Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pondělí  14. října 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
312
Dneska 7.6.06 byla v Plzni vidět tramvaj K3R-NT 312 na ZKUŠEBNÍ JÍZDĚ. Vyfoceno na konečné linky číslo 4 na Košutce.    K3R-NT 311 dostala přezdívku ¨Pampeliška¨ a K3R-NT 312 dostala přezdívku ¨Špagetka¨.
zobrazení: 1851
známka: 5.00


Poslední komentáře

 • Body massage gives you ultimate relief to your body.i would like to recommend each and everyone go f . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Solaris Gecko, tramvaj z Bolechowa)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Bezprašné EKOBUSY ve zdravém městě Prostějov)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nová tramvaj na obzoru)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nový typ tramvaje v Plzni)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nová stoprocentně nízkopodlažní tramvaj ŠKODA ForCity)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (V Opavě ožila historická tramvaj)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Zlín má dva nové trolejbusy, přivezl je kamion na podvalníku)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Tratě >> Opuštěná železnice se stala rájem sběračů kovů
  Tratě

  Opuštěná železnice se stala rájem sběračů kovů

  (Zdroj: Radek Nohl, Ústecký deník)

  Vydáno dne 02. 02. 2008 (4310 přečtení)
  Loket - Horní Slavkov z.Telnice - Stačil pouhý měsíc a opuštěnou železniční trať č. 132 z Děčína do Oldřichova u Duchcova na Teplicku si vyhlídli sběrači kovů. U obce Telnice na několika místech autogenem kolejnici rozřezali.

  Než si stovky kilogramů těžkou kolej stačili odvézt do sběrny, zarazili krádež železničáři při náhodné kontrole. Na trati mají v březnu a květnu znovu vyjet vlaky. Kvůli zlodějům je doprava na železnici v ohrožení.

  Podle ústecké mluvčí policie Veroniky Beranové sběrači kovů nařezali autogenem kolejnici na pěti místech v průběhu posledních čtrnácti dnů. „Na okolí trati nyní dohlíží pořádková a železniční policie,“ dodala Beranová. Po pachatelích, kterým hrozí odnětí svobody až na tři roky, policie pátrá.

  Asi dvě stě metrů od železničního mostu nad dálnicí D8 jsou stále koleje nařezány. Železničáři kolejnici zatím provizorně zajistili. Jestli tím zabránili dalšímu nájezdu sběračů kovů se teprve ukáže. Na několika místech si zloději kolejnici označili a připravili na další rozřezání.

  Jaroslav Doubrava (KSČM) starosta Telnice se právě tohoto scénáře, kdy bude trať po neobjednání vlaků rozebírána, obával.

  „Jenom se potvrdilo to, čeho jsme se báli,“ řekl a jedním dechem dodal: „Jak je možné, že ve sběrnách takové kolejnice přijímají.“

  Trať musí kontrolovat

  I když vlaky na železnici nejezdí, Správa železniční dopravní cesty koleje náhodně kontroluje. „Železničáři budou muset trať zkontrolovat i před jízdou, kdy vlaky znovu vyjedou,“ sdělil místostarosta Telnice Rudolf Fiala (KSČM).

  Vlak zde zatím pojede jen 22. března, 17. a 31. května. O dalších spojích budou radnice jednat.

  „Chceme zvýšit turistický ruch. Vlaky proto možná vyjedou i v letní turistické sezóně,“ sdělil Jaroslav Doubrava. Provoz vlaků by měly obce na trati od Krupky po Děčín dotovat z obecních rozpočtů.

  Kromě trasy z Děčína do Oldřichova přestaly koncem loňského roku jezdit vlaky také na trati z Čížkovic na Litoměřicku do Obrnic u Mostu.

  Podle starosty Třebenic na Litoměřicku Václava Vobořila zde k žádnému rozkrádání trati zatím nedošlo. „Možná je to způsobeno tím, že na trati začaly jezdit nákladní vlaky,“ řekl.

  Starostové přilehlých obcí na železniční trase z Čížkovic do Obrnic budou v nejbližších dnech jednat o zajištění vlaků v letní turistické sezóně.


  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 7 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: Zdroj: Radek Nohl, Ústecký deník|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt