Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pondělí  13. července 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
742 207
Os 7643 Plasy
zobrazení: 1694
známka: 2.33


Poslední komentáře

 • Hi Gentleman Great article post, I really interesting the way you highlighted some important points. . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • progre sshomeloans.com.au (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • one more tile (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • mallacoota.or g.au (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • carpestology.co m.au (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • amour a (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • american dry (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • 123.clinic (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Turistika >> Několik tipů kam vyrazit na víkend
  Turistika

  Několik tipů kam vyrazit na víkend

  (redakce Dopravního webu)

  Vydáno dne 13. 06. 2008 (4025 přečtení)
  I pro tuto sobotu 14. června a neděli 15. června Vám přinášíme několik zajímavých tipů. Bezesporu největší víkendovou akcí bude sraz historických železničních vozidel „RENDEZ 2008“ v Bratislavě, ale doma v České republice bude kam vyrazit.

  „Rendez 2008“

  Při příležitosti oslav 160. výročí příchodu prvního parního vlaku na Slovensko se v sobotu i neděli uskuteční celoslovenský sraz historických železničních vozidel „Rendez 2008“ v prostorách depa Bratislava východ Srazu se zúčastní 7 provozuschopných parních lokomotiv a dalších historická vozidla ze České republiky, Slovenska, Rakouska i Maďarska.

  Další podrobnosti o celé akci naleznete na plakátu „Rendez 2008“.

  Jubilejní 5. parní expres „Jaroslav Kocourek“

  Již v pátek 13. června bude již pátým rokem vypraven z Prahy Libně do Bratislavy zvláštní parní expres „Jaroslav Kocourek“, tentokráte k příležitosti konání oslav 160. výročí železnic na Slovensku a 10. celoslovenského srazu historických železničních vozidel v Bratislavě – Rendezi. Zpět z Bratislavy do Prahy pojede v neděli.

  Zvláštní dieselový rychlík na Rendez 2008

  Za stejným cílem se do Bratislavy vydá v pátek i druhý zvláštní historický rychlík se soupravou z 60. let tažený dieselovou lokomotivou. Vyjede z Dvora Králové nad Labem (8.45) přes Hradec Králové a Pardubice do Bratislavy (16.10). Zpět se bude vracet v pondělí 16. června s odjezdem z Bratislavy v 8.00 hodin a příjezdem do Dvora Králového v 15.00 hodin.

  Na Kokořínsko s párou 2008

  Město Mšeno a Sdružení obcí Kokořínska Vás v sobotu 14. června při příležitosti výročí 111 let místní trati srdečně zve na den s parními vlaky a dalšími veterány, s bohatým programem ve Mšeně.

  Více informací naleznete na plakátu „Na Kokořínsko s párou …“.

  Sobota na zubačce

  V sobotu 14. června 2008 vyjedou na zubačce Tanvald - Kořenov - Harrachov a zpět zvláštní vlaky. Železniční společnost Tanvald vypraví zvláštní jízdy na jediné české ozubnicové trati s historickými motorovými vozy M240.056 a M240.057 a také unikátní ozubnicové lokomotivy T426.003 a T426.001.

  Další informace o akci naleznete přímo na webu zubačky.

  Vrbeňské letní slavnosti

  Z Milotic nad Opavou do Vrbna pod Pradědem a zpět pojede v sobotu 14. června na letní slavnosti dvakrát zvláštní parní vlak. Milotice nad Opavou 8:35 - Vrbno pod Pradědem 9:30-10:15 - Milotice nad Opavou 11:05-12:45 - Vrbno pod Pradědem 13:40-15:15 - Milotice nad Opavou 16:10

  Více informací o doprovodném programu ve Vrbně pod Pradědem naleznete na plakátu parním vlakem na Vrbenské Slavnosti.

  Parním vlakem do Nové Bystřice

  nádraží JHMD Nová Bystřice Na Jindřichohradecké úzkokolejce vyjede v sobotu 14. června další pravidelný parní vlak z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice. Jindřichův Hradec (9.30) - Nová Bystřice (11.30) a zpět (12.10 - 13.55). Další podrobnosti o parních vlacích naleznete na webu Jindřichohradeckých místních drah.

  Slavnostní zahájení provozu Posázavského motoráčku

  Z Prahy do Posázaví bude v sobotu 14. června zahájen pravidelný sezónní provoz historických motoráčků. Na trasu z Prahy-Vršovic (8.44) se údolím Vltavy a Sázavy přes Vrané nad Vltavou., Čerčany, Posázavím přes Ledečko a Český Šternberk do Kácova (12:15) vydá souprava složená z M262.0 + Bix.

  Další informace naleznete na webu Klubu železničních cestovatelů

  Kmochův Kolín - Jízdy na kolínské řepařce

  BNE 50 s opraveným poličským vagonem v km 1,6 V sobotu i v neděli se budou konat zvláštní jízdy na obnovené úzkokolejné řepné drážce u Kolína na trase Kolín Sendražice - Výrovna a zpět.

  Podrobnější informace jsou k dispozici na webu klubu pro obnovu Kolínské řepařské drážky

  Motoráčkem do Lednice

  Pravidelné vlaky s historickým motorovým vozem řady M 131 vyjedou po oba víkednové dny na trase Břeclav - Lednice a zpět. Jízdní řád je dispozici na trati č. 247.

  Podlipanský motoráček

  Dopravce KŽC zajišťuje vozbu turistických vlaků na 012 a 013 V sobotu i neděli se opět rozjedou pravidelné víkendové osobní vlaky s historickým motorovým vozem řady M 131 na trase Pečky - Kouřim - Bošice - Zásmuky - Bečváry a zpět. Až do 28. září je bude o víkendech provozovat KŽC. Jízdní řád Podlipanského motoráčku na tratích naleznete na webu Klubu železničních cestovatelů.


  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 27 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: redakce Dopravního webu|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt