Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Středa  22. ledna 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
842 004-4
Také jsme se svezli s kvatrem 842 004-4.
zobrazení: 1761
známka: 1.83


Poslední komentáře

 • Mix Parlay Mix Parlay Terpercaya Mix Parlay agen resmi Mix Parlay Link alternatif Mix Parlay Daf . . . (Plzeň, zavádí v tramvajích dětský koutek)
 • The content of the article is but you need some improvement in your website goes with Escorts in Jai . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I am overwhelmed by your post with such a nice topic. Usually, <a href="http://www.jaipuresc . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • A fantastic article you shared to us. Thanks for all the great information which you have told to us . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This website definitely has all of the information and facts. Thank you for sharing this article. I . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is such a great article I have read today. For more fun, I would like to share something good . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I would like to thank you for this high level and informative article . This article is very infor . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I really happy found this website eventually. Really informative and inoperative, Thanks for the pos . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Články >> Dráhy jednají o zavedení rychlíku do Budějovic přes Příbram
  Články

  Dráhy jednají o zavedení rychlíku do Budějovic přes Příbram

  (ČT24)

  Vydáno dne 18. 05. 2008 (2061 přečtení)
  Rychlík ČDČeské dráhy zřejmě v blízké době zavedou nové rychlíkové spojení z Prahy do Českých Budějovic přes Příbram. Jak na dotaz ČTK řekl zástupce drah Petr Šťáhlavský, podnik nyní jedná s ministerstvem dopravy o rozšíření objednávky rychlíků právě o tento spoj. Cestující by tak získali alternativu k vlakům, které jezdí do Budějovic přes Tábor.

  Situace na táborské trati je dlouhodobě neuspokojivá kvůli stavbě IV. železničního koridoru. Dráhy od nového jízdního řádu prodloužily dobu jízdy na téměř tři hodiny, cestující musí navíc počítat s častými zpožděními a výlukami. To vede k úbytku pasažérů, kteří se přesouvají k individuální dopravě nebo využívají rychlejší autobusy.

  Situaci by mohlo vylepšit právě nové spojení přes Příbram a Písek, kudy zatím jezdí pouze rychlíky z Berouna do Českých Budějovic. Ty dráhy zavedly s novým jízdním řádem loni v prosinci. Na lince budou jezdit motorové rychlíky, neboť trať není elektrifikována. "V současné době se jedná o možných podmínkách provozu takových vlaků a ještě není definitivně rozhodnuto o jejich zavedení," upozornil však Šťáhlavský.

  Spojení jižních Čech s hlavním městem je komplikované nejen po železnici ale i po silnici. Rychlostní silnice R4 končí u Příbrami a z plánované dálnice D3 je hotovo pouhých 15 kilometrů. Jde o nejdelší chybějící dálnici v ČR. Dálnice D3 by měla být hotova kolem roku 2020, nový železniční koridor z Prahy přes České Budějovice do Rakouska o čtyři roky dříve.

  Dráhy v současné době provozují zhruba 7500 osobních vlaků denně, z toho je několik stovek rychlíků. Rychlíky objednává ministerstvo dopravy, které za ně platí zhruba čtyři miliardy ročně jako úhradu takzvané prokazatelné ztráty. Stejnou částkou přispívají kraje na regionální spoje.


  [Akt. známka: 2,75 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 36 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: ČT24|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt