Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Středa  22. ledna 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Krym - Ukrajina
Jízdenka na trolejbus z netu (z doby SSSR).
zobrazení: 877
známka: 2.00


Poslední komentáře

 • Mix Parlay Mix Parlay Terpercaya Mix Parlay agen resmi Mix Parlay Link alternatif Mix Parlay Daf . . . (Plzeň, zavádí v tramvajích dětský koutek)
 • The content of the article is but you need some improvement in your website goes with Escorts in Jai . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I am overwhelmed by your post with such a nice topic. Usually, <a href="http://www.jaipuresc . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • A fantastic article you shared to us. Thanks for all the great information which you have told to us . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This website definitely has all of the information and facts. Thank you for sharing this article. I . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is such a great article I have read today. For more fun, I would like to share something good . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I would like to thank you for this high level and informative article . This article is very infor . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I really happy found this website eventually. Really informative and inoperative, Thanks for the pos . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Články >> Magistrát Brna vydal k přesunu nádraží kladné územní rozhodnutí
  Články

  Magistrát Brna vydal k přesunu nádraží kladné územní rozhodnutí

  (ČeskéNoviny.cz)

  Vydáno dne 03. 06. 2007 (3282 přečtení)
  Brno hlavní nádražíBrno má první dokument, který do mapy města pomyslně zakresluje zmodernizovanou trasu železnice a nádraží v odsunuté poloze. Odbor územního a stavebního řízení magistrátu vydal ke stavbě územní rozhodnutí. Uveřejnil ho na úřední desce. Dokument není definitivním rozhodnutím, kde bude nádraží stát. Investor však díky němu může začít žádat o jednotlivá stavební povolení, řekl ČTK jeden z pracovníků odboru.

  Úředníci magistrátu rozhodovali v územním řízení o odvoláních, která proti dřívějšímu rozhodnutí stavebního úřadu na Brně-střed podalo asi 80 lidí. Zčásti šlo o odpůrce takzvaného odsunu nádraží, zčásti o lidi, kteří mají blízko budoucí železnice dům či pozemek a bojí se dopadů rozšíření trati.

  Magistrát rozhodnutí nižšího úřadu změnil, podle pracovníka odboru však ne významně. Varianta, že vlakové nádraží bude na jihu města, je tak nyní o krok dál než ta, podle níž má náraží zůstat v centru.

  Územní řízení k přestavbě brněnské železnice je patrně největším, jaké kdy pracovníci na stavebních úřadech v Česku vedli. Dokumentů k projektu je tolik, že je na magistrát museli přivézt na vozíku.

  O přestavbě železniční tratě v Brně způsobem, který si vyžádá vybudování nového nádraží o 800 metrů na jih od toho současného, rozhodla minulá brněnská koalice složená z ODS a KDU-ČSL. Nové vedení města, v němž jsou zastoupeni hlavní odpůrci přesunu nádraží ze Strany zelených, chce rozhodnutí znova zvážit. Sdružení firmy Cityplan a dopravní fakulty pražského ČVUT proto obě varianty srovná. Na základě dokumentu pak bude brněnské zastupitelstvo o projektu diskutovat znova.

  Srovnávací studie bude hotová nejdřív v polovině července. Jak už dřív řekl náměstek primátora Martin Ander (SZ), vydané územní rozhodnutí nemůže porovnávání variant nabourat. "Územní rozhodnutí je možnost stavět, nikoli povinnost," řekl ČTK.

  Nezávislá srovnávací analýza je podle něj nezbytná už kvůli tomu, aby Brno na projekt mohlo žádat evropské peníze. V Bruselu prý pohlíží na efektivitu projektů, které se ze společných peněz platí, přísně. Přesun nádraží v tomto směru nemá dobrou vizitku; v referendu se většina Brňanů vyjádřila proti němu.


  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 13 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: ČeskéNoviny.cz|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt