Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Čtvrtek  9. července 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
103 001
Akumulátorová lokomotiva Český drah, která má za úkon vytahávat elektrické lokomotivy z rotundy vršovického depa.  Původně je to čtvrtá lokomotiva vyrobená v plzeňské škodovce a byla dodána do Technolenu Svitavy, kde byla v provozu do roku 1976. Později se ocitla v České Třebové, Brně-Maloměřicích a začátkem roku 1991 v LD Praha-Masarykovo, kde od roku 1998 probíhala její rekonstrukce na akumulátorovou lokomotivu pro posun v depu. Sběrač a většina původní elektrické výzbroje byla demontována.
zobrazení: 1941
známka: 1.68


Vyhledávání


Motto:
Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
kdy díky našemu nezájmu zanikne.

Železnice >> Tratě >> Zloději ochromili trať Lovosice - Most, ukradli zde kolejnice
Tratě

Zloději ochromili trať Lovosice - Most, ukradli zde kolejnice

(ČT24)

Vydáno dne 17. 06. 2008 (3218 přečtení)
Ukradené kolejnice (ilustrační foto)Jen několik hodin dělilo od vykolejení vlaku na trati Čížkovice - Obrnice. Zloději zde poblíž obce Bělušice na hranici mosteckého a lounského okresu odšroubovali a ukradli pětadvacet metrů kolejnic. Na vážné narušení trati přišli náhodou traťoví dělníci pár hodin předtím, než měl tudy projíždět vlak s cisternami.

Rozebraná trať

Správci kolejí odhadli výdělek zlodějů z prodeje odcizených kolejí na deset tisíc korun. Následky neštěstí, které mohli způsobit, však lze jen těžko vyčíslit. "Následky případného vykolejení vlaku by mohly být nedozírné," říká přednosta Správy tratí Most Jiří Valeš. "Případ je kvalifikován jako trestný čin krádeže a pachateli tohoto trestného činu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky," uvádí mluvčí Okresního ředitelství Policie ČR v Mostě Ludmila Světláková.

Zloději zatím policii unikají. "Obrničtí policisté, kteří se případem zabývají, prověřovali místní sběrny. Ani v jedné sběrně ale kolejnice nenašli," dodává Ludmila Světláková. "Krádeže jsou čím tím častější a my jsme skoro bezmocní," přiznává Jiří Valeš. "Já nevím, jak to bude dál pokračovat. Jestli budou opravdu na té trati nějací mrtví, nebo někdo v tom kanálu zahyne, až do něj spadne. Nevím na co ještě budeme čekat," zlobí se poslanec za ČSSD Vlastimil Aubrecht, spolupředkladatel novely zákona o odpadech.

Stovky kilometrů kolejí není podle železničářů možné uhlídat. Jak tvrdí, je třeba změnit legislativu. Návrh novely zákona, který by výkup od zlodějů znemožnil, už leží ve sněmovně. "Já bych se klonil k úplnému zákazu výkupu od fyzických osob," domnívá se Vlastimil Aubrecht.

Podle zastánců změny zákona teď zaleží na tom, jaká varianta novely projde. Tvrdší, která výkup šrotu od soukromých osob zcela zakazuje. Nebo ta, co výkup umožňuje. Ale jen s bezhotovostní platbou na bankovní učet.

Novelu zákona o odpadech by poslanci měli projednat už tento čtvrtek.


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
|Počet komentářů: 15 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj - autor článku: ČT24|
Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

RSS feed Bezptičnyj produkt