Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Středa  16. října 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Moločno - 3
Pravděpodobně nejkratší tramvajová trať na světě
zobrazení: 1166
známka: 3.50


Poslední komentáře

 • Body massage gives you ultimate relief to your body.i would like to recommend each and everyone go f . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Solaris Gecko, tramvaj z Bolechowa)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Bezprašné EKOBUSY ve zdravém městě Prostějov)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nová tramvaj na obzoru)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nový typ tramvaje v Plzni)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nová stoprocentně nízkopodlažní tramvaj ŠKODA ForCity)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (V Opavě ožila historická tramvaj)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Zlín má dva nové trolejbusy, přivezl je kamion na podvalníku)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Silniční doprava >> Monitoring médií >> Jet přes Škodovku? Plán padá
  Monitoring médií

  Jet přes Škodovku? Plán padá

  (Mladá fronta DNES - Jaroslav Nedvěd)

  Vydáno dne 28. 08. 2007 (1624 přečtení)
  Ještě více betonuPlán vybudovat v Plzni nové silniční spojení mezi Severním a Jižním předměstím se hroutí. Magistrála přitom měla ulevit přetížené Klatovské ulici, po níž denně projede až 40 tisíc aut. Nyní se ukázalo, že projekt, podle kterého měla vést polovina silnice ze směru sever - jih areálem Škodovky, je komplikovaný, drahý a není v silách státu jej zvládnout.

  Musí se tedy hledat jiné varianty. Uvažuje se o tom, že by silnice vedla vzduchem po pilířích už od Lochotínského parku přes autobusové nádraží, Škodovku až po Borskou ulici. I to by však bylo velmi drahé.

  Zvažují trasu kolem areálu

  Vyloučen není návrat k původnímu plánu vést čtyřpruhovou magistrálu Kotkovou a Korandovou ulicí. Možné však je i to, že se projekt omezí na dvoupruhovou obousměrnou silnici vedoucí zmíněnými ulicemi.

  „Plán silnice Škodovkou je nereálný z finančního hlediska i z hlediska dopadů na areál,“ prohlásil včera šéf plzeňské pobočky Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Zdeněk Kuťák. Ten zdůraznil, že záměr vést silnici přes areál Škody zatím ŘSD zcela neopouští. „Zvážíme možnost postavit ji nad areálem i nad autobusových nádražím. Bylo by to dražší, ale nebyly by nutné například demolice ve Škodovce,“ uvedl Kuťák.

  Plán vést silnici areálem narážel na nutnost zachovat provoz železničních vleček či na potřebu zbořit některé výrobní haly. ŘSD mohlo sice zabezpečit demolice a nabídnout vlastníkům za nemovitosti odhadní cenu, nemohlo však zajistit výstavbu nových hal, jak majitelé chtěli.

  Silnice na zemi i nad ní?

  BetonZdeněk Kuťák sdělil, že jako jedna z pravděpodobných variant se teď jeví možnost postavit obousměrnou dvoupruhovou silnici Korandovou a Kotkovou ulicí. Až později by ji mohly doplnit další dva pruhy vedoucí po nadzemní komunikaci přes Škodovku.

  „Necháme zpracovat studii, zda je možné vést silnici nad areálem nad zemí a za jakou cenu. Studie by měla být hotova v listopadu. Pak zadáme posudek vlivů průtahu na životní prostředí, což bude trvat asi rok,“ upřesnil Kuťák.

  Teprve po získání posudku vlivů na životní prostředí by se rozhodlo, která varianta se bude stavět. Pokud se plánovala pozemní varianta, uvažovalo se, že bude stát zhruba dvě miliardy. Silnice vedená vzduchem by byla podstatně dražší.

  Náměstek primátora Jiří Uhlík se domnívá, že zatím nehrozí zpoždění akce. „Také si myslím, že je nepravděpodobný návrat k původnímu záměru vést celý čtyřpruhový průtah Kotkovou a Korandovou ulicí,“ prohlásil Jiří Uhlík.

  Dosud se počítalo s tím, že by se průtah Plzní začal stavět kolem roku 2011. Zhruba v té době by měl být dokončen takzvaný Západní okruh spojující Severní a Jižní předměstí kolem Křimic.

  Proti plánu postavit přes město novou čtyřpruhovou silnici se staví občanská sdružení i ekologičtí aktivisté. Zdůrazňují, že Plzeň potřebuje především okruh kolem Křimic a Radčic. Tvrdí, že kapacitní silnice vedená rovnoběžně s Klatovskou ulicí zhorší životní prostředí v Plzni a přivede do města více aut. Odpůrci navíc upozorňují, že plán si vynutí demolice mnoha domů.

  Články o Plzni

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 23 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: Mladá fronta DNES - Jaroslav Nedvěd|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt