Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Středa  17. července 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Linkový hrboun
Linkový hrboun, kterého provozuje Connex Ostrava byl zdokumentován 18.8.2006 v Ostravě.
zobrazení: 1304
známka: 3.67


Poslední komentáře

 • Hey Love, i am Lovleen origanally from amitsar brought in kolkata, i am independent kolkata escort . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Thanks for putting aside the push to hurt that, I truly feel unequivocally about it and love changin . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Great information! I starting late kept running as time goes on your blog and have been pulling back . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Nice information, key and mind-blowing structure, as offer particularly finished with epic contempla . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is a scattering post. Everything contemplated enlightening and creative substance. These consid . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Yes I am totally agreed with this article and I on a particularly focal estimation need say that thi . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Its such a bewildering or veritable blog, its occurs, I really restoring from this blog, appreciativ . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I think this is a focal post and it is enterprisingly epic and capable. consequently, I should need . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Články >> V dubnu jelo přes 90 % vlaků včas, což je více než loni
  Články

  V dubnu jelo přes 90 % vlaků včas, což je více než loni

  (tisková zpráva ČD a.s.)

  Vydáno dne 28. 05. 2008 (3402 přečtení)
  Zpoždění vlakůVlaky Českých drah dodržely v měsíci dubnu jízdní řád na 90,6 %, a to navzdory intenzívní stavební činnosti Správy železniční dopravní cesty. Stavebních výluk bylo letos dokonce o 800 víc než loni, přesto dojelo větší množství spojů načas. Spolehlivost vlaků v České republice je tak srovnatelná s ostatními zahraničními železnicemi.

  „Loni v dubnu jelo přesně podle jízdního řádu 88,9 % vlaků, díky organizačním opatřením se nám ale podařilo letošní výsledek zlepšit,“ říká Miroslav Jasenčák, ředitel odboru řízení provozu a organizování drážní dopravy. “Větší část zpoždění jsme přitom nemohli ovlivnit a neumí to ani žádný jiný dopravce. V dubnu byla nejčastější příčinou zpoždění rychlíků a expresů závada na trati, šlo o téměř 39 % případů. Za dalšími 23 % zpoždění pak stojí vnější vlivy, jako jsou zásahy policie, lékařů, sebevraždy a nehody na přejezdech.“

  Statistika dokládá, že dopravce může ovlivnit méně než pětinu zpoždění dálkových vlaků. V dubnu se závady dopravce (např. poruchy lokomotiv a vagónů) podílely na zdržení osobních vlaků jen z necelých 12 %.

  Graf zpoždění vlaků ČD za duben 2008

  Část zpoždění osobních vlaků vzniká také kvůli čekání na přípoje. Je to okolo 11 %. K tomu doplňuje Luďka Hnulíková, ředitelka odboru osobní dopravy: „Mohli bychom zrušit čekání na přípoje a zlepšit přesnost některých vlaků, ale na druhou stranu by to znamenalo zhoršení kvality a spolehlivosti Českých drah pro zákazníky, kteří musejí na své cestě využít navazující vlaky. Přitom většina zpoždění obvykle nevzniká, jak dokazují statistiky, z naší viny. Přesto i čekání na přípoj má své limity - jsou jimi propustnost jednokolejné trati, obraty souprav na navazující spoje s dalšími přípoji, přípojné vazby s autobusovou dopravou v rámci IDS a v neposlední řadě i dostatek nástupišť ve velkých uzlech. “

  Bez zajímavosti není ani fakt, že přibližně 6 % zpoždění je způsobeno přepravními důvody, tedy například nástupem či výstupem většího počtu cestujících než je obvyklé, nebo při nárazové zvýšené přepravě cyklistů s jízdními koly.

  Podíl narušení JŘ podle druhů závad (duben 2008)

  Služební odvětví: [%]
  dopravní a provozní důvody 0,92%
  závady hnacích vozidel 9,18%
  traťové závady 38,97%
  závady sdělovacího a zabezpečovacího zařízení 4,16%
  vozové závady 0,97%
  trakční závady 2,07%
  přepravní důvody 5,95%
  čekání na přípoj 11,24%
  vlaky zpožděné ze zahraničí 3,03%
  ostatní důvody (zásah policie nebo lékaře, vliv nehod, povětrnostní vlivy apod.) 23,23%
  C e l k e m 100,00%


  [Akt. známka: 2,33 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 27 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: tisková zpráva ČD a.s.|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt