Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Středa  18. září 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
740 517
740 517 v žst. Horní Bříza
zobrazení: 1022
známka: 2.50


Poslední komentáře

 • APP Betting Ball: APP may be acquired to serve <a href="https://www.hayaletboard.net/ufabet- . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • APP strives to generate anything that satisfies the gambler with the ability to provide a variety of . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Great blog. This was really helpful stuff. I wish you luck as you continue to follow that passion. . . . (Konec autobusů 21 Ab v Plzni)
 • This is an awesome driving article. I am fundamentally content with your amazing work. You put a tru . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Pengeluaran hk Data Hongkong < b>Data Sgp Keluaran Sidney DewaTogel HOYAJACKPOT LIBURPOKER P . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • Excellent and decent post. I found this much informative, as to what I was exactly searching for. Th . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • The success of their own to get the chance to win a lot of bets from playing and betting UFABET, whi . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • All these exact things could make every gambler have the courage to come and play online gambling UF . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Monitoring médií >> Řebíček: Prodej ČD Cargo by mohl vynést až 12 miliard
  Monitoring médií

  Řebíček: Prodej ČD Cargo by mohl vynést až 12 miliard

  (ČTK)

  Vydáno dne 20. 03. 2007 (2120 přečtení)
  Prní nákladní vlak Doupovské dráhy přijel do K. Rohozce Privatizace nákladní dopravy Českých drah by mohla státu vynést deset až 12 miliard korun. V rozhovoru to řekl ministr dopravy Aleš Řebíček. Nákladní doprava by se měla vyčlenit do samostatné dceřiné společnosti ČD Cargo a.s. nejpozději do 1. července letošního roku. O způsobu privatizace však ještě není podle Řebíčka rozhodnuto.

  "Privatizace, nevím jestli privatizace, ale hledání strategického partnera," naznačil Řebíček možný postup. Podle něj stát zřejmě prodá jen menšinový podíl nové firmy. "Já si nemyslím, že třeba 100 procent německým drahám může být řešení," řekl. "Konkurence v nákladní dopravě je hodně dramatická a pokud chceme, aby to národní nákladní dopravce ustál, tak musí projít nějakou očistou," dodal.

  Ministerstvo dopravy se však nesoustředí pouze na oddělení nákladní dopravy, nýbrž chce řešit transformaci Českých drah komplexně. Podle Řebíčka je možné, že do dceřiné společnosti se vyčlení i osobní doprava, rozhodnuto již je o převodu části železniční infrastruktury na státní organizaci Správa železniční dopravní cesty. "Jde o to, aby ty segmenty byly jednoznačné, aby byla jasná ekonomika, finance a sociální věci," řekl Řebíček.

  Dlouho plánované oddělení ČD Carga zamezí křížovému financování ztrátové osobní dopravy ze zisků nákladní dopravy. Společnost tak bude moci své zisky investovat do obnovy vozového parku. Peníze na nové vagony, které Cargo potřebuje, by měl přinést také strategický partner.

  Nákladní doprava ČD je pátá největší ze zemí Evropské unie a jako poslední ve střední Evropě ještě nefunguje samostatně. Do nové společnosti ČD Cargo má přejít 13.500 zaměstnanců z celkových 57.000. Nákladní vlaky ČD ročně přepraví zhruba 90 milionů tun zboží a na rozdíl od osobních vlaků přinášejí pravidelně zisk.

  [Akt. známka: 4,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 36 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: ČTK|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt