Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Středa  16. října 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
130 013
V Nymburce přejíždí po nádraží 130 013.
zobrazení: 1423
známka: 3.00


Poslední komentáře

 • Body massage gives you ultimate relief to your body.i would like to recommend each and everyone go f . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Solaris Gecko, tramvaj z Bolechowa)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Bezprašné EKOBUSY ve zdravém městě Prostějov)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nová tramvaj na obzoru)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nový typ tramvaje v Plzni)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nová stoprocentně nízkopodlažní tramvaj ŠKODA ForCity)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (V Opavě ožila historická tramvaj)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Zlín má dva nové trolejbusy, přivezl je kamion na podvalníku)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Vozidla >> V Plzeňském kraji už jezdí tři Regionovy, do konce týdne budou čtyři
  Vozidla

  V Plzeňském kraji už jezdí tři Regionovy, do konce týdne budou čtyři

  (tisková zpráva ČD a.s.)

  Vydáno dne 04. 02. 2008 (1691 přečtení)
  Regionova v Šumperku, foto Miroslav VykaPokračující obnovu vozového parku Českých drah poznali i cestující v Plzeňském kraji. Na regionálních tratích v okolí Klatov a Domažlic jezdí od prosince třetí souprava Regionova, do konce týdne přibude další. V celé republice brázdí koleje už přes čtyřicet Regionov a České dráhy je spravedlivě rozdělují do všech regionů. Postupně jich od šumperské firmy Pars nova, a.s., převezmou stovku.

  Celková modernizace starších motorových vozů na Regionovy je součástí dlouhodobého plánu obnovy vozového parku, do které jen letos České dráhy investují 3,6 miliardy korun. Přes 700 milionů z toho půjde právě na nákup 22 dvouvozových a 7 třívozových Regionov. Jedna dvouvozová Regionova stojí 21 milionů, třívozová 37 milionů korun.

  „Nasazení Regionov na pravidelné spoje na Klatovsku a Domažlicku si naši cestující pochvalují. Soupravy jsou částečně nízkopodlažní, a tak kromě pohodlného a moderního interiéru umožňují také snazší nástup maminkám s kočárky, lidem na vozíku nebo starším špatně pohyblivým cestujícím. Bezbariérová toaleta s přebalovacím pultem pro miminka je tady samozřejmostí,“ vyzdvihuje přednosti nových vlaků Vladimír Kostelný z Krajského centra Českých drah v Plzni.

  V prosinci nasadily nově České dráhy Regionovu na přímý spoj z Klatov do Domažlic, Poběžovic a Tachova (příjezd do Tachova v 10:22, zpátky do Domažlic pak odjíždí v 11:34), žlutozelené soupravy však jezdí také na trati Klatovy – Železná Ruda (odjezd z Klatov 14:59, 18:10 a 20:20). „Dnes posílá výrobce čtvrtou Regionovu pro Plzeňský kraj a do konce týdne ji nasadíme na pravidelné spoje. Skoro polovinu spojů mezi Klatovy a Horažďovicemi a dokonce dvě třetiny spojů z Klatov do Domažlic pak budou zajišťovat tyto nové vlaky,“ uzavírá Vladimír Kostelný.


  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 11 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: tisková zpráva ČD a.s.|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt