Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Neděle  22. září 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Drážďany dne 9. 12. 2006 - Stollenfest
Tramvaj linky č. 8 na Theaterplatz.
zobrazení: 1241
známka: 3.67


Poslední komentáře

 • APP Betting Ball: APP may be acquired to serve <a href="https://www.hayaletboard.net/ufabet- . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • APP strives to generate anything that satisfies the gambler with the ability to provide a variety of . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Great blog. This was really helpful stuff. I wish you luck as you continue to follow that passion. . . . (Konec autobusů 21 Ab v Plzni)
 • This is an awesome driving article. I am fundamentally content with your amazing work. You put a tru . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Pengeluaran hk Data Hongkong < b>Data Sgp Keluaran Sidney DewaTogel HOYAJACKPOT LIBURPOKER P . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • Excellent and decent post. I found this much informative, as to what I was exactly searching for. Th . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • The success of their own to get the chance to win a lot of bets from playing and betting UFABET, whi . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • All these exact things could make every gambler have the courage to come and play online gambling UF . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Články >> Dráhy zkoušejí chytré automaty na jízdenky
  Články

  Dráhy zkoušejí chytré automaty na jízdenky

  (MF DNES - Tomáš Lysoněk)

  Vydáno dne 26. 01. 2008 (1183 přečtení)
  Otravné čekání v frontách u nádražích pokladen by se letos pro řadu cestujících ve velkých městech mohlo stát minulostí. České dráhy začínají instalovat nové prodejní automaty, které umí přijímat čipové In-karty (dříve zákaznická karta), jež jdou nově používat jako elektronická peněženka.

  „Prvních pět automatů je umístěno na brněnském hlavním nádraží,“ uvedla Luďka Hnulíková, ředitelka odboru osobní dopravy.

  Zatím se jedná o pilotní provoz, který s sebou nese některá omezení. Lze například kupovat pouze jízdenky do 2. třídy a na maximální vzdálenost 120 kilometrů. Kredit na kartu si mohou cestující dobít ve více než stovce významnějších stanic. Minimální vklad je stokoruna, maximální čtyři tisíce.

  Během příštích týdnů se automaty objeví také v Ostravě, Olomouci, Pardubicích a Praze-Holešovicích. „V první etapě chceme instalovat 112 automatů,“ upřesňuje Hnulíková.

  Postupně bude také odstraněn vzdálenostní limit a půjde zakoupit i jiné jízdenky než do 2. třídy. „Vyvíjí se také verze s mincovníkem, aby mohli automaty využívat i cestující, kteří In-kartu nevlastní,“ dodává Hnulíková.

  Dojde i na platební karty

  Mimo plány drah zatím stojí automaty schopné přijímat bankovky. Důvodem jsou obavy z toho, že po zavedení eura bude nutné zařízení pro příjem bankovek znovu vyměňovat. A to je složitější než instalace nového mincovníku.

  Do budoucnosti na drahách počítají i s tím, že by automaty přijímaly klasické platební karty. „O technologii bychom chtěli mít jasno do poloviny roku,“ říká šéf marketingu Aleš Ondrůj.

  Automaty by mohly fungovat podobně jako terminály banky UniCredit na parkovišti u pražského letiště. To se v roce 2006 stalo v Česku prvním místem, kde lze samoobslužnou platbu za služby provést. Nové přístroje nebudou nijak levnou záležitostí – cena nejchytřejšího automatu se bude blížit půl milionu korun.

  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: MF DNES - Tomáš Lysoněk|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt