Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Středa  22. ledna 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
810 182-6, Mirošov město
810 182-6 dorazila s odpoledním osobním vlakem 27810 do zastávky Mirošov město.
zobrazení: 1230
známka: 3.25


Poslední komentáře

 • Mix Parlay Mix Parlay Terpercaya Mix Parlay agen resmi Mix Parlay Link alternatif Mix Parlay Daf . . . (Plzeň, zavádí v tramvajích dětský koutek)
 • The content of the article is but you need some improvement in your website goes with Escorts in Jai . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I am overwhelmed by your post with such a nice topic. Usually, <a href="http://www.jaipuresc . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • A fantastic article you shared to us. Thanks for all the great information which you have told to us . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This website definitely has all of the information and facts. Thank you for sharing this article. I . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is such a great article I have read today. For more fun, I would like to share something good . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I would like to thank you for this high level and informative article . This article is very infor . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I really happy found this website eventually. Really informative and inoperative, Thanks for the pos . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Silniční doprava >> Monitoring médií >> Čeští dopravci chtějí hledat řidiče kamionů v zahraničí
  Monitoring médií

  Čeští dopravci chtějí hledat řidiče kamionů v zahraničí

  (ČTK)

  Vydáno dne 04. 03. 2007 (3361 přečtení)
  Kamiony Tuzemští dopravci hodlají nedostatek řidičů kamionů řešit i náborem pracovníků ze zahraničí. Uvažují přitom o zaměstnávání řidičů z nových členských států EU, Bulharska a Rumunska. Na regionálním shromáždění největšího tuzemského sdružení Česmad Bohemia to uvedl jeho prezident Vladimír Starosta. Dopravním firmám podle dřívějších odhadů Česmadu chybí kolem 20.000 řidičů.

  Podle Starosty se nedostatek řidičů v posledních letech prohlubuje rostoucí poptávkou po silniční dopravě. "Loni to bylo poprvé za posledních 16 let kdy chyběly kamiony, tedy byla větší poptávka než přepravní kapacita," uvedl s tím, že zatímco nákladní vozidla si firmy jednoduše koupí, řidiče nemohou sehnat. Nárůst kamionové dopravy za loňský rok odborníci odhadují kolem pěti až šesti procent.

  Možný nábor pracovníků v zahraničí má řešit studie, kterou si Česmad nechal vypracovat. Dalšími možnostmi jsou rekvalifikační kurzy pro pracovníky z jiných oborů či otevření specializovaných učebních oborů nebo nástaveb, což by však pomohlo problém řešit až za zhruba pět let. V Česku v současnosti neexistuje učební obor, který by profesionální řidiče vychovával, navíc se zrušením základní vojenské služby přišli dopravci i o tento zdroj vyškolených pracovníků.

  Celkový počet řidičů nákladních vozů se v tuzemsku pohybuje kolem 300.000 a jejich potřeba každoročně narůstá o 6,5 procenta kvůli růstu objemu přepravovaného zboží i odchodům řidičů do důchodu či k jiné profesi.

  [Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 19 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: ČTK|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt