Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Neděle  22. září 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Lanovka na Petřín v Praze v únoru 2004
Je únorový den roku 2004 a lanovka se vydává na svojí každodenní trasu na Petřín. Na obrázku je u stanice Nebozízek ve směru Petřín. Od roku 2005 je lanovka v provozu od cca 9:15 do cca 23:30. V létě je interval 10 minut. V zimě je interval 15 minut. Večer cca 15 minut.
zobrazení: 4430
známka: 1.86


Poslední komentáře

 • APP Betting Ball: APP may be acquired to serve <a href="https://www.hayaletboard.net/ufabet- . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • APP strives to generate anything that satisfies the gambler with the ability to provide a variety of . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Great blog. This was really helpful stuff. I wish you luck as you continue to follow that passion. . . . (Konec autobusů 21 Ab v Plzni)
 • This is an awesome driving article. I am fundamentally content with your amazing work. You put a tru . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Pengeluaran hk Data Hongkong < b>Data Sgp Keluaran Sidney DewaTogel HOYAJACKPOT LIBURPOKER P . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • Excellent and decent post. I found this much informative, as to what I was exactly searching for. Th . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • The success of their own to get the chance to win a lot of bets from playing and betting UFABET, whi . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • All these exact things could make every gambler have the courage to come and play online gambling UF . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Městská doprava >> Popis provozů >> Projekty >> MHD v Chotěboři – MHD za každou cenu?
  Projekty

  MHD v Chotěboři – MHD za každou cenu?

  Vydáno dne 04. 03. 2007 (4749 přečtení)
  CHotěboř Jeden z našich čtenářů nás upozornil na projekt obnovy MHD v jeho městě Chotěboři. Chotěboř leží na Vysočině, poblíž Havlíčkova Brodu. Jedná se o desetitisícové město, které turistům nabídne Zámek, který slouží jako budova pro výstavy a dále pak příležitost k pěkné turistice. Poblíž se nachází Údolí řeky Doubravy, které je právem oblíbeno mezi turisty. Městem dále prochází trať 238 z Havlíčkova Brodu do Pardubic.

  V Chotěboři MHD fungovala ještě počátkem devadesátých let. Autobus původně spojoval zámek, centrální Náměstí T. G. Masaryka a železniční stanici. Zároveň by se dalo tvrdit, že autobus MHD spojoval autobusové a vlakové nádraží, protože na Náměstí TGM v Chotěboři se nachází zároveň autobusové nádraží.
  Je proto trochu s podivem, že právě na Náměstí TGM nově plánovaná trasa autobusu MHD nevede. centrumNový projekt je vypracován jako okružní linka. Toto řešení se mě osobně nezdá příliš šťastné, protože může mnohým občanům připadat jízda s odbočením „na každém rohu“ jako ztráta času. Autobusy by tak vozily pouze starší spoluobčany. Okružní trasa by dle mého názoru mohla být více strohá a pokud autobus obsluhuje Penny Market tak je zvláštní, že míjí největší obchodní centrum Doubravka (obchod poblíž zastávek 6 a 7), poblíž kterého najdeme městskou knihovnu a ovocný trh a další obchody. To, že se autobusem MHD nedostaneme na zámek mi přijde logické, protože chotěbořský zámek je mírně z ruky a jeho návštěvnost není zrovna nejvyšší, ale pokud jí město chce zvýšit tak by nebylo od škody pár spojů právě k zámku zavést. Pokud už autobus bude projíždět vilovou čtvrtí „Na Skřivánku“ tak mi přijde vhodné mezi zastávkami 3 a 4 zřídit ještě jednu, ta by také byla vhodná jako výchozí bod pro turisty směřující k řece Doubravě. Nový projekt zkrátka neumožní rychlé cestování po městě a většinou si stejně budete muset popojít k vašemu cíli pěšky.
  Osobně dávám tomuto projektu v praxi nízkou šanci na popularitu. Pokud chce město okružní linku tak by měla mít jinou, přímější podobu. Sám bych v údolí DoubravyChotěboři nejradši viděl systém tří až čtyř přímých, nebo kratších okružních linek s jednou přestupní konečnou nejlépe na náměstí T. G. Masaryka. Autobus, který by obsluhoval MHD by samozřejmě linky střídal a v době začátku a konce školního vyučování by zajížděl ke školám. V případě, že by si některá z linek nenašla své cestující mohly by se spoje vložit do nadějnější větve. Doufejme, že spoje od nádraží ČD budou synchronní s příjezdy vlaků. Po zažití linek a zastávek by bylo pro Chotěboř vhodné zřídit pro ještě větší rychlost zastávky na znamení.  Související články:
  Chotěboř (26.11.2005)
  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
  | Autor: Štěpán Esterle |
  | Počet komentářů: 41 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj: námět, spolupráce: Jiří Císař |
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt