Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pátek  15. listopadu 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Termální ostrov Ischia - Cassamiciola Terme - Itálie
Lanovka do termálního parku Castiglione Terme jede od pokladen směrem dolů, aby přivezla návštěvníky parku.
zobrazení: 1016
známka: 2.00


Poslední komentáře

 • Body massage gives you ultimate relief to your body.i would like to recommend each and everyone go f . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Best Attitude Whatsapp Status, Best Attitude Quotes for Whatsapp & Facebook, status hindi Attitu . . . (Holanďané vstupují na český dopravní trh)
 • Cool Whatsapp Status love status in hindi : After New Year Wishes & Hurt Status, Today We are s . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • Get hair style inspiration. No matter what your hair type is, we can help you to find the right hair . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • Hairstyles & Cuts for Women. Bob Inspiration for Your Big Chop. Bobs are hot, okay. Fall Hair Sh . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • He doesn’t care about the words he uses and this movie has amazingly resonated with the US audience . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Latest news from Indonesia including<a href="https://kumparan.com/topic/berita-terki ni/&quo . . . (Dálnice na kolejích)
 • When I am at the bar, I usuall­y wear a s­hort dress. I look awesome with attractive out­fit and my . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Vozidla >> Přibudou vlaky CityElefant
  Vozidla

  Přibudou vlaky CityElefant

  (Radim Šlezingr, Moravskoslezský deník)

  Vydáno dne 14. 03. 2007 (5337 přečtení)
  City ElefantPočet elektrických vlakových jednotek 471 CityElefant, které jezdí na trase Opava - Ostrava-Svinov - Český Těšín, by se měl letos zvýšit. Tyto vlaky se vyrábějí v ostravské firmě Škoda Transportation.

  „Ještě v letošním roce plánují České dráhy nasazení dalších nových dvoupodlažních jednotek 471 CityElefant do provozu na tratích na Ostravsku. Ty již nyní v počtu dvou jednotek zajišťují dopravu na spojích na trase Opava východ – Ostrava Svinov – Český Těšín,“ uvedl mluvčí Českých drah Aleš Ondrůj.

  České dráhy letos chtějí uvést do provozu dalších šest těchto vlaků. Na Ostravsko by měly putovat zřejmě dvě soupravy. „Varianty, kde ty jednotky budou jezdit, se budou ještě určovat. Prioritou je posílit příměstskou dopravu na Ostravsku,“ dodal Ondrůj. Dvouposchoďové elektrické vlaky CityElefant jsou patrové nízkopodlažní soupravy, které mají nahradit příměstské vlaky vyráběné v šedesátých a sedmdesátých letech. Nástupní prostor je nízkopodlažní, se snadným vstupem pro lidi se zdravotním postižením, staré lidi, maminky s kočárky a vozíčkáře. Uvnitř jsou moderní pohodlné sedačky s textilním potahem.Vlak nabízí také místa pro cestující s jízdními koly. Díky zvýšené kapacitě soupravy ve srovnání s jednotkami ze šedesátých a sedmdesátých let bylo možné v části jednoho vozu nabídnout také místa 1. třídy pro náročné cestující.

  City Elefant
  Příměstská jednotka City Elefant v Ostravě Svinově

  Název CityElefant vybralo vedení Českých drah v rámci vyhlášené soutěže. České dráhy letos chtějí investovat 2,71 miliardy korun do klíčových investičních projektů. Převážná část - 2,27 miliardy korun bude směřovat do modernizace vozového parku. Pořízení nových šesti jednotek 471 CityElefant bude stát přes jednu miliardu korun.


  [Akt. známka: 1,50 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 6 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: Radim Šlezingr, Moravskoslezský deník|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt