Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Sobota  4. července 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Versailles
Autobus Heuliez se líně rozjíždí v ospalé ulici. Je nedělní ráno a není důvod se dívat po obyčejných domech, když za rohem je královské sídlo... Ale kdo ví, co hledat, najde. Několik zapomenutých růžic připomíná, že i zde kdysi dávno cinkaly tramvaje... Duben 2006
zobrazení: 1389
známka: 3.50


Vyhledávání


Motto:
Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
kdy díky našemu nezájmu zanikne.

Železnice >> Články >> Maďarští strojvedoucí včera stávkovali
Články

Maďarští strojvedoucí včera stávkovali

Vydáno dne 26. 10. 2007 (3496 přečtení)
MaďarskoKromě 30 hodinové stávky v Německu včera proběhla výstražná stávka také v Maďarsku. Maďarští strojvedoucí včera stávkovali od 6 do 8 hodiny ranní, práci přerušilo společně na 4.000 zaměstnanců maďarských železnic MÁV (Magyar Államvasutak). Důvodem stávky je plánované rušení vlaků na dalších 21 železničních tratích od 10. prosince.

Podle vyjádření Imre Kavalecza (MÁV) několik strojvedoucích nestávkovalo, v oblasti Budapešti v době stávky jelo 16 vlaků. Zastaveno bylo téměř 600 vlaků osobní dopravy, což představuje 20% všech vlakových spojů.

Vlakové soupravy v době stávky stály ve stanicích, mezinárodní vlaky MÁV přijímal na příhraničních stanicích, odkud pokračovaly až po ukončení stávky.

Místopředseda Odborového svazu strojvedoucích (MOSZ) János Borsik podle maďarské tiskové agentury MTI uvedl, že počet stávkujících byl v poměru s počtem zastavených vlaků zanedbatelný.

Odboráři hodlají pokračovat v jednáních s rezortem hospodářství a dopravy o tom, aby se neuskutečnil záměr ministerstva zrušit v prosinci provoz na dalších 21 vedlejších železničních tratích.

Již letos v březnu byl v Maďarsku zastaven provoz na 14 regionálních tratích.


[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 6] 1 2 3 4 5
| Autor: Miroslav Vyka |
| Počet komentářů: 50 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: sme.sk |
Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

RSS feed Bezptičnyj produkt