Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pondělí  23. září 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
nehoda 205+195 - 6
Tak takhle dopadla souprava 205+195. Vůz 205 je nyní mimo provoz a 195 je v dočasné soupravě 250+195. Škoda na voze je cca 250 000 Kč. Zvažuje se GO.
zobrazení: 1350
známka: 3.00


Poslední komentáře

 • APP Betting Ball: APP may be acquired to serve <a href="https://www.hayaletboard.net/ufabet- . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • APP strives to generate anything that satisfies the gambler with the ability to provide a variety of . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Great blog. This was really helpful stuff. I wish you luck as you continue to follow that passion. . . . (Konec autobusů 21 Ab v Plzni)
 • This is an awesome driving article. I am fundamentally content with your amazing work. You put a tru . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Pengeluaran hk Data Hongkong < b>Data Sgp Keluaran Sidney DewaTogel HOYAJACKPOT LIBURPOKER P . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • Excellent and decent post. I found this much informative, as to what I was exactly searching for. Th . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • The success of their own to get the chance to win a lot of bets from playing and betting UFABET, whi . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • All these exact things could make every gambler have the courage to come and play online gambling UF . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Monitoring médií >> Bezpečnou dopravu zajistí vysokorychlostní železniční trať
  Monitoring médií

  Bezpečnou dopravu zajistí vysokorychlostní železniční trať

  Vydáno dne 28. 03. 2008 (2426 přečtení)
  Elektrická jednotka ICE - Inter City ExpresStrana zelených podporuje urychlenou výstavbu vysokorychlostní železniční tratě mezi Prahou, Brnem a Ostravou. Nová železniční trať pro rychlost až 360 km/h zajistí bezpečnou jízdu za každého počasí. Je to zároveň nejúčinnější způsob, jak vyřešit přetíženost a snížit riziko dalších hromadných havárií na dálnici D1.

  „Je zázrak, že ve čtvrtek na dálnici D1 nikdo nepřišel o život při největší řetězové havárii v českých dějinách,“ říká Petr Bolf, člen Odborné sekce Doprava Strany zelených z kraje Vysočina, a dodává: „Je politováníhodné, že mezi našimi největšími městy dosud neexistuje bezpečná, energeticky výhodnější a ekologická železnice, která by byla schopná časově konkurovat dálnici.“ 1

  Z Prahy do Brna se pojede jednu hodinu

  Železnice je u nás zatím atraktivní jen na spojeních mezi Prahou, Olomoucí a Ostravou a mezi Pardubicemi a Brnem. Nová vysokorychlostní trať přes Vysočinu zkrátí jízdu z Prahy do Brna na pouhou jednu hodinu, do Ostravy a Zlína pod dvě hodiny. Lidí mezi Prahou a Brnem cestuje tolik, že vlaky zde budou jezdit každé půl hodiny.

  „Situace na dálnici D1 je za minutu dvanáct,“ komentuje situaci poslankyně za SZ Věra Jakubková z Ostravy, „je na čase, aby se českomoravská vysokorychlostní železniční magistrála dostala z fáze studií na Ministerstvu dopravy do podrobného plánování a skutečné přípravy. Náklady na výstavbu vysokorychlostní tratě budou srovnatelné s náklady na dálnice, ale jízda po ní bude dvakrát kratší a mnohonásobně bezpečnější než po dálnici.“

  Železniční specialista Strany zelených Jiří Kratochvíl dodává: „Centrální železniční magistrála napříč Českou republikou by měla vést tak, aby z ní pomocí odboček měla co největší užitek i další města – zejména Benešov, Tábor, České Budějovice, Pelhřimov, Jihlava, Zlín. Tak se dají vyřešit i další pomalá železniční spojení, například mezi Brnem, Jihlavou a Českými Budějovicemi.“


  (1) Vysokorychlostní tratě existují ve Francii, Belgii, Německu, Itálii, Španělsku, Velké Británii, Japonsku, Číně, na Tai-wanu a v Jižní Koreji.
  Staví se v Nizozemsku, Portugalsku, Rakousku a Turecku.
  A připravují se v Polsku, Rusku, Brazílii, Argentině, Mexiku a dokonce i v Maroku, Vietnamu, Indii, Íránu, Saudské Arábii čí v Pakistánu a zcela vážně i v USA.


  [Akt. známka: 2,22 / Počet hlasů: 9] 1 2 3 4 5
  | Autor: Reg. čtenář |
  | Počet komentářů: 51 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj: tisková zpráva Strany zelených |
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt