Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Sobota  25. ledna 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Bregenz - Rakousko
Lanovka jede na kopec Pfander 1060 m.n.m. Vše se událo při 13. světové gymnaestrádě v roce 2007.
zobrazení: 3152
známka: 1.77


Poslední komentáře

 • Mix Parlay Mix Parlay Terpercaya Mix Parlay agen resmi Mix Parlay Link alternatif Mix Parlay Daf . . . (Plzeň, zavádí v tramvajích dětský koutek)
 • The content of the article is but you need some improvement in your website goes with Escorts in Jai . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I am overwhelmed by your post with such a nice topic. Usually, <a href="http://www.jaipuresc . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • A fantastic article you shared to us. Thanks for all the great information which you have told to us . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This website definitely has all of the information and facts. Thank you for sharing this article. I . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is such a great article I have read today. For more fun, I would like to share something good . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I would like to thank you for this high level and informative article . This article is very infor . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I really happy found this website eventually. Really informative and inoperative, Thanks for the pos . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Monitoring médií >> Řebíček: Prodej ČD Cargo by mohl vynést až 12 miliard
  Monitoring médií

  Řebíček: Prodej ČD Cargo by mohl vynést až 12 miliard

  (ČTK)

  Vydáno dne 20. 03. 2007 (2172 přečtení)
  Prní nákladní vlak Doupovské dráhy přijel do K. Rohozce Privatizace nákladní dopravy Českých drah by mohla státu vynést deset až 12 miliard korun. V rozhovoru to řekl ministr dopravy Aleš Řebíček. Nákladní doprava by se měla vyčlenit do samostatné dceřiné společnosti ČD Cargo a.s. nejpozději do 1. července letošního roku. O způsobu privatizace však ještě není podle Řebíčka rozhodnuto.

  "Privatizace, nevím jestli privatizace, ale hledání strategického partnera," naznačil Řebíček možný postup. Podle něj stát zřejmě prodá jen menšinový podíl nové firmy. "Já si nemyslím, že třeba 100 procent německým drahám může být řešení," řekl. "Konkurence v nákladní dopravě je hodně dramatická a pokud chceme, aby to národní nákladní dopravce ustál, tak musí projít nějakou očistou," dodal.

  Ministerstvo dopravy se však nesoustředí pouze na oddělení nákladní dopravy, nýbrž chce řešit transformaci Českých drah komplexně. Podle Řebíčka je možné, že do dceřiné společnosti se vyčlení i osobní doprava, rozhodnuto již je o převodu části železniční infrastruktury na státní organizaci Správa železniční dopravní cesty. "Jde o to, aby ty segmenty byly jednoznačné, aby byla jasná ekonomika, finance a sociální věci," řekl Řebíček.

  Dlouho plánované oddělení ČD Carga zamezí křížovému financování ztrátové osobní dopravy ze zisků nákladní dopravy. Společnost tak bude moci své zisky investovat do obnovy vozového parku. Peníze na nové vagony, které Cargo potřebuje, by měl přinést také strategický partner.

  Nákladní doprava ČD je pátá největší ze zemí Evropské unie a jako poslední ve střední Evropě ještě nefunguje samostatně. Do nové společnosti ČD Cargo má přejít 13.500 zaměstnanců z celkových 57.000. Nákladní vlaky ČD ročně přepraví zhruba 90 milionů tun zboží a na rozdíl od osobních vlaků přinášejí pravidelně zisk.

  [Akt. známka: 4,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 36 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: ČTK|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt