Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Úterý  7. července 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Kerč - 0
Torzo trolejbusového provozu ve městě Kerč
zobrazení: 1394
známka: 3.00


Vyhledávání


Motto:
Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
kdy díky našemu nezájmu zanikne.

Železnice >> Články >> Železnice se opět stává důležitým benefitem
Články

Železnice se opět stává důležitým benefitem

(iHNed - rkp)

Vydáno dne 20. 06. 2008 (2158 přečtení)
nákladní železniční dopravaPřítomnost železniční vlečky se stala rozhodujícím kritériem při výběru Business Parku U Továren v pražské Hostivaři.

Pronájem 15 500 m2 rekonstruovaných ploch v bývalém komplexu strojírenské společnosti TOS Hostivař pro svého klienta business_park_u_tovaren_192.jpgCTY Development zprostředkovala mezinárodní poradenská společnost DTZ. Logistická firma SETTO spedition a.s. bude z Hostivaře zajišťovat distribuci spotřebního zboží firmy Electrolux do celé České republiky.

Úspory i časová hlediska

Snadné napojení na železniční síť se tak znovu stává důležitým faktorem v segmentu průmyslových nemovitostí. "Konečný uživatel, tedy Electrolux, díky této výhodě ušetří značnou část svých finančních prostředků a zároveň má větší jistotu včasného doručení zásilky, jelikož železniční doprava se v České republice po dobudování koridorů stává spolehlivější a flexibilnější," říká Martin Šumera, který má v DTZ na starosti pronájem průmyslových ploch. Jak vyplývá ze statistik Ministerstva dopravy, naprostá většina zboží a nákladů je v EU převážena po silnicích a dálnicích a železnice je využívána spíše pro hromadnou přepravu sypkých materiálů a objemných či hmotných zásilek.

Optimální kombinace

Společnost CTY Development se v rámci svých developerských aktivit zabývá zejména revitalizací bývalých průmyslových areálů. Kromě Business Parku U Továren také zrekonstruovala další pražské průmyslové zóny v Průmyslové ulici a v Modřanech. "Areál U Továren pro SETTO představoval optimální kombinaci prostoru poskytujícího kompletní moderní vybavení skladovacího prostoru včetně bezprašných podlah, vytápění či nakládacích ramp. Zároveň díky svému bývalému využití pro těžké strojírenství nabídl specifičtější technické parametry, jako jsou vyšší nosnost podlah či zmíněná železniční vlečka zavedená přímo do haly. Vlečka nakonec byla rozhodujícím kritériem pro konečné rozhodnutí," dodává Martin Šumera.

[Akt. známka: 1,33 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
|Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj - autor článku: iHNed - rkp|
Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

RSS feed Bezptičnyj produkt