [Akt. známka: 2,56 / Počet hlasů: 16] 1 2 3 4 5
  | Autor: Domažličák |
  | Počet komentářů: 58 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt