Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Středa  18. září 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Měnírna Opava - 1
Tato měnírna je nádherná :-))))
zobrazení: 1594
známka: 3.00


Poslední komentáře

 • APP Betting Ball: APP may be acquired to serve <a href="https://www.hayaletboard.net/ufabet- . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • APP strives to generate anything that satisfies the gambler with the ability to provide a variety of . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Great blog. This was really helpful stuff. I wish you luck as you continue to follow that passion. . . . (Konec autobusů 21 Ab v Plzni)
 • This is an awesome driving article. I am fundamentally content with your amazing work. You put a tru . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Pengeluaran hk Data Hongkong < b>Data Sgp Keluaran Sidney DewaTogel HOYAJACKPOT LIBURPOKER P . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • Excellent and decent post. I found this much informative, as to what I was exactly searching for. Th . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • The success of their own to get the chance to win a lot of bets from playing and betting UFABET, whi . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • All these exact things could make every gambler have the courage to come and play online gambling UF . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Vozidla >> Přibudou vlaky CityElefant
  Vozidla

  Přibudou vlaky CityElefant

  (Radim Šlezingr, Moravskoslezský deník)

  Vydáno dne 14. 03. 2007 (5242 přečtení)
  City ElefantPočet elektrických vlakových jednotek 471 CityElefant, které jezdí na trase Opava - Ostrava-Svinov - Český Těšín, by se měl letos zvýšit. Tyto vlaky se vyrábějí v ostravské firmě Škoda Transportation.

  „Ještě v letošním roce plánují České dráhy nasazení dalších nových dvoupodlažních jednotek 471 CityElefant do provozu na tratích na Ostravsku. Ty již nyní v počtu dvou jednotek zajišťují dopravu na spojích na trase Opava východ – Ostrava Svinov – Český Těšín,“ uvedl mluvčí Českých drah Aleš Ondrůj.

  České dráhy letos chtějí uvést do provozu dalších šest těchto vlaků. Na Ostravsko by měly putovat zřejmě dvě soupravy. „Varianty, kde ty jednotky budou jezdit, se budou ještě určovat. Prioritou je posílit příměstskou dopravu na Ostravsku,“ dodal Ondrůj. Dvouposchoďové elektrické vlaky CityElefant jsou patrové nízkopodlažní soupravy, které mají nahradit příměstské vlaky vyráběné v šedesátých a sedmdesátých letech. Nástupní prostor je nízkopodlažní, se snadným vstupem pro lidi se zdravotním postižením, staré lidi, maminky s kočárky a vozíčkáře. Uvnitř jsou moderní pohodlné sedačky s textilním potahem.Vlak nabízí také místa pro cestující s jízdními koly. Díky zvýšené kapacitě soupravy ve srovnání s jednotkami ze šedesátých a sedmdesátých let bylo možné v části jednoho vozu nabídnout také místa 1. třídy pro náročné cestující.

  City Elefant
  Příměstská jednotka City Elefant v Ostravě Svinově

  Název CityElefant vybralo vedení Českých drah v rámci vyhlášené soutěže. České dráhy letos chtějí investovat 2,71 miliardy korun do klíčových investičních projektů. Převážná část - 2,27 miliardy korun bude směřovat do modernizace vozového parku. Pořízení nových šesti jednotek 471 CityElefant bude stát přes jednu miliardu korun.


  [Akt. známka: 1,50 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 6 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: Radim Šlezingr, Moravskoslezský deník|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt