Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Středa  16. října 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
WKD
Jiný pohled na tramvajový vůz EKD č. 16
zobrazení: 1359
známka: 3.00


Poslední komentáře

 • Body massage gives you ultimate relief to your body.i would like to recommend each and everyone go f . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Solaris Gecko, tramvaj z Bolechowa)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Bezprašné EKOBUSY ve zdravém městě Prostějov)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nová tramvaj na obzoru)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nový typ tramvaje v Plzni)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nová stoprocentně nízkopodlažní tramvaj ŠKODA ForCity)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (V Opavě ožila historická tramvaj)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Zlín má dva nové trolejbusy, přivezl je kamion na podvalníku)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Vozidla >> Brusel schválil státní podporu na nákup vlaků pro ČD
  Vozidla

  Brusel schválil státní podporu na nákup vlaků pro ČD

  (ČT24)

  Vydáno dne 10. 05. 2007 (1547 přečtení)
  EUEvropská komise dnes nevznesla žádné námitky proti státní záruce na úvěr pro České dráhy na nákup nových vlaků. Půjčku ve výši 30 milionů eur (asi 840 milionů korun) drahám poskytne sdružení evropských železnic Eurofima a peníze poputují především na nákup nových příměstských jednotek. Podle komise toto opatření přispěje k rozvoji železniční dopravy v ČR a je slučitelné i s evropským právem

  Mluvčí ČD Ondřej Kubala ČTK řekl, že firma nakoupí za získané peníze moderní patrové soupravy CityElefant a vysokorychlostní lokomotivy řady 380, které jsou schopny jet až 200 kilometrů v hodině.

  Postup EK uvítali představitelé českého ministerstva dopravy. "No konečně, na výsledky notifikace čekáme od začátku letošního roku," zprostředkoval stanovisko úředníků mluvčí Karel Hanzelka. Rozhodnutí komise podle něj umožní úřadu pokračovat v přípravě zákona o poskytnutí státní záruky na úvěr pro ČD. "Můžeme uzavřít meziresortní připomínkové řízení a návrh zákona předložit vládě," řekl.

  Podle komise má státní záruka omezený dopad na obchodní podmínky. ČD hradí jednak úrokovou sazbu za úvěr, byť výhodnější než při standardních tržních podmínkách, a jednak záruku. Ta se navíc vztahuje pouze na osobní železniční dopravu v ČR, což je odvětví, které podle pravidel Evropské unie ještě není otevřené hospodářské soutěži.

  "Kolejová vozidla společnosti České dráhy pro osobní dopravu jsou velmi zastaralá a je třeba je nahradit, aby se omezila jejich poruchovost a zvýšila spolehlivost a bezpečnost služeb osobní železniční dopravy v České republice," uvedla Evropská komise.


  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 13 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: ČT24|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt