Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Středa  16. října 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
742 048 + 750 252 + 842 008
Střídání vlaků v žst Kaznějov v pátek je vždy co fotit 742 048 Mn 88450, 750 252 R 1492, 842 008 R 993,
zobrazení: 1317
známka: 3.67


Poslední komentáře

 • Body massage gives you ultimate relief to your body.i would like to recommend each and everyone go f . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Solaris Gecko, tramvaj z Bolechowa)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Bezprašné EKOBUSY ve zdravém městě Prostějov)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nová tramvaj na obzoru)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nový typ tramvaje v Plzni)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nová stoprocentně nízkopodlažní tramvaj ŠKODA ForCity)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (V Opavě ožila historická tramvaj)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Zlín má dva nové trolejbusy, přivezl je kamion na podvalníku)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Silniční doprava >> Monitoring médií >> Ceny aut v Česku jsou už vyšší než jinde v Evropě
  Monitoring médií

  Ceny aut v Česku jsou už vyšší než jinde v Evropě

  (Právo, 17. 7. 2007)

  Vydáno dne 17. 07. 2007 (1599 přečtení)
  nová fabia combiCeny nových aut v Česku na konci prvního čtvrtletí poprvé přesáhly evropský průměr. Nové vozy se v tuzemsku prodávají o jedno procento dráž, než je průměr v zemích eurozóny.

  Levněji lze nyní auto pořídit v Polsku, Německu, Francii nebo Itálii. Vyplývá to ze statistiky RoadToData. Během posledního roku se ceny na českém trhu téměř nezměnily a zaznamenaly růst jen o 0,2 procenta. Na konci roku 2006 byly ceny v Česku na úrovni evropského průměru. Nejvyšší nárůst cen zaznamenalo Maďarsko, kde auta podražila o 5,5 procenta. Důvodem bylo především oslabování forintu vůči euru. Ceny jsou nyní v Maďarsku na stejné úrovni jako v Česku.

  Nejlevnější mají Švýcaři

  Nejlevnější auta jsou ve Švýcarsku, kde ceny dosahují 87 procent průměru eurozóny, následuje Řecko s cenami na úrovni 92 procent a Itálie se sedmi procenty pod průměrem. Nejdražší je kvůli vysokému zdanění Dánsko s cenami 93 procent nad průměrem, následují Norsko a Irsko s cenami 60, respektive 28 procent nad eurozónou.

  Prodej nových aut v tuzemsku letos po několika letech stagnace začal růst. Odbyt nových osobních aut v prvním pololetí vzrostl o šest procent na 67 560 vozů. Ve stejném období prodali domácí výrobci a dovozci 28 042 lehkých užitkových aut, což je o pětinu více než loni.

  Na silnicích přes 4,2 miliónu aut

  Počet osobních aut na českých silnicích se podle sdružení automobilového průmyslu od začátku roku zvýšil o téměř 109 000 vozů a přesáhl 4, 217 miliónu. Průměrné stáří vozového parku se stejně jako na začátku roku pohybovalo kolem 13,9 roku. Celkem v centrálním registru vozidel přibylo téměř 177 000 aut, vyřazeno bylo 68 270 vozů.

  Na nových registracích se více než 60 procenty podílely ojetiny z dovozu. Dovoz ojetých aut se proti loňskému roku zvýšil zhruba o třetinu. Nárůst je podle ředitele sdružení Antonína Šípka dán růstem dovozů aut starých 10 a více let. Za celý rok by počet dovážených ojetin mohl stoupnout až na rekordních 240 000.

  (ČTK, pro)


  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: Právo, 17. 7. 2007|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt