Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Středa  16. října 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Autobusy Kavka
Autobusy Kavka - Karel Kavka, Most
zobrazení: 3439
známka: 2.01


Poslední komentáře

 • Body massage gives you ultimate relief to your body.i would like to recommend each and everyone go f . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Solaris Gecko, tramvaj z Bolechowa)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Bezprašné EKOBUSY ve zdravém městě Prostějov)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nová tramvaj na obzoru)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nový typ tramvaje v Plzni)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nová stoprocentně nízkopodlažní tramvaj ŠKODA ForCity)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (V Opavě ožila historická tramvaj)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Zlín má dva nové trolejbusy, přivezl je kamion na podvalníku)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Články >> Železnice se opět stává důležitým benefitem
  Články

  Železnice se opět stává důležitým benefitem

  (iHNed - rkp)

  Vydáno dne 20. 06. 2008 (2095 přečtení)
  nákladní železniční dopravaPřítomnost železniční vlečky se stala rozhodujícím kritériem při výběru Business Parku U Továren v pražské Hostivaři.

  Pronájem 15 500 m2 rekonstruovaných ploch v bývalém komplexu strojírenské společnosti TOS Hostivař pro svého klienta business_park_u_tovaren_192.jpgCTY Development zprostředkovala mezinárodní poradenská společnost DTZ. Logistická firma SETTO spedition a.s. bude z Hostivaře zajišťovat distribuci spotřebního zboží firmy Electrolux do celé České republiky.

  Úspory i časová hlediska

  Snadné napojení na železniční síť se tak znovu stává důležitým faktorem v segmentu průmyslových nemovitostí. "Konečný uživatel, tedy Electrolux, díky této výhodě ušetří značnou část svých finančních prostředků a zároveň má větší jistotu včasného doručení zásilky, jelikož železniční doprava se v České republice po dobudování koridorů stává spolehlivější a flexibilnější," říká Martin Šumera, který má v DTZ na starosti pronájem průmyslových ploch. Jak vyplývá ze statistik Ministerstva dopravy, naprostá většina zboží a nákladů je v EU převážena po silnicích a dálnicích a železnice je využívána spíše pro hromadnou přepravu sypkých materiálů a objemných či hmotných zásilek.

  Optimální kombinace

  Společnost CTY Development se v rámci svých developerských aktivit zabývá zejména revitalizací bývalých průmyslových areálů. Kromě Business Parku U Továren také zrekonstruovala další pražské průmyslové zóny v Průmyslové ulici a v Modřanech. "Areál U Továren pro SETTO představoval optimální kombinaci prostoru poskytujícího kompletní moderní vybavení skladovacího prostoru včetně bezprašných podlah, vytápění či nakládacích ramp. Zároveň díky svému bývalému využití pro těžké strojírenství nabídl specifičtější technické parametry, jako jsou vyšší nosnost podlah či zmíněná železniční vlečka zavedená přímo do haly. Vlečka nakonec byla rozhodujícím kritériem pro konečné rozhodnutí," dodává Martin Šumera.

  [Akt. známka: 1,33 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: iHNed - rkp|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt