Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pátek  17. ledna 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
První den provozu na nové TT v Praze
Je 29. 11. 2003 a veřejnosti začala sloužit nová tramvajová trať v Praze z Hlubočep na Sídliště Barrandov. Na obrázku je dočasná smyčka Sídliště Barrandov. V budoucnu bude trať pokračovat do Holyně cca 1,5 km. Zajímavé na této trati je, že z Hlubočep pokračuje prutkým stoupáním po dvou estakádách přes Hlubočepské údolí a Růžičkovu rokli do oblasti Sídliště Barrandov. Na sídlišti je trať zahloubená. Zastávky jsou architektonicky a barevně odlišeny. Zdůvodu prudkého klesání při jízdě do centra nemohou na trať tramvaje typu KT8D5 a staré T3 (brzdy). Nový typ tramvaje Škoda 14T byl navrhnut tak, aby zvládnul jízdu po této trati. Na TT jezdí linky č. 12, 13, 14, 20 a noční 54. Linka č. 13 je v provozu pouze ráno v úseku Sídliště Barrandov - Smíchovské nádraží (průjezd smyčkou) - Sídliště Barrandov (1x T3) v intervalu 8 minut.
zobrazení: 2438
známka: 2.47


Poslední komentáře

 • Mix Parlay Mix Parlay Terpercaya Mix Parlay agen resmi Mix Parlay Link alternatif Mix Parlay Daf . . . (Plzeň, zavádí v tramvajích dětský koutek)
 • The content of the article is but you need some improvement in your website goes with Escorts in Jai . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I am overwhelmed by your post with such a nice topic. Usually, <a href="http://www.jaipuresc . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • A fantastic article you shared to us. Thanks for all the great information which you have told to us . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This website definitely has all of the information and facts. Thank you for sharing this article. I . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is such a great article I have read today. For more fun, I would like to share something good . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I would like to thank you for this high level and informative article . This article is very infor . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I really happy found this website eventually. Really informative and inoperative, Thanks for the pos . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Městská doprava >> Články >> Stávka plzeňské MHD 24.6.2008
  Články

  Stávka plzeňské MHD 24.6.2008

  Vydáno dne 25. 06. 2008 (1774 přečtení)
  Kolona tramvají Pod ZáhorskemDen 24. 6. 2008 byl pro většinu podniků v ČR ve znamení výstražné stávky. Stávku plzeňské MHD jsme měli možnost zdokumentovat. Podívejme se na její průběh a organizaci.

  Již od soboty měli Plzeňané možnost ve vozidlech MHD slýchat jako součást akustického informačního systému informaci o tom, že v plzeňské MHD se bude stávkovat. Stávka v Plzni proběhla prakticky u každé trakce jinak. Našli jsme zde stávku kazící autobusáky, kteří jezdili náhradní dopravu za tramvaje. Tramvajáci stávkovali hodinu od 13:00 do 14:00. Autobusy a trolejbusy stávkovaly pouze 15 minut od 13:00 do 13:15. Důvodem rozdílného průběhu stávky u trakcí jsou dvě odborové organizace, které působí u plzeňského dopravního podniku. Můžeme tedy také říct, že tramvajáci stáli jedno „kolo“ na trati a poté se zařadili dle jízdního řádu, zatímco u autobusů a trolejbusů se zpoždění patnáct minut dohánělo. Dopravní podnik nevypínal trakční vedení a tak se řidiči dopravních prostředků mohli individuálně rozmyslet, jak se ke stávce postaví. Odlišné postavení ke stávce bylo vidět hlavně v trolejbusové, ale i v autobusové trakci. Tramvajáci také jezdili (někteří i s cestujícími) i po čtrnácté hodině, jelikož v některých místech musela být vyklizena trasa pro náhradní autobusovou dopravu, která byla zajišťována velkokapacitními autobusy, avšak pouze na tramvajových linkách 2 a 4. Šest autobusů mělo být nasazeno na delší linku číslo 2 a čtrnáct vozů mělo obsloužit linku číslo 4.

  Ve třináct hodin se většina autobusů a trolejbusů zastavila v zastávkách. Většina tramvají propustila cestující a dojela na bezpečné místo, kde nepřekážely náhradní autobusové dopravě, která vyjela, takže bylo možné spatřit tramvaj ještě ve 13:15, kdy už se autobusy a trolejbusy opět rozjely. Někteří řidiči trolejbusů a autobusů dojeli na zastávku, kde před nimi stál předcházející spoj a tak i tyto trakce bylo možné spatřit v provozu i během stávky.

  Trasy náhradních autobusů nebyly asi přesně stanoveny, protože bylo možné spatřit autobus, který obsluhoval zastávku Rondel, a jiný autobus, který tuto zastávku, která by byla logickým ekvivalentem tramvajové zastávky Pod Záhorskem, projížděl.

  Stávka byla ukončena přesně ve 14:00, ale tramvaje se v centru objevily zhruba až po patnácti minutách, u ostatních tramvajových linek bylo zpoždění asi 25 minut, což nejvíce pocítili cestující linky číslo 1, kde nebyla zajištěna autobusová doprava. Autobusy jezdily ještě více než půl hodiny po konci stávky, v některých případech i souběžně s tramvajovými spoji.

  Nutno podotknout, že vzhledem k tomu, že se stávka konala poslední školní týden, tak moc velká frekvence studentů v těchto hodinách již nebyla. Většina škol totiž nedrží žáky v budově a mají pro ně v tomto týdnu náhradní program.

  A jak to vypadalo jinde?

  Například kamarád pracující na železnici sdělil: „Ani nevím. U nás v depu se to nějak neřešilo. V době stávky jsme čekali na ukončení výluky na trati, tak jsme čekali tak, jako tak“. Z jiného konce republiky byl následující ohlas „Netuším, já jsem jel autem ;-)“

  I ze zahraničí přišel zajímavý postřeh: „Hm... no myslím že by ta stávka měla mít nějaké konkrétní cíle... V televizi žádné podrobnosti neříkali. Takhle to vypadá pomalu jako že tramvajáci protestujou proti privatizaci nemocnic. Odbory v dopravě stávkovali kvůli čemu konkrétně? Nebo je to prostě jenom celková nespokojenost s vládou? To brzo ...“  Články o Plzni

  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
  | Autor: Štěpán Esterle | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj: spolupráce Tomáš Mykl |
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt