Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Čtvrtek  9. července 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Rychlík
Do Tornaly se řítí od Košic rychlík v čele s 754 072. Na tomto spodním hlavním tahu mají okuliarnici, čo robiť. Není tu k vidění moc rychlostníků a tak se na předsunutých zhlavích jezdí do výhybek i do odbočky 
100km/h ....
zobrazení: 1413
známka: 2.33


Vyhledávání


Motto:
Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
kdy díky našemu nezájmu zanikne.

Doprava obecně >> Pražský dopravní podnik loni hospodařil se ztrátou 1,8 mld. Kč
Doprava obecně

Pražský dopravní podnik loni hospodařil se ztrátou 1,8 mld. Kč

(Finanční noviny)

Vydáno dne 26. 05. 2008 (1612 přečtení)
Muzeum, linka CDopravní podnik hlavního města Prahy loni hospodařil se ztrátou 1,84 miliardy korun, tedy s větším prodělkem, než předpokládal. Účetní závěrku dnes vzala na vědomí městská rada. Podnik čekal ztrátu zhruba o 1,66 miliardy nižší.

Za propadem stojí zejména provozní ztráta. Dopravce získal v loňském roce na provoz dotace zhruba 7,66 miliardy korun, požadoval ale 9,15 miliardy Kč.

Ve srovnání s rokem 2006 se zvýšily přímé náklady o 11,8 procenta, naopak režijní výdaje o 6,1 procenta poklesly. Na to mělo vliv i propouštění, protože podnik v loňském roce opustilo 746 zaměstnanců. Podnik měl loni 12.250 pracovníků, vyplatil jim na mzdách 3,6 miliardy korun.

Z vlastních zdrojů podnik investoval 2,89 miliardy korun, dalších zhruba 7,15 miliardy získal od magistrátu a 331,4 milionu ze státního rozpočtu. Z Evropské unie dopravce obdržel 62,8 milionu korun.

Letos počítá magistrát s dotací na provoz zhruba 7,15 miliardy korun, tedy o 505 milionů nižší než v loňském roce. Dopravní podnik proto musí šetřit, na provozu chce uspořit 570 milionů korun. Dalších 500 milionů má přinést prodej majetku.

Problémy s plánem investic na letošní rok by mohl mít dopravní podnik podle opozičního zastupitele a člena dozorčí rady podniku Karla Březiny (ČSSD). Plán podniku činí letos podle Březiny asi 11 miliard korun, pokryto je pět miliard Kč. Podle radního a předsedy představenstva podniku Radovana Šteinera (ODS) ale není situace nikterak kritická. Podnik se s podobnou situací potýká posledních osm let každoročně.


[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
|Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj - autor článku: Finanční noviny|
Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

RSS feed Bezptičnyj produkt