Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Sobota  25. ledna 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Vozovna Slovany
Foto Tomáš Mykl
zobrazení: 1528
známka: 1.56


Poslední komentáře

 • Mix Parlay Mix Parlay Terpercaya Mix Parlay agen resmi Mix Parlay Link alternatif Mix Parlay Daf . . . (Plzeň, zavádí v tramvajích dětský koutek)
 • The content of the article is but you need some improvement in your website goes with Escorts in Jai . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I am overwhelmed by your post with such a nice topic. Usually, <a href="http://www.jaipuresc . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • A fantastic article you shared to us. Thanks for all the great information which you have told to us . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This website definitely has all of the information and facts. Thank you for sharing this article. I . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is such a great article I have read today. For more fun, I would like to share something good . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I would like to thank you for this high level and informative article . This article is very infor . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I really happy found this website eventually. Really informative and inoperative, Thanks for the pos . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Městská doprava >> Vozový park >> Další typ nízkopodlažní tramvaje v Plzni
  Vozový park

  Další typ nízkopodlažní tramvaje v Plzni

  Vydáno dne 26. 04. 2007 (5157 přečtení)
  V úterý 24. 4. 2007 byla na koleje tramvajové vozovny na Slovanech složena první modernizovaná nízkopodlažní tramvaj nesoucí označení KT8D5.RN2P ev. č. 297. Tramvaj byla přivezena z Krnova po článcích a oživena. O dva dny později vyjelo vozidlo na zkušební jízdy do města.

  Tramvaj se na první pohled liší jiným vnějším nátěrem. Ten bude sloužit jako podklad pod celovozovou reklamu na Pilsner Urqell, který zárověn modernizaci tohoto vozu sponzoroval. Reklama na tuto firmu na nás čeká i v interiéru vozidla, pípa však k výbavě tramvaje patřit nebude. V tramvaji byla vyměněna původní výzbroj TV3 za novou TV Progress a díky tomu ze střechy zmizely odporníky a v bočnicích přibylo mřížek. Původní dvojice stěračů byla vyměněna za jeden centrální, tramvaj obdržela nové polopantografy.

  Změnilo se i uspořádání interiéru, což způsobilo použití nových rozměrnějších sedaček používaných v Plzeňských tramvajích. Potahy sedadel jsou netradičně zelené s vyšívaným logem Pilsner Urqel a interiér je sladěn do okrové, tedy barvy piva. Také podlaha Altro je v zelené barvě. Přizpůsobilo se zkrátka všechno. K řízení nově slouží ruční řadič. Tramvaj při modernizaci překvapivě nedostala nové plastové dveře, které má velká část vozového parku plzeňských tramvají, ani plenty podvozků a čel tak jako je tomu u modernizovaných tramvají např. v Praze. Do konce roku má dorazit ještě druhý vůz ev. č. 294. Zda je nízkopodlažnost u tohoto vozu opravdu tím, čím by měla nízkopodlažnost být, nechám na vás.

  297 KT8D5
  294 před odesláním do Krnova  Články o Plzni
  Články o plzeňských tramvajích

  [Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 6] 1 2 3 4 5
  | Autor: Štěpán Esterle |
  | Počet komentářů: 15 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt