Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pátek  19. dubna 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
E10
DB stále nasazuje na mnohé výkony v osobní dopravě lokomotivy řady 110(dříve E10). Zde v půlce června 2006 jedna z nich odstupuje od RE vlaku ve stanici Regensburg. Mašinky jsou spolehlivé, šikovné (140km/h, 3,7MW) s přitom mnohé z nich již překročily 40 let v aktivní službě. Inu, prototyp této řady jezdil v roce 1950. Pokud se zaměříme na Nahverkehr (osobní doprava na kratší vzdálenosti), můžeme si všimnout zajímavých věciček. Malinko nám i ony mašinky něco říkají o stále dvojím Německu - na Východě jezdí prakticky pouze řada 143, což je řada DR, která byla i po převratu dále vyráběna (v rámci podpory průmyslu) a prakticky všude jsou klimatizované vozy, na Západě je to malinko jinak - pestrá směska starších mašinek, povětšinou i starší vagóny (klíma je mnohdy řešeno otvíracími okny). Vypadá to jako by se na Východ dávaly ohromné peníze, že? Všímáte si, jaké to má efekty? Jak se Východu daří? Nebude pejsek zakopaný jinde než v přílivu
zobrazení: 1574
známka: 3.00


Poslední komentáře

 • LyricSoUp thelyrically (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • LyricSoUp thelyrically (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • It really makes me happy and I am satisfied with the arrangement of your post. You are really a tale . . . (Motorové vozy řad 830 a 831
  Poslední stanice: Nebe
  )
 • floaterlaser.co .uk (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • Turn Love (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • web design detroit (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • agenzia grafica (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • ar drone price (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Turistika >> Několik tipů kam vyrazit na víkend
  Turistika

  Několik tipů kam vyrazit na víkend

  (redakce Dopravního webu)

  Vydáno dne 30. 05. 2008 (4858 přečtení)
  Redakce dopravního webu Vám přináší několik tipů, kam můžete zamířit o tomto víkendu na přelomu května a června. V sobotu 31. května proběhne hned několik zajímavých akcí orientovaných na dopravu.

  V Praze se představí lokomotiva Taurus v českých barvách

  Nejrychlejší lokomotiva světa Taurus, kterou vyrábí společnost Siemens, se představí v sobotu 31. května od 9 hodin na prvním nástupišti pražského hlavního nádraží. Veřejnosti bude přestavena k prohlídce lokomotiva s označením 1216.226, která je v nátěru českého národního týmu ve fotbale při příležitosti mistrovství Evropy EURO2008 konaného v Rakousku a ve Švýcarsku.

  V Severních Čechách v sobotu ožije Švestková dráha

  trať č. 113 - TřebívliceV sobotu 31. května bude na trati č. 113 při příležitosti 5. ročníku turistického pochodu „Po stopách Ulriky von Levetzow“ vypraven zvláštní vlak z Lovosic do Třebívlic a zpět. Soupravu bude tvořit motorový vůz M 131.1405 s přípojným vozem BDlm.

  Jízdní řád zvláštního vlaku je následující: Ústí n.L.-západ odjezd 7.40 - Lovosice odj. 8.15 - Třebívlice příjezd 8.53; Třebívlice odjezd 15.04 - Lovosice příjezd 15.41 - Ústí n.L.-západ příjezd 16.29

  Podrobnosti celé akce naleznete na webu www.svestkovadraha.cz.

  Dětský den na zubačce a slavnostní otevření Muzea ozubnicové dráhy

  Železniční společnost Tanvald, o. p. s. připravuje na sobotu 31. května 2008 bohatý program na zubačce i v jejím okolí. Na nádraží v Kořenově se bude konat již třetí ročník Dne dětí na zubačce. V prostorách železniční stanice Kořenov bude slavnostně otevřeno Muzeum ozubnicové dráhy, kde se dozvíte mnoho zajímavého z historie zubačky i okolních tratí. Muzeum bude slavnostně otevřeno v 9:00 po příjezdu prvního zvláštního vlaku.

  Podle původních plánů měly být z Kořenova do Szklarske Poręby vypraveny tři páry zvláštních vlaků, ale trať je v současnosti na polském území nesjízdná. Český úsek neprovozované tratě však sjízdný je a tak bude vypraven alespoň jeden pár zvláštního vlaku na státní hranici.

  Jízdní řád:
  Tanvald – Kořenov (8:30 - 8:57) a zpět (9:12 - 9:34)
  Tanvald – Kořenov - Harrachov (10:26 - 11:59 - 12:07; 13:35 - 14:11 - 14:26)
  Harrachov - Harrachov státní hranice a zpět (14:26 - 14:36; 14:55 – 15:05)
  Harrachov – Kořenov – Tanvald (12:15 - 12:43 - 13:10; 15:15 - 16:44 - 17:11)

  Další informace o této akci naleznete na webu zubačky.

  V Ostravě pojedou historické autobusy a tramvaje

  Dopravní podnik Ostrava ve spolupráci s kroužkem přátel MHD zve všechny příznivce městském hromadné dopravy na 40 let autobusů Hranečník a Den dětí. Součástí pořádané akce je den otevřených dveří autobusového depa na Hranečníku od 9 do 16 hodin, výstava současných i historických vozidel a další atrakce.

  Jízdní řády historických autobusů a tramvají s dalšími podrobnostmi trasy naleznete na informačním letáku.

  Opava znovu objevila svou historickou tramvaj

  Historická tramvaj číslo 7 v OpavěPo více než půl století se na opavské náměstí vrátila historická tramvaj. Unikátní zcela nově zrekonstruovanou tramvaj číslo sedm si můžete do neděle prohlédnout na Horním náměstí v Opavě, poté bude převezena do depa dopravního podniku.

  150. výročí trati Jaroměř - Horka u Staré Paky

  V neděli 1. června organizuje společnost železniční výtopna Jaroměř jízdu dvou párů slavnostních vlaků při příležitosti oslav 150 let od zahájení provozu parostrojní dráhy Jaroměř - Dvůr Králové nad Labem - Horka u Staré Paky. Oba vlaky budou vedeny parní lokomotivou 423.0145 z roku 1937 a ve stanicích dráhy je připraven bohatý doprovodný program.

  Další informace o jízdě slavnostního vlaku jsou uvedeny na informačním letáku.


  [Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 14 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: redakce Dopravního webu|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt