Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Středa  13. listopadu 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
742 153
742 153 posunuje s vozy řady Gags v žst. Rakovník.
zobrazení: 1366
známka: 2.50


Poslední komentáře

 • Body massage gives you ultimate relief to your body.i would like to recommend each and everyone go f . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Best Attitude Whatsapp Status, Best Attitude Quotes for Whatsapp & Facebook, status hindi Attitu . . . (Holanďané vstupují na český dopravní trh)
 • Cool Whatsapp Status love status in hindi : After New Year Wishes & Hurt Status, Today We are s . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • Get hair style inspiration. No matter what your hair type is, we can help you to find the right hair . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • Hairstyles & Cuts for Women. Bob Inspiration for Your Big Chop. Bobs are hot, okay. Fall Hair Sh . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • He doesn’t care about the words he uses and this movie has amazingly resonated with the US audience . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Latest news from Indonesia including<a href="https://kumparan.com/topic/berita-terki ni/&quo . . . (Dálnice na kolejích)
 • When I am at the bar, I usuall­y wear a s­hort dress. I look awesome with attractive out­fit and my . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Vozidla >> Zkrat vyřadil soupravu CityElefant z provozu
  Vozidla

  Zkrat vyřadil soupravu CityElefant z provozu

  Vydáno dne 22. 03. 2007 (3695 přečtení)
  CityElefant přijíždí do OpavyPříměstské vlaky CityElefant, které si díky rychlosti, pohodlí a tichosti získaly mezi cestujícími velkou oblibu, zažívají špatný týden. Poté, co musela být na několik dnů vyřazena souprava nesoucí název „Opava“, porouchala se v úterý ráno ve stanici Opava východ i druhá souprava „Ostrava“.

  „Při výjezdu ze stanice došlo ke zkratu. Strojvedoucí to nemohl na místě opravit, proto jsme museli nechat soupravu odtáhnout,“ vysvětloval přednosta uzlové železniční stanice Opava–východ Jiří Valeček. Bohužel ke vší smůle se porucha soupravy stala o půl sedmé ráno, tedy v době, kdy vlakem jezdí nejvíce lidí. „V Opavě žádné náhradní lokomotivy nemáme, takže jsme museli použít lokomotivu z posuvu nákladního vlaku,“ řekl Valeček.


   

  Příměstská jednotka CityElefant, Foto Miroslav Vyka
  Příměstská jednotka CityElefant v Opavě


  I proto došlo k velkému zpoždění. „Nějakou dobu to trvá. Navíc se z bezpečnostních důvodů musí vyzkoušet brzdy. Proto došlo ke zpoždění vlaku 45 minut,“ uvedl přednosta, který u problému se soupravou osobně byl.

  Lidé o poruše vlaku nevěděli, rozhlas v jednotlivých stanicích totiž hlásil, že zpoždění je z provozních důvodů. A protože silně sněžilo, přikládali to právě sněhu. „Nejdříve hlásili deset, pak dvacet a teď třicet minut. Tak nevím, co se děje. Zas tak moc sněhu snad není, aby nemohly vlaky jezdit,“ řekl František Láska, který cestoval z Háje ve Slezsku do Ostravy.

  Pozitivní je, že závada nebyla natolik vážná, aby došlo k delšímu vyřazení vlaku z provozu. Podle Valečka ještě dopoledne téhož dne vyjela elektrická jednotka CityElefant zpět na trať.

  S blíže nespecifikovaným problémem je však již několik dní odstavena i druhá souprava. Podle Českých drah by však i ona měla do konce tohoto týdne vyjet zpět na koleje.
   

  Interiér jednotky CityElefant, Foto Miroslav Vyka
  Interiér příměstské jednotky CityElefant


  Lidé si tyto vlaky velmi oblíbili. S tím, co jezdilo na Opavsku v minulosti, se CityElephant nedá srovnat. „Jezdím tím hodně ráda. Jsou čisté, pohodlné a tiché. Konečně cestování vlakem má nějakou úroveň,“ řekla Alice Rudánková. Ke dvěma soupravám, které na Ostravsku od loňského prosince jezdí, by ještě v tomto roce měly přibýt další dvě.


  [Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
  | Autor: Miroslav Vyka |
  | Počet komentářů: 10 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj: Moravskoslezský deník |
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt