Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pátek  15. listopadu 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Železniční muzeum ČD Lužná u Rakovníka
Srpen 2008

Cisterna
zobrazení: 736
známka: 0


Poslední komentáře

 • Body massage gives you ultimate relief to your body.i would like to recommend each and everyone go f . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Best Attitude Whatsapp Status, Best Attitude Quotes for Whatsapp & Facebook, status hindi Attitu . . . (Holanďané vstupují na český dopravní trh)
 • Cool Whatsapp Status love status in hindi : After New Year Wishes & Hurt Status, Today We are s . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • Get hair style inspiration. No matter what your hair type is, we can help you to find the right hair . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • Hairstyles & Cuts for Women. Bob Inspiration for Your Big Chop. Bobs are hot, okay. Fall Hair Sh . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • He doesn’t care about the words he uses and this movie has amazingly resonated with the US audience . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Latest news from Indonesia including<a href="https://kumparan.com/topic/berita-terki ni/&quo . . . (Dálnice na kolejích)
 • When I am at the bar, I usuall­y wear a s­hort dress. I look awesome with attractive out­fit and my . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Tratě >> Vlakem na přehradu aneb trať 164 ožívá
  Tratě

  Vlakem na přehradu aneb trať 164 ožívá

  Vydáno dne 11. 06. 2007 (3296 přečtení)
  Výměna směrovek ... V neděli 10.6.2007, přesně na den po půlroční pauze, vyjel na trať 164 opět pravidelný vlak. Tento den byla obnovena pravidelná doprava na části tratě Kadaň – Kaštice, a to v úseku Kadaň – Poláky.

  Obnovení dopravy je sice jen na relativně krátkém úseku a zatím pouze v letní sezoně, ale po době „temna“ se jedná o poměrně významný počin. Zahájení provozu, které je možná pro laickou veřejnost překvapením, předcházelo dlouhé a těžké údobí, kdy mediálně známá iniciativa Doupovská dráha hledala různé varianty zabezpečení provozu na trati jak po stránce finanční, tak i organizační. Byly zvažovány různé scénáře, od projíždění celé sítě tratí jedním párem vlaků jednou za určité období, až po zabezpečení provozu pouze na části tratí, avšak s výrazně vyšší četností vlaků. Nakonec byla vybrána kombinace obou variant, kdy úsek Kadaň – Hradec u Kadaně bude v letní sezoně bude obsluhován třemi páry vlaků, z nichž dva páry pojedou až do Poláků. Vlaky budou v provozu každou sobotu a neděli od 10.6.2007 do 23.9.2007. Tento dopravní výkon objednala Doupovská dráha u Českých drah a.s.

  Na ostatních kolejích Doupovské dráhy však provoz také bude. Kromě příležitostné nákladní dopravy, vyjedou vlaky objednané obcemi u příležitosti různých regionálních akcí. Příkladem může být například vlak vypravený k oslavám 125 let Hasičského sboru v Radonicích, kdy služeb železnice využilo téměř 200 platících cestujících. Informace o jízdách budou zveřejněny jednak na stránkách Doupovské dráhy, ale i v železničních stanicích a regionálním tisku. Nejbližší akcí bude jízda Doupovského expresu 23.- 24.6.2007, která umožní klientům prožít romantický víkend v tomto zajímavém kraji.

  Samotné zahájení provozu neuniklo ani místním občanům, ani zástupcům obce Chbany, kteří na nádražíčku v Polákách připravili malé a milé přivítání prvního vlaku, jeho cestujících i vlakové čety. Fandové železnic však zahájení provozu zcela ignorovali. Pravděpodobně byli zklamáni, že jejich fotky z loňského roku nebudou již tak vzácné, protože trať žije dál.

  Uvítací transparent
  Malá nádražní slavnost v Polákách
  Jedeme na přehradu !

  „Nevylučujeme, že i v průběhu platnosti současného grafikonu dojde k dalším pozitivním změnám,“ říká zástupce Doupovské dráhy Michal Skala. „Příští rok by měl být pravidelný provoz na tratích podstatně rozsáhlejší, ale zatím bude lepší, když bude pro veřejnost obestřen trochou tajemství. Plány jsou jedna věc, možnost realizace pak věc druhá.“

  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 10] 1 2 3 4 5
  | Autor: -MSK- |
  | Počet komentářů: 32 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt