Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Neděle  22. září 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
DPÚK a.s.
Dopravní podnik Ústeckého kraje
zobrazení: 1644
známka: 2.27


Poslední komentáře

 • APP Betting Ball: APP may be acquired to serve <a href="https://www.hayaletboard.net/ufabet- . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • APP strives to generate anything that satisfies the gambler with the ability to provide a variety of . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Great blog. This was really helpful stuff. I wish you luck as you continue to follow that passion. . . . (Konec autobusů 21 Ab v Plzni)
 • This is an awesome driving article. I am fundamentally content with your amazing work. You put a tru . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Pengeluaran hk Data Hongkong < b>Data Sgp Keluaran Sidney DewaTogel HOYAJACKPOT LIBURPOKER P . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • Excellent and decent post. I found this much informative, as to what I was exactly searching for. Th . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • The success of their own to get the chance to win a lot of bets from playing and betting UFABET, whi . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • All these exact things could make every gambler have the courage to come and play online gambling UF . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Články >> Dopravní koncepce >> Společnost Veolia Transport je připravena vyjet v roce 2008
  Dopravní koncepce

  Společnost Veolia Transport je připravena vyjet v roce 2008

  Vydáno dne 15. 08. 2007 (3805 přečtení)
  Desiro Clasic Také tato slova zazněla na dnešní tiskové konferenci společnosti Veolia Transport, která je v našich krajích známa spíše pod názvem Connex, která se konala u příležitosti podání nabídky ministerstvu dopravy na provozování tří linek dálkové dopravy v režimu závazku veřejné služby. Základní myšlenkou konference bylo mimo jiné působit prostřednictvím médii na veřejné mínění, potažmo na politiky.

  trasyDopravce dnes představil tři trasy dálkové dopravy, které má zájem provozovat od grafikonu 2008/2009. Všechny trasy budou provozovány v nezávislé trakci a jsou jimi: Praha hl. n. – Tanvald, Nymburk – Rumburk a Liberec – Ústí nad Labem.

  Společnost Veolia Transport se rozhodla proniknout do dálkové železniční dopravy, protože ministerstvo dopravy dnes zadává provozování spojů osobní dopravy monopolnímu dopravci což dle zástupců firmy působí extrémní deformaci trhu. Pro rychlíky vybrala společnost záměrně trasy v nezávislé trakci, protože provozovat vozidla závislé trakce je momentálně v české železniční síti obtížné. Dopravce chce na trasy nasadit moderní motorové jednotky Siemens Desiro DMU Clasic, které jsou schváleny pro provoz na síti SŽDC. Hlavní zbraní Tisková konference 15.8.2007bude posun služeb, od kterého si společnost slibuje nárůst cestujících. Veolia Transport chce ve svých vlacích nabídnout krom nových, komfortnějších vozidel také palubní služby jako například občerstvení, vlakový průvodce a pro cestující první třídy také například bezdrátové připojení Wi-Fi. Dále se dle presentace Veolia zavazuje, že 91 % spojů bude včasných a k tomu ještě přidává kratší cestovní intervaly. Uvedené zkrácení se pohybuje na každé trase mezi patnácti až dvaceti minutami. Poslední dvě zmíněná tvrzení považuji za odvážná, protože dnes řízení dopravní cesty pro všechny dopravce zajišťují ČD, a.s. a zkrácení jízdních dob až o 21 % mi přijde bez stavebních úprav na trase jako populismus.

  S novým dopravcem také přichází nové jízdné. Obyčejné jízdné by mělo být o 15-20 % levnější než obyčejné jízdné ČD. Dále dopravce plánuje zákaznické slevové výhody po zakoupení čipové karty. Ta umožní další slevu jízdného. Dále dopravce plánuje integrovat jízdné i s autobusovou dopravou. Ve vlacích společnosti Veolia budou uznávány i jízdní doklady vydané pokladnou Českých drah. Společnost nevylučuje, že bude uznávat i režijní výhody zaměstnanců ČD a. s., všechno prý záleží na tom jak zdárná budou jednání s Ministerstvem dopravy a s dalšími provozovateli veřejné dopravy. To bude ale obtížné, protože dle sdělení firmy Ministerstvo nereaguje na korespondenci. Koncept počítá s nasazením 15-ti vozidel Desiro, některé spoje by měly být obsluhovány soupravami motorových jednotek. Počty výkonů záleží na objednávce ministerstva, v současnosti jsou v těchto relacích cca dvouhodinové takty.

  Společnost Veolia Transport velmi úspěšně provozuje v současné době dvě tratě v okolí Šumperka. V nastávajícím GVD 2007/2008 bude Veolia provozovat jeden pár osobního vlaku v trase Praha – Rudná u Prahy – Beroun, který bude taktéž zajištěn jednotkou Desiro. Doufejme, že nadnárodní společnost Veolia se nemá zapotřebí tímto počinem pouze zviditelnit na trhu, jak se to stalo v případě soukromých vlaků RT Express.

  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
  | Autor: Štěpán Esterle |
  | Počet komentářů: 20 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj: spolupráce: Ing. Michal Skala |
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt