Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Středa  17. července 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Praga montážní
kolo
zobrazení: 1741
známka: 1.86


Poslední komentáře

 • Hey Love, i am Lovleen origanally from amitsar brought in kolkata, i am independent kolkata escort . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Thanks for putting aside the push to hurt that, I truly feel unequivocally about it and love changin . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Great information! I starting late kept running as time goes on your blog and have been pulling back . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Nice information, key and mind-blowing structure, as offer particularly finished with epic contempla . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is a scattering post. Everything contemplated enlightening and creative substance. These consid . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Yes I am totally agreed with this article and I on a particularly focal estimation need say that thi . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Its such a bewildering or veritable blog, its occurs, I really restoring from this blog, appreciativ . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I think this is a focal post and it is enterprisingly epic and capable. consequently, I should need . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Městská doprava >> Články >> Dopravní koncepce >> Do roku 2015 má být v Praze 32 km nových tramvajových tratí
  Dopravní koncepce

  Do roku 2015 má být v Praze 32 km nových tramvajových tratí

  (ČTK)

  Vydáno dne 12. 06. 2008 (11846 přečtení)
  tramvaj v Praze, Mánesův mostPražské tramvaje by do roku 2015 měly podle plánů magistrátu jezdit po zhruba 32,4 km nových tratí. V nejbližší době začne výstavba trati do Radlic, do sedmi let pak mají podle tiskové zprávy magistrátu kolejová vozidla jezdit například na Opatov, do Suchdola nebo Bohnic. Někteří opoziční zastupitelé považují plány za nereálné.

  Nejdříve budou Pražané moci využívat tramvajové spojení do Radlic, hotové by mělo být do konce letošního roku. V červnu začne první etapa výstavby za téměř 700 milionů korun, tři čtvrtiny z celkové částky poputují z Evropské unie.

  Podle radního Radovana Šteinera (ODS) sice není trať zásadní z hlediska její délky, ale má velký dopravní význam. Tramvaje už nebudou při otáčení couvat a omezovat provoz, náhradní autobusová doprava bude moci vyjíždět z metra Radlická místo z Anděla. „V této lokalitě také vyrostla bytová zástavba i administrativní centra," dodal Šteiner.

  V roce 2010 magistrát plánuje zprovoznit tramvajovou trať na Podbabě a také z Barrandova do Slivence. O rok později by lidé mohli cestovat tramvají také na Sídliště Malešice a do Troji. V roce 2012 by nové koleje měly být Na Florenci nebo ze Zlíchova na Dvorce.

  Pro rok 2013 magistrát počítá se zprovozněním trati v úseku Na Veselí a Pankrác a z Pankráce přes Budějovickou do Dvorců, další rok by měly být spojeny Kobylisy s Bohnicemi, Sídliště Modřany s Novými Dvory a Jindřišská s Vinohradskou. Za sedm let by lidé mohli jezdit tramvají i na Suchdol, Chodovskou a Opatov.

  Někteří opoziční zastupitelé plány tak optimisticky nevidí. „Myslím si, že v současné investiční situaci hlavního města Prahy je (plány) považuji za dosti nereálné," řekl ČTK zastupitel Karel Březina (ČSSD). Skeptický je k výhledu i zastupitel Petr Zajíček (KSČM), i když by byl rád, kdyby se projekty uskutečnily. „Není zpracován dlouhodobý investiční výhled, je to věštění z křišťálové koule," uvedl Zajíček.

  Teoreticky by podle něj sice nové tratě vzniknout mohly, bude ovšem záležet na financích. Reálně Zajíček vidí kromě trati na Radlickou také spojení Barrandova a Slivence nebo Zlíchova s Dvorcemi, které se už projektují. Naopak za nereálné považuje Březina to, že tramvaje budou jezdit na Václavském náměstí. „Dnes tam trať chce asi jen dopravní podnik," dodal Zajíček s tím, že by mu to umožnilo odlehčit Ječné i využívat koleje při problémech na této frekventované trase. Podle Zajíčka by výstavba znamenala, že oba směry magistrály by musely být pod zemí, aby ji tramvaj nekřížila. Podle zastupitele je ale ve hře i varianta, že jeden směr bude v tunelu a druhý na povrchu.

  Do roku 2015 bude také v Praze jezdit šest desítek nových tramvají 14T a téměř dvě stovky nízkopodlažních vozů s označením 15T, jejichž design navrhl architekt Patrik Kotas. Novou tramvaj Pražané uvidí poprvé v příštím roce, kdy začnou pražské ulice křižovat ve zkušebních jízdách dvě vozidla. Další tramvaje se dočkají modernizace. Do sedmi let bude metropolí jezdit 376 tramvají T3 a 47 tramvají KT8.

  Poslední nově zprovozněná tramvajová trať vede z Hlubočep na Barrandov. Pražané mohou využívat 3,5 km kolejí a šest zastávek. První vozy s cestujícími se na trasu vydaly v listopadu 2003.


  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 18 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: ČTK|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt