Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Neděle  19. ledna 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Klášterec nad Ohří
SOR 7,5 Lili na lince MHD v Klášterci nad Ohří. Jedná se o jeden z prvních autobusů SOR, které kdy byly vůbec vyrobeny
zobrazení: 3864
známka: 1.86


Poslední komentáře

 • Mix Parlay Mix Parlay Terpercaya Mix Parlay agen resmi Mix Parlay Link alternatif Mix Parlay Daf . . . (Plzeň, zavádí v tramvajích dětský koutek)
 • The content of the article is but you need some improvement in your website goes with Escorts in Jai . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I am overwhelmed by your post with such a nice topic. Usually, <a href="http://www.jaipuresc . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • A fantastic article you shared to us. Thanks for all the great information which you have told to us . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This website definitely has all of the information and facts. Thank you for sharing this article. I . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is such a great article I have read today. For more fun, I would like to share something good . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I would like to thank you for this high level and informative article . This article is very infor . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I really happy found this website eventually. Really informative and inoperative, Thanks for the pos . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Městská doprava >> Články >> Dopravní koncepce >> City Cargo – jak by to bylo krásné, kdyby…
  Dopravní koncepce

  City Cargo – jak by to bylo krásné, kdyby…

  Vydáno dne 02. 04. 2007 (2333 přečtení)
  Nákladní tramvaj v AmsterdamuJako reakci na informaci o nově rozjetém projektu nákladní tramvaje v Holandsku jsem začal uvažovat jak by bylo úžasné udělat velkolepý projekt, který by kompletně vyhnal dodávky z centra měst, přispěl by k čistějšímu ovzduší a lepší face města a navrch by zajistil levnější a kvalitnější veřejnou MHD. Moje úvaha spočívá v tom, že jednoho dne bude MHD a Železnice blízký sourozenec a tak nákladní tramvaj nebude kolejový kamion, který se bude prohánět po ulicích a kamarádit se s kamiony.

  Mám jistou představu o městském vlaku. Speciálně upravené vozy by byly schopny provozu na železnici a to ať už za standardní lokomotivou jako ucelená souprava, nebo ve formě převozu vozíků na speciálních plošinových vozech. Ona tramvaj, která by vozy na nádraží převzala by měla být schopna jízdy na baterii a obsluhovat tak krátké kusé koleje bez potřeby odběru proudu. Provoz nákladních vlaků po městě by byl samozřejmě omezen na časy např. od 19:00 do 6:00 a s příplatkem by bylo možné provádět zásobování i během dopoledne po deváté hodině. Pokud by se nějaký obchod kvůli kapacitní, nebo jiné výhodnosti chtěl přidat do systému, mohl by si postavit svojí vlečku a nebo postavit s určitou dotací města tramvajovou trať, kterou by poté předal k užívání i pro osobní dopravu. Takto by se soukromníci starali o rozšíření tramvajové sítě a ještě by si do svého obchodu (pokud by byl veřejný) mohli vozit pomocí tramvaje zákazníky. Město bude vybírat poplatky za nákladní tramvaje, které budou financovat MHD a všechny s ní související náležitosti. Jelikož by tento systém vyžadoval napojení na železnici využilo by město toto napojení i pro provoz tramvlaků a tak by lidé získali spojení do vzdálenějších obcí přímo z centra města.
  Na druhé straně ve velkoskladu mám představu o podobném provozu nákladních tramvají. Tramvaje v podniku by přinášely výhody v podobě nenáročnosti na dopravní cestu a poměrně jednoduché možnosti zajíždění do hal.
  Tolik z mé strany, vaše reakce, vize a připomínky si nenechejte pro sebe a pište do komentářů.

  [Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
  | Autor: Štěpán Esterle |
  | Počet komentářů: 12 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt