Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pátek  22. listopadu 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Poznań
Combino a jezdí!
zobrazení: 1403
známka: 2.43


Poslední komentáře

 • <a href="https://www.printer-offline.com/"p rinter offline</a> (Nový tunel v síti ČD a tak dále ...)
 • Body massage gives you ultimate relief to your body.i would like to recommend each and everyone go f . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Best Attitude Whatsapp Status, Best Attitude Quotes for Whatsapp & Facebook, status hindi Attitu . . . (Holanďané vstupují na český dopravní trh)
 • Cool Whatsapp Status love status in hindi : After New Year Wishes & Hurt Status, Today We are s . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • Get hair style inspiration. No matter what your hair type is, we can help you to find the right hair . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • Hairstyles & Cuts for Women. Bob Inspiration for Your Big Chop. Bobs are hot, okay. Fall Hair Sh . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • He doesn’t care about the words he uses and this movie has amazingly resonated with the US audience . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Latest news from Indonesia including<a href="https://kumparan.com/topic/berita-terki ni/&quo . . . (Dálnice na kolejích)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Městská doprava >> MHD v České Lípě hrozí kolaps
  Městská doprava

  MHD v České Lípě hrozí kolaps

  Vydáno dne 28. 04. 2007 (2205 přečtení)
  Autobus vyjíždějící ze zastávky Erbenova Mnohaleté spory českolipské radnice s dopravcem vyústily ve velice dramatickou situaci. Radnice se rozhodla jednostranným diktátem bez vzájemné dohody s dopravcem uříznout sjednané provozní náklady pro městskou dopravu na méně než polovinu. A tak se situace městské dopravy v České Lípě nápadně podobá situaci regionální dopravy v Ústeckém kraji v loňském roce. Příští článek by zde totiž mohl bohužel právě takové zprávy přinést. Podle některých neověřených informací se dopravce Vett a.s. již dostal do dluhu za pohonné hmoty pro městské autobusy a kolaps dopravy začátkem května není vyloučen.

  Této tíživé situaci předcházelo rozhodnutí města, že trvání smluvního vztahu mezi městem a dopravcem bude podmíněno podepsáním dodatku. V případě, že s tím nebude dopravce souhlasit, bude mu městem smlouva vypovězena a bude se hledat náhradní řešení. Není od věci uznat, že současné smluvní ujednání by modernizaci určitě zasloužilo. Přesto není možné smlouvu podepsanou bývalým starostou České Lípy a současným hejtmanem Libereckého kraje Petrem Skokanem jednoduše neplnit. I přesto, že se radnice domnívá, že je najednou smlouva neplatná, je třeba ji respektovat včetně dohodnuté úhrady prokazatelné ztráty do doby, než o její platnosti nebo neplatnosti rozhodne soud. Postup města coby objednatele služby a obchodního partnera je tak velmi nešťastný a precedentně může odradit případné jiné dopravce od uzavření nové smlouvy.

  [Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
  | Autor: Miroslav Růta |
  | Počet komentářů: 87 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt