Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Středa  17. července 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
297
KT8D5 - 297 přijíždí do zastávky Sady 35.
zobrazení: 1039
známka: 1.00


Poslední komentáře

 • Hey Love, i am Lovleen origanally from amitsar brought in kolkata, i am independent kolkata escort . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Thanks for putting aside the push to hurt that, I truly feel unequivocally about it and love changin . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Great information! I starting late kept running as time goes on your blog and have been pulling back . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Nice information, key and mind-blowing structure, as offer particularly finished with epic contempla . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is a scattering post. Everything contemplated enlightening and creative substance. These consid . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Yes I am totally agreed with this article and I on a particularly focal estimation need say that thi . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Its such a bewildering or veritable blog, its occurs, I really restoring from this blog, appreciativ . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I think this is a focal post and it is enterprisingly epic and capable. consequently, I should need . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Doprava obecně >> Pražský dopravní podnik loni hospodařil se ztrátou 1,8 mld. Kč
  Doprava obecně

  Pražský dopravní podnik loni hospodařil se ztrátou 1,8 mld. Kč

  (Finanční noviny)

  Vydáno dne 26. 05. 2008 (1459 přečtení)
  Muzeum, linka CDopravní podnik hlavního města Prahy loni hospodařil se ztrátou 1,84 miliardy korun, tedy s větším prodělkem, než předpokládal. Účetní závěrku dnes vzala na vědomí městská rada. Podnik čekal ztrátu zhruba o 1,66 miliardy nižší.

  Za propadem stojí zejména provozní ztráta. Dopravce získal v loňském roce na provoz dotace zhruba 7,66 miliardy korun, požadoval ale 9,15 miliardy Kč.

  Ve srovnání s rokem 2006 se zvýšily přímé náklady o 11,8 procenta, naopak režijní výdaje o 6,1 procenta poklesly. Na to mělo vliv i propouštění, protože podnik v loňském roce opustilo 746 zaměstnanců. Podnik měl loni 12.250 pracovníků, vyplatil jim na mzdách 3,6 miliardy korun.

  Z vlastních zdrojů podnik investoval 2,89 miliardy korun, dalších zhruba 7,15 miliardy získal od magistrátu a 331,4 milionu ze státního rozpočtu. Z Evropské unie dopravce obdržel 62,8 milionu korun.

  Letos počítá magistrát s dotací na provoz zhruba 7,15 miliardy korun, tedy o 505 milionů nižší než v loňském roce. Dopravní podnik proto musí šetřit, na provozu chce uspořit 570 milionů korun. Dalších 500 milionů má přinést prodej majetku.

  Problémy s plánem investic na letošní rok by mohl mít dopravní podnik podle opozičního zastupitele a člena dozorčí rady podniku Karla Březiny (ČSSD). Plán podniku činí letos podle Březiny asi 11 miliard korun, pokryto je pět miliard Kč. Podle radního a předsedy představenstva podniku Radovana Šteinera (ODS) ale není situace nikterak kritická. Podnik se s podobnou situací potýká posledních osm let každoročně.


  [Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: Finanční noviny|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt