Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Neděle  19. ledna 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
742.155
Místo turnusové 731 zaskakoval dne 26.2.2007 na záloze v Mariánských Lázních tranzistor 742.155
zobrazení: 1280
známka: 2.50


Poslední komentáře

 • Mix Parlay Mix Parlay Terpercaya Mix Parlay agen resmi Mix Parlay Link alternatif Mix Parlay Daf . . . (Plzeň, zavádí v tramvajích dětský koutek)
 • The content of the article is but you need some improvement in your website goes with Escorts in Jai . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I am overwhelmed by your post with such a nice topic. Usually, <a href="http://www.jaipuresc . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • A fantastic article you shared to us. Thanks for all the great information which you have told to us . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This website definitely has all of the information and facts. Thank you for sharing this article. I . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is such a great article I have read today. For more fun, I would like to share something good . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I would like to thank you for this high level and informative article . This article is very infor . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I really happy found this website eventually. Really informative and inoperative, Thanks for the pos . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Městská doprava >> Články >> Včera začala v Lovosicích fungovat městská hromadná doprava
  Články

  Včera začala v Lovosicích fungovat městská hromadná doprava

  (ČT24)

  Vydáno dne 30. 01. 2008 (1723 přečtení)
  SOR C10,5Historickou chvíli zažili včera lidé v Lovosicích. Poprvé se tu rozjely autobusy MHD. Doposud místní obyvatelé využívali pouze linkové autobusy, které pravidelně projíždějí městem. Těm by místní doprava neměla ublížit, měla by občany města dovézt i na místa, kde žádný autobus zatím nestavěl. O budoucnosti MHD rozhodne zájem cestujících, nebude-li okružní autobus vytížený, linka bude zrušena.

  Bez lístků a bez placení, tak včera začala fungovat městská doprava v Lovosicích. Při nástupu řidič každému hlásí: "Týden to máte zadarmo!" Obyvatelé Lovosic jsou potěšení: "Pro staré lidi je to dobře. Ale nevím jestli se to tady využije, jsme docela malé město. Nesmí to být moc drahé." Lovosický starosta Jan Kulhánek tvrdí, že místní doprava nemá ublížit autobusovým společnostem, které v Lovosicích zatím cestující převážely. Jen má občany města dovézt i na místa, kde žádný autobus zatím nestavěl. Starosta je přesvědčený, že zřízením linky se zlepší situace pro místní obyvatele.

  video:  Reportáž Jana Stuchlíka

  Normální desetikorunové jízdné začnou lidé platit příští pondělí, až bude zřejmé, zda jsou zastávky na správných místech: blízko zdravotního střediska, u nových továren a u obchodů. Starosta Kulhánek je v očekávání, co zkušební provoz ukáže. Dopředu říká, že rozhodne zájem, pokud nebude okružní autobus vytížený, zase zmizí: "Budeme počítat cestující a mít naprosto přesný přehled." Podle řidiče Jaroslava Kroupy ukáže čas.

  Většina lidí, které se České televizi podařilo v Lovosicích oslovit, je přesvědčena, že radnice nemusí mít o budoucnost nového spoje obavy, většinou jsou spokojení: "Když musíme do školy, jezdíme přes celé město. Proto městská hromadná doprava je výborný nápad. Jiní jezdí dělat do Lovochemie, takže i pro ně je to úžasné."

  A udělat si za deset korun vyhlídkovou cestu kolem celého města, to také není k zahození.


  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 10 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: ČT24|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt