Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Čtvrtek  9. července 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
naklápěčky
V souvislosti s kauzou Pendolino je zajímavé sledovat vývoj u sousedů - po rozsáhlém nasazení naklápěcích jednotek řad 610-612 a naklápěcích ICE společnost DB velmi ochladla a ukázalo se, že za ty peníze moc muziky není. Naprostá většina motorových jednotek nenaklápí a je nasazena na výkony mimo míst, kde se naklápět dá, dieselová ICE jsou všechna odstavena v depu Hof a jediné, co jakžtakž jezdí jsou naklápěcí elektrické rychlovlaky ICE. Ovšem většinou jsou nasazovány na spoje do bývalého východního Německa. Fotka z poloviny února roku 2005 ukazuje dvojici nejstarších německých naklápěček před svým nenaklápěcím výkonem ve stanici Marktredwitz.
zobrazení: 1553
známka: 2.13


Vyhledávání


Motto:
Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
kdy díky našemu nezájmu zanikne.

Městská doprava >> Články >> MHD v Hořovicích zdarma
Články

MHD v Hořovicích zdarma

Vydáno dne 23. 02. 2008 (7286 přečtení)
MHD HořoviceMísto původních deseti korun za jízdenku jezdí lidé od 19.2.2008 na lince městské hromadné dopravy v Hořovicích na Berounsku zadarmo. Navýšení provozní částky na bezplatnou dopravu činí ročně 170.000 korun, náklady na dopravu ve městě jsou 750.000 korun, které město provozovateli hradí ze svého rozpočtu, uvedl pro Českou televizi starosta Luboš Čížek.

„Ohlasy od občanů na toto opatření jsou velmi pozitivní a já také budu raději sledovat využívané autobusy než prázdné vozy masivně dotované městem,“ uvedl Čížek.

Dalším důvodem bezplatné městské dopravy je snaha omezit automobilovou dopravu ve městě. Zavedení bezplatných linek schvaluje i vedení místní nemocnice a zámku. Zástupci obou institucí se domnívají, že opatření lidem usnadní jejich dostupnost.

„Zadarmo jezdí každý, kdo si stoupne na zastávku,“ sdělil starosta s tím, že provádění kontrol považuje za zbytečné plýtvání financemi. V Hořovicích totiž nemají městskou policii, takže by si na kontrolu cestujících museli najmout nějakou firmu. Bezplatné cestování se v téměř sedmitisícových Hořovicích týká jen linek MHD, což je jedenáct spojů. Doprava do okolních obcí se bude nadále platit.

Autobusy budou označeny nápisem „C9 = ZDARMA, Na lince MHD Hořovice označené C9 hradí jízdné město Hořovice za Vás!“ Rozhodnutí je to jistě rozumné, MHD v Hořovicích totiž vždy překvapovala malou vytížeností. Ačkoli terén a vzdálenost zastávek hovořila pro použití autobusu, lidé raději chodili pěšky. Jen doufejme, že mezi cestující nevnese zmatek úhrada jízdného vpříměstských linkách, které po zavední IDS firmy ProboTrans jezdily s MHD proloženě a obsluhovaly obdobné zastávky. Jako jeden z důvodů tehdejšího řešení byl argument, že příměstské linky byly v minulosti také součástí hořovické MHD.

[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 8] 1 2 3 4 5
| Autor: Tomáš Mykl |
| Počet komentářů: 15 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: ČT24 |
Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

RSS feed Bezptičnyj produkt