Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Neděle  22. září 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
714.205
21.02.2006 vede Os 7605 kolem bývalého strážního domku č.18 lokomotiva 714.205, jejím cílem bylo Plzeňské hlavni nádraží.
zobrazení: 2042
známka: 2.00


Poslední komentáře

 • APP Betting Ball: APP may be acquired to serve <a href="https://www.hayaletboard.net/ufabet- . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • APP strives to generate anything that satisfies the gambler with the ability to provide a variety of . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Great blog. This was really helpful stuff. I wish you luck as you continue to follow that passion. . . . (Konec autobusů 21 Ab v Plzni)
 • This is an awesome driving article. I am fundamentally content with your amazing work. You put a tru . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Pengeluaran hk Data Hongkong < b>Data Sgp Keluaran Sidney DewaTogel HOYAJACKPOT LIBURPOKER P . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • Excellent and decent post. I found this much informative, as to what I was exactly searching for. Th . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • The success of their own to get the chance to win a lot of bets from playing and betting UFABET, whi . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • All these exact things could make every gambler have the courage to come and play online gambling UF . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Články >> Masakr na trati 090
  Články

  Masakr na trati 090

  Vydáno dne 21. 03. 2007 (1577 přečtení)
  Hrozivá nehoda u Cítova, foto Karel Mikolášek V pondělí 19.3.2007 ve 21:33 došlo k velmi vážné nehodě na trati 090 za železniční stanicí Vraňany směrem k zastávce Cítov. Rychlík R 784 zde narazil do odstaveného luxusního Audi na přejezdu se silnicí III. třídy. Po srážce ve stočtyřicetikilometrové rychlosti polovina vlaku doslova vylétla z kolejí.

  Snad zázrakem nedošlo k přímým ztrátám na životech, těžce zraněni byli původně „jen“ dva lidé, zranění byla později překvalifikována jako lehká, lehká zranění mělo však podle původní informace mnoho cestujících z vlaku, podle následující zprávy měli být jen dva cestující ošetřeni na místě. Původně se také hovořilo značném šoku utrpěném díky nehodě, který snad nebyl překvalifikován ...

  Následující vlaky byly z postižené trati odkloněny na jiné tratě. Rychlíky jezdily z Vraňan přes Straškov do Roudnice a vlaky kategorie EC jezdily z Prahy přes Všetatay po pravém břehu řeky Labe. Provoz na po jedné traťové koleji byl po značném úsilí obnoven v úterý 20.3. po 22. hodině. Podle Drážní inspekce není vyloučeno, že škoda na vlaku přesáhne 40 milionů korun, na trati tři miliony korun, na zabezpečovacím zařízení 750.000 korun a na automobilu 150.000 korun.

  V souvislosti s nehodou byli obviněni 3 muži z pokusu o pojistný podvod a obecného ohrožení. Hrozí jim podle středeční zprávy až pětileté vězení (v úterý se hovořilo o 10 letech). Vyšetřovatel podal návrh na jejich vzetí do vazby.

  Okolo této nehody - která byla opravdu velmi hrozivá, bez ohledu na to, co se nakonec v soudních análech objeví - se vyskytuje řada nejasností, které dávají podněty k mnoha velmi nepěkným, avšak realistickým, spekulacím. Jedno je však jisté. Selhal lidský faktor na nejvyšší úrovni a jen zázrakem můžeme hovořit o tom, že následky jsou jen takové, jaké jsou. Nezbývá než věřit, že tato nehoda bude obrovským mementem pro nás všechny, kam až může zajít lidská hloupost.


  Videoreportáž Pavla Kuzebaucha z místa činu

  [Akt. známka: 1,40 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
  | Autor: Tomáš Mykl |
  | Počet komentářů: 11 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj: spolupráce Pavel Kuzebauch |
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt