Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Středa  17. července 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
BDbmee
Na R BEČVA
zobrazení: 1074
známka: 1.63


Poslední komentáře

 • Hey Love, i am Lovleen origanally from amitsar brought in kolkata, i am independent kolkata escort . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Thanks for putting aside the push to hurt that, I truly feel unequivocally about it and love changin . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Great information! I starting late kept running as time goes on your blog and have been pulling back . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Nice information, key and mind-blowing structure, as offer particularly finished with epic contempla . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is a scattering post. Everything contemplated enlightening and creative substance. These consid . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Yes I am totally agreed with this article and I on a particularly focal estimation need say that thi . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Its such a bewildering or veritable blog, its occurs, I really restoring from this blog, appreciativ . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I think this is a focal post and it is enterprisingly epic and capable. consequently, I should need . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Články >> Dráhy jednají o zavedení rychlíku do Budějovic přes Příbram
  Články

  Dráhy jednají o zavedení rychlíku do Budějovic přes Příbram

  (ČT24)

  Vydáno dne 18. 05. 2008 (1974 přečtení)
  Rychlík ČDČeské dráhy zřejmě v blízké době zavedou nové rychlíkové spojení z Prahy do Českých Budějovic přes Příbram. Jak na dotaz ČTK řekl zástupce drah Petr Šťáhlavský, podnik nyní jedná s ministerstvem dopravy o rozšíření objednávky rychlíků právě o tento spoj. Cestující by tak získali alternativu k vlakům, které jezdí do Budějovic přes Tábor.

  Situace na táborské trati je dlouhodobě neuspokojivá kvůli stavbě IV. železničního koridoru. Dráhy od nového jízdního řádu prodloužily dobu jízdy na téměř tři hodiny, cestující musí navíc počítat s častými zpožděními a výlukami. To vede k úbytku pasažérů, kteří se přesouvají k individuální dopravě nebo využívají rychlejší autobusy.

  Situaci by mohlo vylepšit právě nové spojení přes Příbram a Písek, kudy zatím jezdí pouze rychlíky z Berouna do Českých Budějovic. Ty dráhy zavedly s novým jízdním řádem loni v prosinci. Na lince budou jezdit motorové rychlíky, neboť trať není elektrifikována. "V současné době se jedná o možných podmínkách provozu takových vlaků a ještě není definitivně rozhodnuto o jejich zavedení," upozornil však Šťáhlavský.

  Spojení jižních Čech s hlavním městem je komplikované nejen po železnici ale i po silnici. Rychlostní silnice R4 končí u Příbrami a z plánované dálnice D3 je hotovo pouhých 15 kilometrů. Jde o nejdelší chybějící dálnici v ČR. Dálnice D3 by měla být hotova kolem roku 2020, nový železniční koridor z Prahy přes České Budějovice do Rakouska o čtyři roky dříve.

  Dráhy v současné době provozují zhruba 7500 osobních vlaků denně, z toho je několik stovek rychlíků. Rychlíky objednává ministerstvo dopravy, které za ně platí zhruba čtyři miliardy ročně jako úhradu takzvané prokazatelné ztráty. Stejnou částkou přispívají kraje na regionální spoje.


  [Akt. známka: 2,75 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 36 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: ČT24|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt