Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Čtvrtek  14. listopadu 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
JAWA
Početná rodina strojů této značky stále spolehlivě brázdí prašné cesty. Podle toho jak vypadají jsou zjevně majitely hýčkány. (Alanya)
zobrazení: 1611
známka: 2.00


Poslední komentáře

 • Body massage gives you ultimate relief to your body.i would like to recommend each and everyone go f . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Best Attitude Whatsapp Status, Best Attitude Quotes for Whatsapp & Facebook, status hindi Attitu . . . (Holanďané vstupují na český dopravní trh)
 • Cool Whatsapp Status love status in hindi : After New Year Wishes & Hurt Status, Today We are s . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • Get hair style inspiration. No matter what your hair type is, we can help you to find the right hair . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • Hairstyles & Cuts for Women. Bob Inspiration for Your Big Chop. Bobs are hot, okay. Fall Hair Sh . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • He doesn’t care about the words he uses and this movie has amazingly resonated with the US audience . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Latest news from Indonesia including<a href="https://kumparan.com/topic/berita-terki ni/&quo . . . (Dálnice na kolejích)
 • When I am at the bar, I usuall­y wear a s­hort dress. I look awesome with attractive out­fit and my . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Články >> Prezentační jízda Siemens Desiro
  Články

  Prezentační jízda Siemens Desiro

  Vydáno dne 07. 06. 2007 (3788 přečtení)
  Ve středu 6.6.2007 proběhla presentační jízda dopravce VEOLIA TRANSPORT (Connex) na trati 173. Prezentace volně navazovala na seminář „Možnosti železnice pro veřejnou dopravu v Praze a okolí“ pořádaný na Ministerstvu dopravy.

  A jaké jsou plány, když vlaky pod vlajkou Veolie vyjedou na středočeské koleje?
  Doprava na trati by měla odpovídat standardu služeb železnice 21. století. Například drobné občerstvení za jízdy bude samozřejmostí a lze očekávat i další palubní služby, jaké známe z některých luxusních autobusových linek. Přitom jízdné by mělo být se současným na srovnatelné výši a plně integrované se stávajícími odbavovacími systémy PID. Dokonce nově příchozí dopravce nabízí i plnou integraci globálních síťových jízdenek ČD, případně jiných celoplošných dopravců.
  Dopravu budou zajišťovat pohodlné a plně klimatizované motorové vozy švýcarské výroby STADLER RegioShuttle RS-1, které můžeme spatřit například v Železné Rudě nebo ve Furthu im Wald.

  Veolia Transport má zájem provozovat v rámci propagace provozu moderních kolejových vozidel na území ČR od 15.12.2007 pravidelný sobotní spoj na trase Praha hl. n. - Rudná - Beroun. Toto víkendové spojení, s odjezdem v dopoledních a návratem odpoledních hodinách, bude vedeno motorovou jednotkou Siemens Desiro. Spoj bude provozován na podnikatelské riziko dopravce.

  Trať 173 Praha – Rudná – Beroun je pozoruhodná prudkým odlivem cestujících, který nastal po roce 1990. Ještě v 80. letech zde byly na dělnické vlaky nasazovány patrové jednotky Bpjo, někdy i ve zdvojené trakci, a přesto vlaky kapacitně nepostačovaly. Přes mohutnou bytovou výstavbu v okolí tratě na přelomu tisíciletí došlo k drastickému úbytku cestujících tak, že dnes zde jezdí takřka prázdné sólo motorové vozy řady 810. V roce 2005 byla trať 173 doporučena Středočeským krajem k takzvanému neobjednání dopravy, což jest jinými slovy byla navržena na zrušení osobní dopravy.

  Přístup Veolie je v tomto případě zatím nezvyklý. U nás je posuzována rentabilita veřejné dopravy výhradně podle parametru, kolik lidí jí momentálně využívá, což je často značným podpůrným argumentem k likvidaci systému. Tento názor je dnes natolik implementován do myšlení „lidí kolem dopravy“, že jej mohutně rozšiřují i „přátelé“ železnice na různých fórech.

  Veolia Transport

  [Akt. známka: 1,13 / Počet hlasů: 8] 1 2 3 4 5
  | Autor: Tomáš Mykl |
  | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt